Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Gwarancja na dSLR

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10
    A co w przypadku tych co jednak VAT odprowadzają? Prawdę mówiąc właśnie o takich sprzedawcach pisałem, formułując me pytanie.
    Dz.U. 2002 nr 141 poz. 1176 "Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego"

    i jestes panem sytuacji

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    53
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    W Polsce gwarancja ustawowa (nie od Canona, tylko od sprzedawcy) jest na 2 lata również. Ale musisz mieć dowód zakupu pl (z allegro jest czasem de lub us).
    Gwarancje (na rok w przypadku Canona) daje producent i wtedy udajemy się do serwisu lub sprzedawcy (ma obowiązek wysłać do serwisu) a przez 2 lata możemy się domagać naprawy, wymiany lub zwrotu kasy od sprzedawcy, ale nie na podstawie gwarancji tylko niezgodności z umową, która mówi że sprzedawca musia zapewnić działanie sprzętu przez 2 lata.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    53
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dariuszartur
    naprawy, wymiany lub zwrotu kasy .
    P.S. zwrotu kasy, jeżeli w ciągu 14 dni sprzedawca nie wywiąże się z umowy.
    Może nie powinienem tego rozgłaszać jako sprzedawca, bo nie jest to dla mnie wygodne, gdy klient przynosi do mnie zamiast do sewisu, ale w końcu po to jest to forum.
    Także niezależnie od gwarancji 2 lata!!! od sprzedawcy, oczywiście z dowodem zakupu

  4. #14
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Tak przy okazji: czy u Was też Canon przestał dawać EWS na co-innego-niż-body?
    Poprawka. Na body dają już też tylko te jednocyfrowe. Na pozostałe - "Canon Schweiz"
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2005
    Wiek
    40
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam

    Mam takie pytanie odnośnie gwarancji. Kupuje sprzęt od osoby która kupiła go na fakture VAT i przy odsprzedaży mi, też dostanę fakture VAT. Sprzęt jest jeszcze na 3 miesięcznej gwarancji, tylko teraz moje pytanie, czy będzie ona honorowana z fakturą, którą dostane ja od tej osoby czy z tą pierwszą jaką otrzymała ta osoba kupując aparat.

    Pozdrawiam Jacek

  6. #16
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zaku
    Sprzęt jest jeszcze na 3 miesięcznej gwarancji, tylko teraz moje pytanie, czy będzie ona honorowana z fakturą, którą dostane ja od tej osoby czy z tą pierwszą jaką otrzymała ta osoba kupując aparat.
    IMHO z pierwszą. Poproś o kopię tej faktury.
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  7. #17
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    Odświeżę temat bo mam duży problem Ostatnio mam małe problemy z moim 350D więc postanowiłem go wysłać do serwisu. W pudełku po aparacie znalazłem karte gwarancyjną (nie podpisana) + paragon (taki ręcznie napisany z pieczątkami ale.. BEZ DATY!). CO radzicie mi z tym wszystkim zrobić? Może dopisać date (uczniwie)?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •