Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 28-105 USM i ciężkie zoomowanie

  1. #1

    Question 28-105 USM i ciężkie zoomowanie

    mam wspomnianego w temacie 28-105mm. Przy zoomawaniu wydaje się jakby obiektyw sie "zacierał". Pierścien zooma (plastikowy) trze o wewnętrzną część (też plastikową) obiektywu. Mysle ze to "zacieranie" jest spowodowane wielokrotnym używaniem zooma. Czy mozna to jakos "nasmarować"? Może jakies specjane spraye smarujące albo cos takieg. Czy lepiej oddac go do serwisu.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej byloby oddac go do serwisu. Wstrzykniesz smar rozleje Ci sie po srodku i bedzie tylko problem. Bedziesz i tak musial to zaniesc komus kto sie tym zajmuje a on swiadomie policzy Ci wiecej tlumaczac ze musial wyczyscic to co zes zapaskudzil (nawet jesli bylo inaczej) Ewentualnie mozesz sam go rozkrecic

    A tak w ogole to post nie w tym dziale zdecydowanie.

  3. #3
    Adam_84
    Guest

    Domyślnie

    Mam to samo w Canonie a80, gwarancja skończyła się miesiąc temu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    mam wspomnianego w temacie 28-105mm. Przy zoomawaniu wydaje się jakby obiektyw sie "zacierał".
    [...] Czy mozna to jakos "nasmarować"? Może jakies specjane spraye smarujące albo cos takieg. Czy lepiej oddac go do serwisu.
    Taki już urok tego szkła.
    Nie jest to związane z wyeksploatowaniem, czy wadą produkcyjną - zwyczajnie ten typ tak ma i nic z tym nie zrobisz.
    Można oddać go do serwisu do przesmarowania, ale z doświadczenia wiem, że efekt jest mizerny i do tego krótkotrwały (obiaw przez Ciebie opisywany szybko powróci).
    Jedyna moja rada, to przyzwyczaić się
    (bo jakość szkieł rekompensuje tę wadę całkowicie),
    lub kupić L-kę...
    Reasumując - serwisu nie polecam (bo zamiast poprawić, mogą jeszcze pogorszyć zostawiając np. jakieś syfy na soczewkach - częsty numer naszych wspaniałych serwisantów)
    i proponuję wziąć się za fotografowanie zamiast bawić w technofila.
    Ostatnio edytowane przez Kubek ; 10-06-2005 o 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •