Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Wątek: Fotografia Samolotów na 10km wysokości

  1. #21
    niemilce
    Guest

    Domyślnie

    To tak zacznijmy od poczatku:

    Obiektyw to Synta Pyrex 10" 1200 mm , swiatłosiła to 4,7, montaż Dobsona . Tak robie zdjęcia w projekcji okularowej. Dokładnie tak jak piszesz obraz jest odwrócony w pionie i poziomie. Na poczatku nie bylo to latwe prowadzenie samolotu. Ale teraz nie przeszkadza. Gorzej by mi teraz bylo wziac lustrzanke i prowadzic bo kierunki byly by juz inne.

    Samoloty lataja na wysokości około 10 km. I tak jak piszesz jak jest w zenicie to jest oddalony ode mnie około 10 km ale jak np ten Airbus i tamte sa widziane z profilu to jest odleglosc 15-20 km... Wieczorem czy rano z odleglosci 25-30 km idzie zrobic jeszcze ladnie. Bo w poludnie gdy slonce najmocniej swieci i jest wielkie parowanie i wilgotnosc powietrza ciezko nawet w zenicie ladne zdjecie zrobic...A juz nie mowie o prowadzeniu samolotu teleskopem w zenicie Gdzie teleskop ma ograniczony ruch. Samolot jak leci to sam tez wytwarza falowanie przez swoja konstrucje tnaca powietrze...
    Ostatnio edytowane przez niemilce ; 17-07-2008 o 18:32

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niemilce Zobacz posta
    To tak zacznijmy od poczatku:
    Tak powinieneś zacząć na początku!
    To forum nie ma w opisie lunet czy innych teleskopów, więc prezentowane tu zdjęcia są raczej z analogowych/cyfrowych luster i kompaktów.
    A jak ktoś na początku zwrócił uwagę, że zdjęcia jakością nie grzeszą (z pkt widzenia użytkownika kompaktu/lustra) to zamiast napisać to co wyżej zagotowałeś się. Pralnia to był taki wybieg socjotechniczny. Udało mi się i dyskusja ostygła.
    Teraz:zmień temat z na 10km na z odległości 10 km. Jeśli te samoloty były od ciebie 10-25 km no to *&^%$ szacuneczek wielki!

    BTW: Sprzedaj tego Lumixa

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    A mnie zastanawia i podziwiam tą wiedzę na temat korytarzy powterznych, waypointów, kursów i wogóle tej wiedzy na temat ruchu powietrznego. Gdybyś mógł napisać (choćby na Private) skąd macie mapy korytarzy itp będę wdzięczny... Aha. Mieszkam 30km na E od TUSIN ;-)
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez marekk_ok Zobacz posta
    Co to sa za smugi (rozowe) na koncach skrzydel w Airbusie? Czym to bylo zrobione (sprzet)?
    To ten piękny AWB rodem z Panasonica (exif) - jak pisałem o tym na grupie to mnie od bluźnierców wyzywali...
    ?
    One "wstążeczki" namalował pan Ziutek w fabryce Airbusów. Tak samo jak na stateczniku pionowym i na tym egzemplarzu:
    http://lotnictwo.net/foto.php?id=138872

    Z ciekawością obejrzałem fotki.
    Na forum astro widywałem również zdjęcia stacji kosmicznych i tam jakoś cieplej były przyjęte choć czasem jakościowo wyglądały jak zrobione telefonem umazanym wazeliną...

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smokKRK Zobacz posta
    Krzychu – pozwolisz ,że skopiuje twoje infantylne pytanie - na forum ASTRO !!!
    Ludzie z branży teleskopów - padną ze śmiechu.
    I ty uważasz się za experta . Pięknie , pięknie hehehehe.
    Skasuj ten post zanim zdążę skopiować lub lepiej kup sobie najtańszy teleskop za 70 zł i zobacz jak to to działa zanim jeszcze coś napiszesz.
    Ale mnie teleskopy zupełnie nie obchodzą i nigdzie wcześniej nie było napisane że to jest teleskop... Kopiuj sobie ile chcesz jak lubisz...

    Cytat Zamieszczone przez smokKRK Zobacz posta
    Jak ktoś nie miał w ręku teleskopu i nie wie co to falowanie powietrza – to nie doceni tych fotografii. Minie tylko interesuje ,że to kompaktem – widziałem podobne zdjęcia z lustrzanek i to ludzi z niezłym doświadczeniem i powiem ,że te wcale nie ustępują .
    Jak już pisałem to czy je zrobiono jest kompletnie bez znaczenia, albo się do czegoś nadają albo nie.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Krzychu... a do czego niby Tobie miały by się nadac te zdjęcia.... Przecież Ci ludzie kochają zadzierać głowy i wypatrywać białych kresek ;-) .... no i nie każdego stać na 1200/5,6 EF ... ale nawet tu nie o to chodzi.... tu bardziej chodzi o sam fakt spędzania wolnego czasu.. tak jakbym ja zapytał - dlaczego wy ciągle fotografujecie koncerty... i to do tego jeszcze jakies takie ostre albo poruszone? a dlaczego fotografujecie kwiaty? i pokazujecie je potem w kolorze? czy te koncerty i kwiaty się do czegoś nadają wogóle? ;-)
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Gratuluję pięknych zdjęć zacnej zwierzyny!

    W ramach ich podziwiania... DPP twoim przyjacielem: ;-)

    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Racibórz-Schoonhoven
    Posty
    146

    Domyślnie

    A widzisz,trzeba było napisać że foty robione były 1Ds mk III + 1200 mm f/5.6L + extender 2x .Wtedy więcej ludzi na forum okazałoby ci szacunek!!!No ale sorry wybacz - LUMIX??????Jak mogłeś????

    ps:Jak na taką ogniskową to naprawdę rewelacja!!
    fotografia
    akwarystyka

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    niemilce, wrzucaj fotki w rozsądnym formacie bo się wszystko rozjeżdża i nie sposób tego ogarnąć. Pierwsze zdjęcie wyedytowałem do linka., zresztą powyżej jest jego mniejsza wersja.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #30
    KILLER
    Guest

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Przedstawiam Wam fotki z EOSa 400D i tegoż samego teleskopu co kolega powyżej:











    A teraz pytanie.... Co powiecie na te fotki ??? Wszystkie maszyny leciały na wysokości powyżej 32 000 stóp, czyli ok 10 000 metrów z prędkością ok 850km/h... To są ogromne prędkości które wcale nie ułatwiają robienia zdjęć przy tak dużym powiększeniu....

    Tak jak kolega wspomniał wcześniej, nie mamy żadnej automatyki, wszystko trzeba ustawiać do aktualnie panujących warunków. Ogromny wpływ na fotki ma wilgotność powietrza która jeżeli sięga powyżej 50% całkowicie uniemożliwia zrobienie zdjęcia.

    Jeżeli ktoś uważa że to jest słaby wynik to proponuję abyście sami spróbowali swoich sił.... :grin: Jakby co to służymy pomocą!

    Pozdrawiam.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •