Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [Vega] Częściowe zaćmienie Słońca

  1. #1
    Awatar Vega
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Krzeszowice/Kraków
    Posty
    0

    Domyślnie [Vega] Częściowe zaćmienie Słońca

    Kilka fotek częściowego zaćmienia Słońca, wykonane 1.08.2008 r. w Roztokach Górnych przy użyciu MTO (pomarańczowe) oraz teleskopu 30 cm (projekcja okularowa, białe)




    EOS 350D, Sigma APO 70-300, MTO 1000/100

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Ostrzeszów
    Wiek
    30
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ładne zdjęcia.
    U mnie ostrość padła niestety bo stałem na rynku z teleskopem i ludzie sie tłoczyli żeby zobaczyĆ

    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 07-08-2008 o 09:39 Powód: resize image 1024 -> 800

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Powiedzcie mi tylko po co to wszystko ? Wytnę takie kółeczko z kolorowego papieru i dostane takie same zdjęcie (być może trochę by się trzeba postarać żeby było nieostre)....
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Ostrzeszów
    Wiek
    30
    Posty
    42

    Domyślnie

    Tak, ale w Twoim przypadku zdjęcie będzie przedstawiało ten kawałek kolorowego papieru, nie będzie natomiast fotografią dość rzadkiego zjawiska.

    Oczywiście dla każdego co innego będzie cennym zdjęciem, i nikt od Ciebie nie wymaga, aby podobało Ci się to zdjęcie bo możesz "zrobić takie samo".

    Pozdrawiam.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Krzychowi chyba chodziło o akceptowalną jakość. Dla Ciebie może być cenne ze względów duchowych, ale jeżeli wstawiasz je na forum fotograficzne musisz liczyć się z tym, że większość ludzi będzie je oceniać w kategoriach bardziej przyziemnych. Technicznych, artystycznych i takie tam
    .

  6. #6
    Bywalec Awatar Ciosna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Poland
    Posty
    162

    Domyślnie

    Świetne foty Vega .
    Do zaćmienia całkowitego w Polsce pewnie nie doczekamy (7 października 2135 roku)
    Blog rowerowo-wyprawowy :wink:

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    Krzychowi chyba chodziło o akceptowalną jakość. Dla Ciebie może być cenne ze względów duchowych, ale jeżeli wstawiasz je na forum fotograficzne musisz liczyć się z tym, że większość ludzi będzie je oceniać w kategoriach bardziej przyziemnych. Technicznych, artystycznych i takie tam
    No mnie więcej - ja zdaję sobie sprawę z niezwykłości zjawiska, tylko to zdjęcie nic o nim nie mówi...
    Jakby je pokazać bez opisu, zdecydowana większość nie wiedziała by o co chodzi i uznała za jakąś abstrakcję...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Krzychu,

    Posługujecie się dwoma, kompletnie nieprzeliczalnymi systemami walutowymi Dla Ciebie słońce i księżyc są rekwizytem, niejako narzędziem, a celem jest piękna fotografia.

    Dla Kolegi natomiast fotografia jest narzędziem do udokumentowania zjawiska, które samo w sobie dla niego jest ciekawe a w głębszym sensie może nawet i piękne.

    Po prostu patrzycie na to samo z przeciwnych stron.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Krzychu,

    Posługujecie się dwoma, kompletnie nieprzeliczalnymi systemami walutowymi Dla Ciebie słońce i księżyc są rekwizytem, niejako narzędziem, a celem jest piękna fotografia.

    Dla Kolegi natomiast fotografia jest narzędziem do udokumentowania zjawiska, które samo w sobie dla niego jest ciekawe a w głębszym sensie może nawet i piękne.

    Po prostu patrzycie na to samo z przeciwnych stron.
    Wiem
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Dorzucam chmurki, no bo co tu można więcej wymyślić? - fotograficznie nuda! Podczas obserwacji marzył mi się jakiś ptak na tle tarczy (zwłaszcza metalowy!), ale to sobie można przecież łatwo wkleić... :smile:


    - Robione przez 2 skrzyżowane polary. (Po dość długiej obserwacji wciąż widzę wszystko - prócz przeciwwskazań. 8))
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •