Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [pank] malarstwo fotograficzne

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie [pank] malarstwo fotograficzne

    W prawdzie mam to też w swojej galerii, ale może tutaj będzie odpowiedniejsze miejsce. Jestem ciekawy co powiecie na taką estetykę?
    1.
    2.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    43
    Posty
    257

    Domyślnie

    Chłopiec sympatyczny i zasługuje na lepsze zdjęcia ,bo to jest czystej rasy kicz.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    No i o coś takiego mniej więcej chodziło, nazwał bym to raczej pastiszem, ale kicz też może być. Po obejrzeniu pierdyliarda zdjęć ładnych panienek czy słodziutkich dzieci, prawidłowo oświetlonych, na pięknie rozmytym, zielonym tle żeby nie umrzeć z nudów zacząłem bawić się tabletem, i trochę pomonidłowałem. Jeżeli pisząc o tym że sympatyczny chłopiec zasługuje na lepsze zdjęcia miałeś na myśli właśnie takie o jakich wspominałem wcześniej to zapraszam do innej mojej galerii, tam takie są, ale ile można trzaskać poprawne, szkolne foty?

  4. #4
    Coś już napisał Awatar s..
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    46
    Posty
    99

    Domyślnie

    coz, ani to z malarstwem nie ma wiele wspolnego, jak rowniez fotografia taka sobie. Jesli chcesz sprobowac w tego typu dziedzinie, proponuje najpierw podejrzec najlepszych, np. nasz rodak - Pawel Wojas
    2 puszki, pare sloikow i obgryzione jablko do pracy
    moje wypociny, moje studio - "trzy sześć studio", fotograf na ślub - wrocław

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Ani nie mam warsztatu ani warunków do takiej fotografii, może kiedyś, chociaż klimaty Saudka bardziej mi odpowiadają i podobny efekt chciałem osiągnąć, tylko na mniejszą skalę i mniejszym nakładem pracy, ot taki eksperyment. A z malarstwem ma to tyle wspólnego że zdjęcie zostało pomalowane, abstrahując od tego czy dobrze czy źle, same użycie konkretnej techniki uzasadnia termin "malarsko".
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Będę natomiast wdzięczny za rozwinięcie myśli "fotografia taka sobie" Twoje portfolio świadczy o tym że warto posłuchać co masz do powiedzenia.
    Ostatnio edytowane przez pank ; 01-10-2008 o 23:58 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6
    Coś już napisał Awatar s..
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    46
    Posty
    99

    Domyślnie

    trudno odniesc mi sie do calego Twojego warsztatu, gyz go nie widzialem, a zawsze przy wystawianiu opinii, staram sie obejrzec inne prace autora. Fotagrafia taka sobie - odnosie sie wiec do tego konkretnego zestawienia, ktory tutaj zapropnowales. Jak dla mnie jest to kolejne zdjecie portretowe, ktore sie oglada i idzie dalej. Dla Ciebie moze ma wartosc emocjonalna, ale na pobocznego odbiorce (w tym przypadku na mnie) poprostu nie dziala. Probowales dodac jakies efekty malarskie, ktore, z tego, co widze, to tylko niebieskie tlo, co ono ma wnosic do tego zdjecia?. Przytaczasz tutaj Saudka - hmm, jest to czlowiek, ktory cale zycie focil analogiem w sowjej obskurnej pakamerowej piwnicy, w ktorej mial zolta obskurna sciane wykorzystywana na tlo, a cala magia jego fotografii, to raczej inscenizacje ktore, w polaczeniu ze scenografia, tworzyly efekt jego zdjecia.
    2 puszki, pare sloikow i obgryzione jablko do pracy
    moje wypociny, moje studio - "trzy sześć studio", fotograf na ślub - wrocław

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o naśladowanie Saudka, raczej o luźną inspirację, podobną przestrzeń barwną. Zdjęcie było początkowo czarno-białe, kolor nałożyłem nie tylko na tło. Dzięki za opinię, z fotografią dopiero zaczynam, zawodowo zajmuję się trochę pokrewną dziedziną, grafiką. Inne moje zdjęcia tutaj: http://canon-board.info/showthread.php?t=36941, będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie

    Prymitywizm nie ma wielu zwolennikow. Wg mnie gdybys zrobil prawie cala sylwetke, wiecej rozu na policzkach, seledynowa czapeczke... cos takiego widzialem i mialo to swoj urok.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Virtuoz
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gryfino
    Posty
    97

    Domyślnie

    Może w ten sposób tego chłopca bym nie pokazał, ale przyznać trzeba, że te jego smutne oczka przyciągają wzrok... Takie pesymistyczne....
    1Dx + eLki, zoomy, stałki, lampki i gadżety

  10. #10
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Holy F*ck! Nice crap

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •