Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [bogunio] Lotnictwo - Zlin 50 Żelazny 6 nad Łososiną Dolną

  1. #1
    Awatar bogunio
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Wiek
    56
    Posty
    14

    Domyślnie [bogunio] Lotnictwo - Zlin 50 Żelazny 6 nad Łososiną Dolną

    Czas zadebiutować:

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

  2. #2

    Domyślnie

    A czemu samoloty się nie poruszają tylko wiszą jakby miały spaść?? (nr 3 wygląda jakby szpilkami był poprzyczepiany za skrzydła - jak motyl "kolekcjonerski") ;-)

    Za krótkie czasy - samoloty lepiej robić na TV niż na AP - przysłona jest mniej ważna, bo tłem jest prawie zawsze niebo - rozmazane czy nie, ale IMO wszystko jedno. Ale już brak śmigieł kręcących się to zbrodnia, za którą lepszy znawcy ode mnie bardziej Ci przyłożą

  3. #3
    Awatar bogunio
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Wiek
    56
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris200 Zobacz posta
    A czemu samoloty się nie poruszają tylko wiszą jakby miały spaść?? (nr 3 wygląda jakby szpilkami był poprzyczepiany za skrzydła - jak motyl "kolekcjonerski") ;-)
    Bo w tym momencie rzeczywiście wisiał (przez chwilę) jak przyczepiony szpilkami.

    Cytat Zamieszczone przez kris200 Zobacz posta
    Za krótkie czasy - samoloty lepiej robić na TV niż na AP - przysłona jest mniej ważna, bo tłem jest prawie zawsze niebo - rozmazane czy nie, ale IMO wszystko jedno. Ale już brak śmigieł kręcących się to zbrodnia, za którą lepszy znawcy ode mnie bardziej Ci przyłożą
    Rzeczywiście AP byłoby lepszym rozwiązaniem. Co do batów to jakoś przeżyję Dzięki za uwagi.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Jak dla mnie tylko 5 daje jakoś radę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogunio Zobacz posta
    Bo w tym momencie rzeczywiście wisiał (przez chwilę) jak przyczepiony szpilkami.
    W rzeczywistości śmigło cały czas się kręci (samolot działa przez moment jak helikopter) i brakuje (na tym zdjęciu przede wszystkim) mu rozmycia, choćby lekkiego. Ja mam wrażenie, że mi zaraz zjedzie z ekranu na biurko ;-)
    Zresztą popatrz na zdjęcie nr 5 - można by było pomyśleć, że samolot spada i zaraz się rozbije (dym + niedziałające śmigło):wink: IMHO brakuję katapultującego się pilota :wink:
    Przeczytaj poradnik muflona, mnie on bardzo pomógł

  6. #6
    Awatar bogunio
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Wiek
    56
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris200 Zobacz posta
    Przeczytaj poradnik muflona, mnie on bardzo pomógł
    Już prawie przeczytałem choć pewnie trochę przyjdzie poczekać na następne próby

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogunio Zobacz posta
    Już prawie przeczytałem choć pewnie trochę przyjdzie poczekać na następne próby
    Zależy skąd jesteś. Zawsze możesz postać pod płotem lokalnego aeroklubu i poćwiczyć na awionetkach/motolotniach/szybowcach itp.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Misiaque
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    392

    Domyślnie

    Kompozycja 3 - ekstra! Cud, miód i orzeszki. O śmigło nie dbam :-) Świetne foto.

  9. #9
    Awatar bogunio
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Wiek
    56
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki za słowa krytyki - czegoś się uczę bo to pierwsze pstyrki w tym temacie i takie przy okazji bo na festynie lotniczym który przytrafił się na urlopie i za słowa zachęty, że coś się podoba bo rzeczywiście skupiłem się na kadrach - zdjęcia nie cropowane.

    Vitez - mieszkam w Wodzisławiu Śląskim (chyba się w końcu przedstawię w ospowiednim dziale) tak więc najbliższe lotnisko ok. 17 km stąd w Gotartowicach koło Rybnika. Jak rozpracuję ich kalendarz to może się wybiorę Oprócz focenia kocham kolarstwo więc plecak, aparat, rower i jazda!
    Ostatnio edytowane przez bogunio ; 02-08-2008 o 20:20

  10. #10
    CamilosSmith
    Guest

    Post

    Tak czas naświetlania stanowczo za krótki. Akcja śmigieł nadaje zdjęciu ruchu i dynamiki maszynie. Do szybkich samolotów akrobacyjnych najlepiej pomiędzy 1\250-1\500 max, krótsze czasy to już lepiej zachować na myśliwce
    ale ogólnie zdjęcia bardzo ładne !

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •