Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: GPS do aparatow

  1. #1

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Gdzieś w którymś fotowideo chyba był opis.. wystarczy chyba normalny GPSdataloger lub gps z możliwością zapisu trasy i potem jest jakiś soft który to łączy..

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6804
    http://manager.money.pl/styl/gadzety...,0,315293.html
    http://www.euro-soft.pl/?mod=art&id=14

    Jak ktoś ma palmtopa z GPSem to fakny jest FotoKoder http://skyraster.com/geocoding.php?page=fotokoderppc
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 15-07-2008 o 23:03
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #3

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    136

    Domyślnie

    A czy zancie jakis maly kompakt z wbudowanym gps? znalazlem tylko Ricocha ale ma tylko 3 megapixeli - to troche malo.
    jarek

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    727

    Domyślnie Kosmiczna technologia w Twojej kieszeni! Recenzja odbiornika SONY GPS-CS1KASP


  6. #6

    Domyślnie GPS do aparatu

    Witam
    czy istnieje jakiś Canonowski GPS podłączany do jakiegoś modelu (najlepiej do jakiegoś lustra) tak zę on sobi esam wszystko robi i zapisuje do exifu?

    bo wiem zę są osobne GPSy ktore mają funkcję geotrakingu i potem programy dołaczają to do zdjec.

    A czy wyszedł jakis do luster podłączany czy do 1/40/50 etc? bo nic nie moge znaleźć
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nagor Zobacz posta
    Witam
    czy istnieje jakiś Canonowski GPS podłączany do jakiegoś modelu (najlepiej do jakiegoś lustra) tak zę on sobi esam wszystko robi i zapisuje do exifu?

    bo wiem zę są osobne GPSy ktore mają funkcję geotrakingu i potem programy dołaczają to do zdjec.

    A czy wyszedł jakis do luster podłączany czy do 1/40/50 etc? bo nic nie moge znaleźć
    Z GPS korzystają topowe lustrzanki.Jedynki tak.Czy geotracking również nie wiem.Szczegóły w instrukcjach.Pozdrawiam.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    43
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Do gripa WFT-E3A możesz podłączyć zewnętrzny GPS. Pasi do 40D i 50D. Nie wiem tylko, czy to warte wydania 3000 zł
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Z GPS korzystają topowe lustrzanki.Jedynki tak.Czy geotracking również nie wiem.Szczegóły w instrukcjach.Pozdrawiam.
    JANMAR - korzystają tzn jak? (nie mam instrukcji do wszystkich aparatów wiec nie skorzystam z nich) bo wbudowanego nie mają przecież. chodzi mi o dołączeni GPSa jakiegoś do lustra (jedynki) tak aby w exif wpisywało się położenie przy robieniu.
    Geotracking mają różne GPSy zewnetrzne które po podłączeniu do kompa potrafią programem dopisac info do zdjęcia ale ja chce podłączyć do aparatu i aby sam to robił.

    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    Do gripa WFT-E3A możesz podłączyć zewnętrzny GPS. Pasi do 40D i 50D. Nie wiem tylko, czy to warte wydania 3000 zł
    a czy ten zewnetrzy GPS da się podlączyć do jakiegoś modelu bez tego gripa? bo ten grip ma wbudowane WiFi a to mi nie potrzebne tylko sam GPS aby podłączyc.
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    43
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Chyba tylko w jedynkach jest taka możliwość. Nikon jest chyba pod tym względem bardziej przyjazny.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •