Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło konkurs.Termin składania prac 10 października.
cyt."Zdjęcia można wykonywać na terenie całego świata"
Poniżej link do strony:
http://www.met.torun.pl/konkurs.html
Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło konkurs.Termin składania prac 10 października.
cyt."Zdjęcia można wykonywać na terenie całego świata"
Poniżej link do strony:
http://www.met.torun.pl/konkurs.html
Czyli pozostałych punktów nie muszę akceptowaćZamieszczone przez Regulamin
Kolejny konkurs pt. "Po co mamy kupować zdjęcia, skoro możemy je dostać za darmo"4.4 Przesłane płyty CD nie będą zwracane. Z chwilą otrzymania przez Organizatora przechodzą na jego własność, włącznie z autorskimi prawami majątkowymi.
4.5 Zgłoszenie do Konkursu jest jednoznaczne z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystania prac w następujących polach eksploatacji: prezentacja pokonkursowa, publikacja w Dzienniku Toruńskim „Nowości”, użycie na stronie internetowej oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań statutowych Muzeum, z zachowaniem autorskich praw osobistych. Ewentualne inne wykorzystanie wymaga zgody autora.
A to, to już po prostu perełka! Ani słowa o tym, jakie to nagrody5.3 Jury po ocenie prac przyzna trzystopniowe nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia według własnego uznania.![]()
Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 21-07-2008 o 14:10
BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie
No czyli standardowo. Tego typu konkursy to już norma. Trzeba po prostu je olać...
I tak lepszy był konkurs dla programistów flash. Napisać grę. Kto wygra, ten dostanie zestaw chłodzenia wodnego dla procesora. A co w zamian? Gra trafia do jakiegoś serwisu, do tego rok naprawiania za darmo błędów w tej grze, po roku kod źródłowy idzie na własność organizatora konkursu. Taniej wychodzi samemu kupić sobie chłodzenie, niż marnować czas na taki konkurs :-)
Ostatnio edytowane przez Misiaque ; 21-07-2008 o 15:55
Szkoda że można je tylko olać a nie zrobić coś więcej żeby ogół się o tym dowiedział...
A może by założyć jakiś wyeksponowany (przyklejony) wątek w którym byłby umieszczona lista instytucji i linki do konkursów organizowanych w myśl zasady "Po co mamy kupować zdjęcia, skoro możemy je dostać za darmo"?
Z czasem może by idea piętnowania takich praktyk jakoś się rozrosła..
Pkt 8 regulaminu forum
Kolejny konkurs:
Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs fotograficzny: „Pokaż swój Region”.
Patronat medialny nad konkursem sprawują: Gazeta Nowości oraz Express Bydgoski.
link do strony organizatora:
http://www.k-pot.pl/index.php?option...sk=view&id=107
I fragment z regulaminu, wypisz,wymaluj jak w poprzednim konkursie
12.Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu oraz
wyrażeniem zgody na przetwarzanie zdjęć do celów związanych z promocją polskiej turystyki.
Zdjęcia nadesłane na konkurs pozostaną w archiwum K-POT. Organizatorzy zastrzegają sobie
prawo do nieodpłatnego wykorzystania wszystkich nadesłanych fotografii w publikacjach
związanych z konkursem oraz w innych celach promocyjno-reklamowych K-POT.
Nagrody też enigmatyczne cyt."Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody"![]()
Dobry pomysl Kalina. Sadze ze to bylby/bedzie bardzo dlugi wątek. Co do nagrod...nie wiem w jaki sposob chca tu ludzi zachecic nic o tym nie piszac. Rownie dobrze moze to byc zestaw gadzetow, bryloczek i list pochwalny do rodzicow autora
Pozdrawiam!
Z innej beczki: ponieważ ludzie odpowiadający za takie konkursy są często moimi serdecznymi przyjaciółmi i nie mają zielonego pojęcia na co pani/pan fotograf jest wyczulony może stworzyć idealny regulamin z pkt widzenia dóbr osobistych fotografa. Sam obserwuję codziennie zgłoszenia w podobnym/ch konkursach i muszę wam powiedzieć, że jest odzew.
Odzew ludzi cieszących się z fotografowania, odzew ludzi chcących wypromować swoje małe miejscowości, odzew ludzi utalentowanych, niekoniecznie "power-userów" z pierwszych stron gazet czy for.
Taki regulamin - imho - pomógłby bardzo obu stronom a stworzenie jego nie stanowi - jak widać po lekturze postów w tym wątku - żadnego problemu.
z góry dzięki![]()
dokladnie tak to dziala, niedawno posrednio uczestniczylem w takim pseudo-konkursie (skanowalem prace), ale poziom przedstawial sie nastepujaco: 1/3 uczniowie podstawowek (nie zebym mial cos do mlodych talentow, ale talentow akurat wyraznie nie bylo); 1/3 zdjecia z wakacji Pani Krysi; 1/3 to fotoamatorzy, ktorzy co nieco wiedza, nagrody w regulaminie nie bylo, ale nie wiem czy nie jakas malpka za 300 zl, kupic jedno zdjecie zalozmy za 600zl - nie oplaca sie, lepiej konkurs i bedzie kilkadziesiat
![]()
Ostatnio edytowane przez tom517 ; 22-07-2008 o 10:56