Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [podstawe] Szarości z odrobiną czerwonego

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Dolina Lina Na A
    Posty
    518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    hofi a byłes na stronie autora? Ja sie obawiam, ze to swego rodzaju eksperyment albo kpina...co nie zmienia faktu, ze to tego typu zdjęcia to też sztuka
    Po Twojej wypowiedzi wchodząc na stronę kolegi spodziewałem się jakiś gniotów. A tu w większości jego prac widzę pomysł i realizację. Ja widzę, że podstawe tak jak pisał nie zajmuję się sprzętem, a robieniem zdjęć co mu na dobre wychodzi, dba o kompozycję, światło jak i kadr. Moim zdaniem wkrótce ta jego kpina może być bardzo ciekawą abstrakcją, sztuką wypełniającą to forum tak jak hoffi wspomniał nudnymi pracami. Co do zdjęć dwójka mi się nie podoba, ale 1 ma w sobie swój czar który zatrzymuje wzrok na dłużej

  2. #12
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kucza21 Zobacz posta
    Po Twojej wypowiedzi wchodząc na stronę kolegi spodziewałem się jakiś gniotów. A tu w większości jego prac widzę pomysł i realizację. Ja widzę, że podstawe tak jak pisał nie zajmuję się sprzętem, a robieniem zdjęć co mu na dobre wychodzi, dba o kompozycję, światło jak i kadr. Moim zdaniem wkrótce ta jego kpina może być bardzo ciekawą abstrakcją, sztuką wypełniającą to forum tak jak hoffi wspomniał nudnymi pracami. Co do zdjęć dwójka mi się nie podoba, ale 1 ma w sobie swój czar który zatrzymuje wzrok na dłużej
    Opacznie widocznie zrozumiałeś moja wypowiedź
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  3. #13
    podstawe
    Guest

    Domyślnie [podstawe] Szarości z odrobiną czerwonego

    Cześć,

    Przedstawiam serię 9 zdjęć w szarościach, w tym jedno z elementem czerwonym. Ta seria ma stanowić jedną całość i najlepiej byłoby te zdjęcia oglądać ułożone w kwadrat 3 x 3 zdjęcia, ze zdjęciem z elementem czerwonym (nr 5) umieszczonym pośrodku. Tutaj oczywiście nie mogłem zamieścić zdjęć w ten sposób, ale można je obejrzeć ułożone zgodnie z moim zamierzeniem tutaj:

    http://podstawczynski.com/gallery/grey_red/index.html

    Jest również podobna seria, ale z elementem niebieskim:

    http://podstawczynski.com/gallery/grey_cyan/index.html

    Miłego oglądania!

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    8.


    9.
    Ostatnio edytowane przez podstawe ; 31-07-2008 o 14:55 Powód: dodanie nicka w temacie

  4. #14

    Domyślnie

    Podoba mi sie 7 i 9 (ale mniej) reszta srednia, ale pokaz to w ukladzie 3x3 to moze bardziej sie spodoba

  5. #15
    Bywalec Awatar Pietro
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Tarnow/Krakow
    Wiek
    51
    Posty
    132

    Domyślnie

    Prawde mowiac nie ogarniam calosci zamyslu. Jezeli ta kompozycja ma byc obladana w calosci, to na www powinna byc duza i latwa do ogladania. Jezeli kazde zdjecie ma byc ogladane osobno, to po co ustawiac je w macierz z czerwonym/niebieskim w srodku?
    Idzie Panie nowe....

  6. #16
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kucza21 Zobacz posta
    który zatrzymuje wzrok na
    Dwóch plamkach w lewym górnym rogu. Usytuowanych pionowo względem siebie

    [sory - musiałem ]

    Bardzo fajne prace.

  7. #17
    cwanakubwa
    Guest

    Domyślnie

    Hmmmm -"podstawe" - jest takie japońskie pojęcie - Shibumi.
    Idziesz w tym kierunku. Idź dalej.

    Kto niewie co to jest "Shibumi" - niech poszuka. Może znajdzie odpowiedź - kto wie?
    To długa droga i niełatwa. Nieda się na skróty, ale życzę jej Wam Wszystkim. Warto.
    Pzdrowienia dla Wszystkich, a przede wszystkim dla "podstawe". "Ruszyłeś" mnie. Głęboki ukłon.

  8. #18
    podstawe
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Dwóch plamkach w lewym górnym rogu. Usytuowanych pionowo względem siebie

    [sory - musiałem ]

    Bardzo fajne prace.
    Dzięki!

    Kurczę, plamek szukałem teraz długo. Niezłe macie monitory, chłopaki i dziewczyny; albo naprawdę niezły wzrok. Ja ich po prostu nie widziałem.

  9. #19
    podstawe
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi i przepraszam, że reaguję z opóźnieniem.

    Nie było tutaj żadnego innego zamysłu niż przesłanie estetyczne / ukojenie dla wzroku / zastanowienie nad formą. Wymyśliłem sobie taki układ, 8 zdjęć cz-b wokół jednego cz-b z elementem kolorowym. Trudno je było pokazać tutaj, więc je po prostu wrzuciłem jedno po drugim, a prawidłową formę prezentacji pokazałem na swojej galerii. W prawdziwych galeriach często zdjęcia też aranżuje się w pewnych układach, np. wieszając je pionowo jedno nad drugim na ścianie; właśnie o taki efekt mi chodziło.

  10. #20

    Domyślnie

    wszytsko pięknie tylko dlaczego na stronie nie pokleiłeś tych zdjęc i nie wrzuciłeś ładnego podglądu serii
    EOS 40D, 17-85 IS USM, SIGMA APO 70-300 M, 50 1,8, 580 EX II, Manfrotto 804RC2

    ZEBRA FOTO TEAM

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •