Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Czas na zmiany.Czy warto ?

  1. #1
    Incubus
    Guest

    Domyślnie Czas na zmiany.Czy warto ?

    Witam

    To mój pierwszy post na tym forum.I zaczyna się jak to bywą od pytania.

    Jestem od kilku dobrych lat urzytkownikiem Canona A1-program(daruje wymienianie szkła idt.).Jestem z niego b.zadowlony.Niedawno uznałem że czas iść z duchem postępu i zamierzam kupić swoja pierwsza cyfrówke.Chciałbym żeby była także ze stajni Canona.
    Zaineresował mnie Canon G5. Chodz suma jaką musze na niego wydać jest astronomiczna jak dla mnie.To mimo to jest gotów go kupić.
    Czytam ostanio różne posty dotyczace tego aparatu.W każdym wymieniane jest kilka wad.
    -słaby autofokus
    -lampa wbudowana troche kiepska(fotografia w pomieszczeniach)
    -i szumy przy wysokim ISO.
    Prosze o opinie urzytkowników tego aparatu.Czy to prawda ?

    Mam zamiar robic zdjecia w pomieszczeniach, nocne, macro moze jakieś krajobrazy, troche mody.

    Jest możliwoś przy 5 mlx pix uzyskanie odbitek w formacie A4, a ich jakość bedzie zadwoalająca.
    Pytami się bo jeśli chodzi o fot.cyfową to wiem tylko na czym ona polega.Ale nie wykonwyałem jeszcze zdjęć cyfrówka.(kolega ma hp735 coś tam mi pokazywał,ale zdjecia w pomieszczeniu był b.ciemne mimo urzycia lampy)


    Dziekuje i Pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Zaineresował mnie Canon G5. Chodz suma jaką musze na niego wydać jest astronomiczna jak dla mnie.To mimo to jest gotów go kupić.
    Szczerze radzę poszukać na allegro czy innych aukcjach G3, taniej, a w/g wielu lepiej niż G5,
    słaby autofokus
    -> G3 ma troszkę szybszy, ale ogólnie kompakty canona nie słyną z szybvkości AF,
    -lampa wbudowana troche kiepska(fotografia w pomieszczeniach)
    -> do kompaktów wszystkie są słabe, głównie do wypełnień, a nie lamp wiodących, ale zarówno G5 jak i G3 mają gorącą stopkę, więc droga do rozbudowy stoi otworem
    -i szumy przy wysokim ISO.
    To samo co wyżej, Cyfrowe kompakty szumią już od 200 ISO, a 400 przy G5 to czyste szuwary zasypane ziarnem, w testach wyszło na korzyść G3 <ponoć lepiej sobie radzi>, ale to i tak nie jest to
    Suma sumarum, szkoda kasy bierz pan G3, po z G5 jest jak jest.
    POZDRAWIAM :wink:
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Czas na zmiany.Czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Incubus
    Chodz suma jaką musze na niego wydać jest astronomiczna jak dla mnie
    Kup G3 uzywanego - ciut lepszy. Tylko sprawdz przed zakupem czy dziala.

    Czytam ostanio różne posty dotyczace tego aparatu.W każdym wymieniane jest kilka wad.
    -słaby autofokus
    -lampa wbudowana troche kiepska(fotografia w pomieszczeniach)
    -i szumy przy wysokim ISO.
    Prosze o opinie urzytkowników tego aparatu.Czy to prawda ?
    Wymieniles wady kazdego kompaktu cyfrowego a nie G5. Roznice pomiedzy poszczegolnymi firmami/modelami sa bardzo nieznaczne - ilosc szumow to pare ziarenek w ta czy w tamta, szybkosc AF to pare milisekund roznicy.
    Za to jedna z zalet G3/G5 jest np mozliwosci podpiecia lampy zewnetrznej.

    Mam zamiar robic zdjecia w pomieszczeniach, nocne, macro moze jakieś krajobrazy, troche mody.
    Do zdjec w pomieszczeniach i do mody doskonale sprawdzi sie jasny obiektyw (da sie ciachniecie GO z niego wycisnac). Ale dodatkowo do pomieszczen polecalbym jednak lampe zewnetrzna (ot 380 EX minimum a 420EX optimum). Do krajobrazow - na statyw, tryb manual i program Stitch Assit bardzo przyjemne . Macro - tu soczewka powiekszajaca (Hama +4 Dioprtire - alahari ma chyba taka) lub makrokonwerter (skraca minimalna odleglosc ostrzenia do ok 3 cm) przydatne.
    Nocne - statyw, lampa zewnetrzna i tez cos zrobi, przeszkadzaja nieco zbyt krotkie czasy (15 sek maks) i brak czasu B (dowolny).


    Jest możliwoś przy 5 mlx pix uzyskanie odbitek w formacie A4, a ich jakość bedzie zadwoalająca.
    "Jakosc zadowalajaca" to subiektywne wrazenie. Ale zaryzykuje powiedziec ze tak - uzyskasz odbitke tego formatu.

  4. #4
    Incubus
    Guest

    Domyślnie

    Cieżko będzię kupić nowego Canona G3. Chyba sami wiecie ze graniczy to z cudem.
    Na allegro jest 1 sztuka do sprzedaniaw dodatku urzywany,a nie lubie kupować drogiego sprzetu elektroniczengo z drugiej ręki.
    Zobacze co ma konkurecja do zaoferowania moze jakis fuji S7000 albo olek.
    Moża zwariowac tyle tego jest.,

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Incubus
    Cieżko będzię kupić nowego Canona G3.
    Nowych nie ma i nie będzie, bo przy nowym tworze G5 poczciwa trójeczka za dobrze wypadała i musieli ją z rynku znieść, coby G 5 zeszły z magazynów. Jak dobrze zachowany i pewny sprzedawca, nie widzę przeszkód, takie przecież jest allegro, zawsze trochę ryzykujesz, ale opierasz się na reputacji i własnych doświadczeniach.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  6. #6
    Coś już napisał Awatar balta
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Dumne Opolskie
    Posty
    74

    Domyślnie

    witam ... to moj perwszy raz na owym forum

    ... własnie przsiadam sie z G3 na G5 i jest to bardzo swiadoma decuyzja. po primo kupie tanio (USA) G5 i dobrze sprzedam G3 (6 miechów ma). z aparatu jestme bardzo zadowlony ... mam tez lampe Ex420 i miodnie sie tym foci. takze polecam bardzo. i tylko ten AF ..

    natomiast jednego nie wiem Vitez .. co to jest "Stitch Assit" kurde moze wstyd ale nie wiem czy ja to mam moze po polsku załapie ... prosze o odp.

    i jeszcze jendo przymierzam sie własnie do w/w soczewek hama z allegeo ale sa tam zestawy 1+2+4 i sa tez same 4 dpi. i pytanie czy warto bulic 115 zł za 3 (1+2+4) czy kupic +4 za połowe .. chodzi mi o to czy i tak sie okaze ze bede korzystałtylko z +4.
    na plfoto i na innym poscie widzialem ze głownie sie korzysta z własnie +4 ... moze jakas rada .. sugestia bo chciałbmy dobrze wydac te parenascie złotych
    Balta
    --------------
    5dmk2;40d; 24-105/4; 28-75/2,8; 50/1,4; 85/1,8; 580EXII

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    własnie przsiadam sie z G3 na G5 i jest to bardzo swiadoma decuyzja
    To ciekawa przesiadka, rzekłbym: "zamienił stryjek siekierkę na kijek" <i to poszczerbiony >
    Ja bym na twym miejscujeszcze się zastanowił kilka razy, ja wysiadam z G3, ale ponieważ potrzebuję szykbiego AF, to na tę samą prawie pułkę G5 nie wsiądę. Błąd popełniłem, że z miejsca w lustra nie wszedłem <nie było jeszcze 300d, a 10d kosztował kokosy>, teraz nie popełnię tego wielbłąda i tobie też odradzam. :wink:
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  8. #8
    Coś już napisał Awatar balta
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Dumne Opolskie
    Posty
    74

    Domyślnie

    juz ci odpowiadam dlaczego ... :

    1) nie stac mnie zdecydowanie na 300D z w miare dobrym szkłem o 10d nawet nie wspomne
    2) cyfraka kupiłem z mysla o makro (choc i plener slubny sie zdarza, plus jakies wakacyjno - wolne fotki) a gdy pomysle ze do lustra musze dorzuic jeszcze spora kase na takie szklo makro to mi juz sie jesc nie chce a w G/3/5 makro jest w miare dobre i jedyna rzecz ktora mi w tym sprzecie przeszkadza to AF .. tylko .. jakosc zdjeic jest swietna i gdy dorzuce soczekwke + 4 dPI to bede chyba happy czlekiem.

    ot moja filozofia ......

    ps. i tak lustro jeszcze spojrze ... ;p

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    ot moja filozofia ......
    Mam "jeszcze" G3, i szczerze powiem, że jeżeli nie miałeś w rękach g5 to podejdź do kolegi albo sklepu i porównaj ze swoją machiną, bo miom skromnym zdaniem to kolorek się różni, bo z AF jak nie byłeś w G3 zadowolony, to w G5 też nie będziesz, a tulejkę do makro tak czy tak kupisz bo na oryginała to nie ma rady, chyba że będziesz trzymał przed obiektywem 8)
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez balta
    natomiast jednego nie wiem Vitez .. co to jest "Stitch Assit" kurde moze wstyd ale nie wiem czy ja to mam moze po polsku załapie ... prosze o odp.
    I G3 i G5 to maja, i jeszcze wiele inych cyfrakow.

    http://www.dpreview.com/reviews/canong5/page5.asp
    Na samym dole masz opis, a na pokretle to ten tryb tuz obok trybu kamery.
    Po polsku to tryb robienia zdjec panoramicznych. bardzo wygodny, mozna robic pionowo, poziomo i w kwadracie w dwoch roznych kierunkach kolejnosci sklejania zdjec.

    Cytat Zamieszczone przez balta
    2) cyfraka kupiłem z mysla o makro (choc i plener slubny sie zdarza, plus jakies wakacyjno - wolne fotki) a gdy pomysle ze do lustra musze dorzuic jeszcze spora kase na takie szklo makro
    http://www.adorama.com/SY100EOS.html
    http://www.adorama.com/VV100EOS.html

    Takiej samej jakosci szkla ma tez Soligor i Cosina... wszystkie w podobnej cenie (600-700zl) i jakosci (wyjatkowo dobre jak na te firmy ) i z tymi samymi osiagami (100mm 3.5). Chwilowo brak na Allegro ale pojawiaja sie co jakis czas (i nowe i uzywane).
    Porownujac do ceny samego body nie nazwalbym ceny tego obiektywu "spora kasa" za dobre (lepsze od kazdego kompaktu) szklo makro :P

    Btw... nadal nie widze rozsadnych powodow przesiadki na G5 poza tym ze mozesz go tanio kupic a drogo sprzedac G3... to nie jest rozsadny powod biorac pod uwage ze kupujesz odrobine gorszy aparat. To ze nowy? Tez nie zacheta... Pogon za megapikselami i czarnym kolorem?
    Zastanwo sie nad tym naprawde dobrze jeszcze raz, bo wiele osob i tu i na grupie mowi ze nie warto :P

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •