Woale tego, chyba w 3 dni nie dam rady
ale dzięki wielkie
.
BTW nie było by szansy na przykładowe typy ustawień do danego zdjęcia (przysłona, EV,ISO,WB) żebym mniej więcej miał punkty zaczepienia![]()
Woale tego, chyba w 3 dni nie dam rady
ale dzięki wielkie
.
BTW nie było by szansy na przykładowe typy ustawień do danego zdjęcia (przysłona, EV,ISO,WB) żebym mniej więcej miał punkty zaczepienia![]()
Witam
Dam ci dobrą radę "Limp" jeśli chcesz mieć ładne zdjęcia to ustaw aparat na półautomat literka "P" i tylko przeprowadzaj korekcję ekspozycji. Jak jest bardzo ostre słońce to jedź w dół jak ciemniej to trochę w górę. Rówb zdjęcia tylko w formacie RAW/ Gdy już je przegrasz na komputer specjalny program dostarczony od Canona pozwoli Ci je obejrzeć i będziesz mógł suwakami zrobić z tym zdjęciem co tylko chcesz oczywiście mam na mysli parametry takie jakie mógłbyś zmienić w aparacie tylko np. czasu nie miałeś na ich zmianę. Pamiętaj poczytaj jeszcze w instrukcji jak się zmienia ekspozycje.
Na Twoich zdjęciach faktycznie nie wygląda to najlepiej, brak głębi ostrości, prześwietlenia.
Nie martw się początki są trudne ale gdyby to było wszystko takie proste to każdy by kupował lustrzankę
Pamiętaj "Literka P" ISO w ładny dzień na 100 lub 200 ISO 400 jak jesteś np w dość jasnym pomieszczeniu, ISO 800 I ISO 1600 to już w bardziej cimnych pomieszczeniach.
Pamiętaj by otwierać lampę błyskową jak robisz fotki z tylnym oświetlniem wtedy wyjdą ci ładnie buzie osób które będziesz fotografował.
Ogólnie życzę udanego wypoczynku
Sylwek
|5D Mark I| |50D+BG-E2N| |400D+BG-E3| |Sigma 10-20mm f/4-5,6 EX DC HSM| |Canon EF 28mm f/1.8| |Canon EF 85mm f/1.8|
|Canon EF 70-200mm f/4 L USM| |Canon Speedlite 430 EX II|Knight TR-332 E-TTL Trigger
Dzięki wielkie Sylwester, popróbuję również tą metodą - akurat jutro będę miał trochę czasu, zobaczę jak będzie się mi szło. Dzięki jeszcze raz za poradę.
Ja radzę nie przeprowadzaj korekty ekspozycji na razie (szczególnie na P) chyba że robisz zachód słońca lub w zimę.
Nie ma co się bawić w takie rzeczy bo właśnie wtedy prześwietlisz zdjęcia.
Algorytmy przetwarzania obrazu, ekspozycji itd. w 350D lub wyżej są na prawdę świetne, wręcz doskonałe.
Pierwsze Twoje zdjęcie, zrobione po moich radach jest super, ale po co wprowadziłeś korekcję ekspozycji/? Wtedy właśnie histogram wyskoczył Ci poza wykres. Bez sensu. Pamiętaj..."lepsze jest wrogiem dobrego" nie kombinuj a będzie dobrze.
Poza tym nie musisz się bawić w RAWY!! Doskonale można również "podciągać" zdjęcia w JPEG'ach bez widocznych strat na jakości.
Ja nadal uważam po wielu próbach że "wyciągane" RAWY niczym się nie różnią od "wyciąganych" JPEGÓW. Jedynie regulacja balansu bieli w RAWAch jest funkcją nieocenioną.
I oczywiście teraz paru zagrzmi twierdząc że się mylę.. a ja Ci mówię że nie różnica jest trudna do rozpoznania gołym okiem.
PS. Na tym forum znajdzie się mnóstwo purystów, którzy przeanalizują twoje histogramy i stwierdzą że masz "za mało czerni w czerni". Co oczywiście nie rozwiąże Twoich wątpliwości. Miałem do czynienia z paroma profesjonalistami, którzy twierdzili że nie przejmują się drobnymi przepaleniami, gdyż ich interesuje wynik finalny i kropka.
Pozdro
Ostatnio edytowane przez Fakungio ; 25-08-2008 o 00:21
Canon 50D + EF 24-105 f/4 L+ Sigma 50mm 1.4 EX DG
Rozumiem, ale wiesz no starałem się trochę tą ekspozycją też majdrować gdyż w przypadku tego zdjęcia przestawianie przysłony czy ISO nie wiele dawała (swoją drogą korekcja ekspozycji nie dała wiele więcej). Jeśli chodzi o RAWy to i tak na razie mam tylko jedną kartę 1GB więc zabawa z tym formatem odpada..
Co do purystów to wiem wiem, nie tylko w fotografii się ich dużo znajdzie
Wracając zadowolony jestem ze zdjęć robionych ze słońcem, wiem ,że pod słońce się po prostu nie robi ale co gdy jest ono z boku? tak jak w przypadku w/w zdjęcia?
dzięki za zainteresowanie i pomoc
Już o tym ktoś Ci napisał - najlepszy jest polar
Ew. możesz ustawić się pod innym kątem.
Generalnie fotografowanie opiera się na: foceniu, foceniu, foceniu oraz opanowania teorii, którą przy fotografowaniu wykorzystamy.
A pytanie się co chwila na forum, dlaczego coś jest nie tak z Twoimi zdjęciami - wybacz, ale nikt za Ciebie nie będzie czytał książek, nikt nie pójdzie za Ciebie w plener, nikt nie będzie Ci ustawiał aparatu przy KAŻDYM zdjęciu. Wiem, że ostro piszę, rozumiem, że ktoś ma problem i trzeba mu pomóc. Ale sorry, pojedziesz na wakacje, zabraknie forum i zdjęcia znowu nie wyjdą? Trochę samodzielności, eksperymentów (ale z głową, a nie "grzebania" na chybił trafił w ustawieniach) i dobrej woli - a zdjęcia będą wychodziły Ci coraz lepsze, czego za co z całego serca trzymam kciuki.
Regulamin pkt 8.
Dzięki Fakungio, rzeczywiście pomaga.
Co do wypowiedzi djcargo, dziękuje Ci za opinie, przyjmuję krytykę gdyż jest ona bardzo motywującaaczkowiek często się zdarza, nie tylko w fotografii pewne znane powiedzienie, teoria teorią a w praktyce... no właśnie, w praktyce teoria czasem się nie sprawdza, nie wiem , może moje źródła wiedzy mnie zawiodły, może zbyt szybko chcę się wielu rzeczy na uczyć... przyznam, wróciłem z gór, okropne zdjęcia, spanikowałem, a zaraz wyjazd do Hiszpanii
Wiele się nauczyłem, wiele porad bardzo mi pomogło za co wszystkim bardzo dziękuje![]()
Ale można pomóc w prostych słowach tak ja ja starałem się robić.
Więc nie rozumiem czemu się unosisz!!! Chłopak chce zasięgnąć rady i po to jest to forum.(przypominam dla początkujących!!!!)A że Ty uważasz się za wszystkowiedzącego, obrosłeś w piórka i każesz mu czytać książki..
Super tym pomagasz.
Na razie wybrał to forum co jest dla jego twórców wyróżnieniem!!
Wkurzają Cię banalne pytania to nie zaglądaj tutaj.
Poczyta jak będzie miał na to ochotę lub pieniądze.
Często książki pisane są z punktu widzenia profesjonalnego fotografa przez co są trudne do zrozumienia na początku. On chciał mieć prostszy, szybki sposób na poprawienie podstawowych rzeczy w zdjęciu i po paru chwilach pobytu tutaj to zrobił.
Może te wiadomości były mu potrzebne do zrobienia fajnych zdjęć na wycieczce i tyle więc nie gadaj takich banialuków!!!
To tak jakbyś na każde pytanie odpowiadał: "Kolego naucz się podstaw później pogadamy".
Nasz wielki rodak Jan Paweł II tłumaczył skomplikowane rzeczy prostym językiem.
Swojemu dziecku też powiesz: "Spokojnie wszystkiego się dowiesz w swoim czasie jak się spyta dlaczego słońce świeci????"
Pamiętaj że ty też kiedyś zaczynałeś !!!!!!!!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Oczywiście że tak!!!
Ostatnio edytowane przez Fakungio ; 26-08-2008 o 00:13 Powód: Automerged Doublepost
Canon 50D + EF 24-105 f/4 L+ Sigma 50mm 1.4 EX DG
[QUOTE=Fakungio;517114]Ale można pomóc w prostych słowach tak ja ja starałem się robić.
Dziękuje Ci za to bardzo. Dużo pomogło i wreszcie jestem zadowolony ze swoich zdjęć. Dzięki.