Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [19Gregorius79] Portrety...

  1. #11
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 19Gregorius79 Zobacz posta
    No właśnie co do wystraszonej miny... Hmmm... Ona tak już ma, raczej nie wystraszona, ale ma takie duuuuuże oczy, a jeszcze na domiar ciemną ich oprawę... I to mi się podoba. Co do ustawień modelki... Ona raczej obiektywu się nie boi i jest przy tym rozluźniona, ponieważ kilkakrotnie wisiała na kalendarzu "WW ENERGY".

    Nie tłumacz tego tak. Wystraszoną minę ma tylko na ostatnim zdjęciu. Na wszystkich pozostałych nic takiego nie widać i też mi się takie oczy podobają . Więc tłumaczenie nieadekwatne do tego co widać na zdjęciu. Albo nie zapanowałeś nad modelką albo przesiew zdjęć nawalił.

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    skoro ma ciemna oprawe oczu to po kiego grzyba dodatkowo ja podkreslać ciemna kredką? Następnym razem pomyśl o innym makijażu bo faktycznie ogromniaste te oczy ma WW ENERGY...hmmmm....no to może zrób jakies...energetyczne te zdjęcia następne))

  3. #13
    19Gregorius79
    Guest

    Domyślnie

    Hmmm... Się pomyśli "WW ENERGY" to nazwa drużyny piłki halowej...

  4. #14
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    5. fatalne spodnie - brudne pochlapane spodnie (od deszczu?) brudne spody butów to sprawia że w moich oczach fotka jest nieestetyczna za Vitezem wywal ją
    pozdrawiam
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  5. #15

    Domyślnie

    Powiem tak. Gdybym mial 10 postów na koncie, to bym czekal kolejne 500 aby opublikowac swoje zdjecia. Ty nie poczekales. Moze warto było jednak poczekac, poczytac, popatrzec.... ?

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    ...a gdybym ja miał 1349 postów i zapewne wieloletnie doświadczenie w robieniu zdjęć to byłbym bardziej pobłażliwy dla dokonań młodszego Kolegi. Aż cisnie sie na usta stare przysłowie: "zapomniał wół jak cielęciem był".

    A konkretnie to chodzi mi o to, że forum zostało stworzone po to aby mogli sie spotykać ludzie o róznym doświadczeniu, różnym stopniu zaangażowania, różnych umiejętnościach i po to aby własnie bardziej doświadczeni Koledzy pomagali zrozumieć błędy jakie popełniają ci którzy dopiero zaczynają przygodę z fotografią. Dla wielu ludzi tutaj fotografia to sposób na życie, hobby, nie każdy musi byc profesjonalistą bo nie każdy zamierza z fotografii uczynić profesję. Niektórzy będą robili zdjęcia dla samej przyjemności robienia zdjęć a nie po to zeby zarabiać na zycie fotografując. I nie ma znaczenia ilośc postów. Znaczenie ma merytoryczna dyskusja na temat pokazanych zdjęć. Uświadomienie komuś niedoskonałości warsztatu, podzielenie się swoją wiedzą na ten temat...po prostu bycie KOLEGĄ bez względu na ilośc postów jakie się "zaliczyło"... a nie nadymanie się i udawanie kogoś lepszego co, niestety, jest tutaj regułą. I cale nie warto czekać z pokazywaniem swoich zdjęć bo czasem nie uświadamiamy sobie błędów jakie popełniamy, powielamy je w kolejnych zdjęciach tkwąc w przekonaniu, że wszystko jest OK i dopiero czyjaś MERYTORYCZNA uwaga uswiadamia nam co źle zrobiliśmy. Na pewno nie jest to uwaga typu:"Powiem tak. Gdybym mial 10 postów na koncie, to bym czekal kolejne 500 aby opublikowac swoje zdjecia. Ty nie poczekales. Moze warto było jednak poczekac, poczytac, popatrzec.... ?". Szkoda że na inne, cenniejsze, uwagi rzadko można liczyć. Dlatego dziękuję tym spośród kolegów, którzy, oceniając moje zdjęcia nie ograniczyli sie do jedynego spostrzezenia "do d...."

    A jeśli sie komuś wydaje, że czytanie książek o fotografowaniu, oglądanie cudzych zdjęć jest wazniejsze niż praktyka i praktyczne rady udzielane przez kogoś bardziej doświadczonego to jest w błędzie. Kontakt z kimś bardziej doświadczonym i potrafiącym i CHCĄCYM podzielić się swoją wiedzą jest o wiele cenniejszy. Takie jest moje zdanie....ale mogę sie mylić.
    Ostatnio edytowane przez Adso ; 10-03-2008 o 09:06

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar atz1983
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Durango (Spain)
    Wiek
    41
    Posty
    44

    Domyślnie

    podzielam to co powiedział Adso. Ja miałem szczęście trafiać na kolegów bardziej doświadczonych niż ja, którzy do tej pory cierpliwie mi wytykają błędy i doradzają. Dzięki temu moja wędrówka do dobrych, przykuwających uwagę zdjęć jest bardzo przyjemna i dająca dużo satysfakcji.
    Co do samych zdjęć wydaje mi się, że na 2 zdjęciu modelka nie powinna być w samym centrum.. 1 super na 3 za bardzo widać płot i dom w tle, ale rozumiem, że to wada sprzętu a nie fotografa sama koncepcja zdjęcia bardzo mi się podoba. Daje odczucie samotności.. na 4 faktycznie trochę dekolt z koralami za mocno odciąga uwagę aż się chce powiedzieć "ale masz piękne... oczy" Ale samo spojrzenie modelki jest super uchwycone
    Ostatnie mi się nie widzi. Nie wiem co jest nie tak, może to spojrzenie "przestraszone"

  8. #18
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adso Zobacz posta
    ...a gdybym ja miał 1349 postów i zapewne wieloletnie doświadczenie w robieniu zdjęć to byłbym bardziej pobłażliwy dla dokonań młodszego Kolegi. Aż cisnie sie na usta stare przysłowie: "zapomniał wół jak cielęciem był".
    Iczek to taki lokalny folklor, należy mu to wybaczyć .

  9. #19
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adso Zobacz posta
    ...a gdybym ja miał 1349 postów i zapewne wieloletnie doświadczenie w robieniu zdjęć to byłbym bardziej pobłażliwy dla dokonań młodszego Kolegi. Aż cisnie sie na usta stare przysłowie: "zapomniał wół jak cielęciem był".

    A konkretnie to chodzi mi o to, że forum zostało stworzone po to aby mogli sie spotykać ludzie o róznym doświadczeniu, różnym stopniu zaangażowania, różnych umiejętnościach i po to aby własnie bardziej doświadczeni Koledzy pomagali zrozumieć błędy jakie popełniają ci którzy dopiero zaczynają przygodę z fotografią. Dla wielu ludzi tutaj fotografia to sposób na życie, hobby, nie każdy musi byc profesjonalistą bo nie każdy zamierza z fotografii uczynić profesję. Niektórzy będą robili zdjęcia dla samej przyjemności robienia zdjęć a nie po to zeby zarabiać na zycie fotografując. I nie ma znaczenia ilośc postów. Znaczenie ma merytoryczna dyskusja na temat pokazanych zdjęć. Uświadomienie komuś niedoskonałości warsztatu, podzielenie się swoją wiedzą na ten temat...po prostu bycie KOLEGĄ bez względu na ilośc postów jakie się "zaliczyło"... a nie nadymanie się i udawanie kogoś lepszego co, niestety, jest tutaj regułą. I cale nie warto czekać z pokazywaniem swoich zdjęć bo czasem nie uświadamiamy sobie błędów jakie popełniamy, powielamy je w kolejnych zdjęciach tkwąc w przekonaniu, że wszystko jest OK i dopiero czyjaś MERYTORYCZNA uwaga uswiadamia nam co źle zrobiliśmy. Na pewno nie jest to uwaga typu:"Powiem tak. Gdybym mial 10 postów na koncie, to bym czekal kolejne 500 aby opublikowac swoje zdjecia. Ty nie poczekales. Moze warto było jednak poczekac, poczytac, popatrzec.... ?". Szkoda że na inne, cenniejsze, uwagi rzadko można liczyć. Dlatego dziękuję tym spośród kolegów, którzy, oceniając moje zdjęcia nie ograniczyli sie do jedynego spostrzezenia "do d...."

    A jeśli sie komuś wydaje, że czytanie książek o fotografowaniu, oglądanie cudzych zdjęć jest wazniejsze niż praktyka i praktyczne rady udzielane przez kogoś bardziej doświadczonego to jest w błędzie. Kontakt z kimś bardziej doświadczonym i potrafiącym i CHCĄCYM podzielić się swoją wiedzą jest o wiele cenniejszy. Takie jest moje zdanie....ale mogę sie mylić.
    Nic dodać nic ująć, oby takich gości jak ty na tym forum było jak najwięcej;-)

  10. #20
    19Gregorius79
    Guest

    Domyślnie [19Gregorius79] Portrety...

    Jak w temacie... Mam tutaj kilka portrecików pod ocenę...

    1.


    2.


    3.


    4.


    I jeszcze coś takiego...

    5.


    6.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •