Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: GPS do aparatow

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Najprościej -Jobo Photo GPS.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  2. #22
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39

    Domyślnie

    Przypisanie współrzędnych geograficznych do konkretnych zdjęć odbywa się z pomocą dołączonego oprogramowania, na komputerze.
    po co mi cos takiego za 100eu czyli 400zl jakos, skoro tamto jest za 200 i ma BT w tym, trzyma dobe, logowac moze pare dni, pentagram to sprawdzona firma w dodatku, nie jakis chinski szajs...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    hehe, w ogole co do tego wracajac jeszcze
    http://www.jobo.com/web/photoGPS.447.0.html

    Cold start approx. 5 to 30 min
    to mnie rozwalilo, bo nawet moj w komorce robi to do minuty
    takie bzdury tam pisza ze szok

    jakby kosztowal 40-50zl to moze bym sie pokusil na niego, bo za 100zl to juz mam zwyklego dataloggera, za 150-200 to z BT...
    Ostatnio edytowane przez 10minutemail ; 13-05-2010 o 03:14 Powód: Automerged Doublepost

  3. #23
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie

    W sumie mam i PENTAGRAM PathFinder Logger i tego najnowszego SONY z wyświetlaczem.Plus pierwszego to to że może służyć jak odboirnik GPS na BT i dodatkowo bezpośrednio strzałkami pokazywać droge powrotną.Zaletą Sony jest ...zwykły paluszek-bateria dostępna w kazdym sklepie.Tylko że tak naprawde to do geotagować wcale nie trzeba posiadać tych urządzeń.
    Wystarczy włączyć "zapisz trase" w ...automapie
    Kolega tak zadziałał, bo zwyczajnie zapomniał przełożyć sprzet z małej kieszeni torby do plecaka.Pojechał na wycieczke .Wysiadł zabierając zwykłą nawigacje z szyby taką za 180zeta z automapą.Włączył tę funkcje i dalej już poszło prosto.W domu zrzucił trase i fotki i po sprawie...Ja nie mogę na żadnym forum znależć odpowiedzi na pytanie.Jak zrobić tak, by zdjęcie miało exifa, było ogeotagowane i miało "znak wodny"np z programu Mark It Now?
    Jak ma jedno to nie drugie .I tak w kółko.
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  4. #24
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artd4 Zobacz posta
    Wystarczy włączyć "zapisz trase" w ...automapie
    rzeczywiscie, jesli masz akumulator ze soba pod pacha
    bo moj htc pro dziala na baterii 3h z gps wlaczonym, a ja potrzebuje gps co minimum ~15h+ na baterii trzyma
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez artd4 Zobacz posta
    Ja nie mogę na żadnym forum znależć odpowiedzi na pytanie.Jak zrobić tak, by zdjęcie miało exifa, było ogeotagowane i miało "znak wodny"np z programu Mark It Now?
    Jak ma jedno to nie drugie .I tak w kółko.
    to w ogole nie ma zwiazku, po prostu pewnie program ktory dodaje watermark wycina exif i potem nie da sie geotagowac bo geotagowanie jest po wpisie z exif keidy zrobiono zdjecie
    Ostatnio edytowane przez 10minutemail ; 13-05-2010 o 20:11 Powód: Automerged Doublepost

  5. #25
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie

    Jak na więcej niż 15 h to myśle, ze Pentagram odpada ,bo jak go naładujesz po np 10-15 godz w terenie?
    Była odmiana Mainav z ładowarka słoneczną.
    W Pentagramie możesz dokupić najwyżej dodatkowy akumulator.
    W takim razie polecam Sonego i ze dwa paluszki w kieszeń.
    Ale chodzi mi jeszce taki pomysł.Mój zwykły odbiornik GPS na BT wytrzymuje ok 15 godz pracy.
    Myśle ze HTC z włączonym ekranem wyłączonym dzwiekiem tylko na BT powiniem tyle wytrzymać.Czyli HTC z zewnętrznym (bliskim)odbiornikiem.Mainav były uważane podobno za bardzo mało awaryjne wiec Twój przypadek mnie zdziwił.
    W takich opcjach jak podałeś to tylko coś z dodatkowymi bateriami w kieszeni(Sony) spełni te warunki w 100 proc.Powodzenia.
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  6. #26
    Bywalec Awatar fICHU
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    44
    Posty
    200

    Domyślnie

    to ja jeszcze wtrącę swoje 2.4 grosza
    Wiele programów, które z ścieżki kleją tylko do JPG.
    Znalazłem takie coś:
    http://www.geosetter.de/en
    i z powodzeniem używam. W opisie widać co to może.
    Mnie odpowiada w zupełności *.CR2 z szeregiem info ( w tym osadzanie informacji specyficznych dla IPTC )
    7D, 30D, C17-40/4L, C24-105/4LIS, C70-300/4-5.6IS, T28-75/2.8, 580EX.II; KM DiMAGE Z3; Praktica L
    Mój śmietnik


  7. #27

    Domyślnie

    Tez poszukuje takiego urzadzenia wiec przylacze sie do tematu.
    Czy kazde urzadzenie z Loggerem trasy moze posluzyc do geodatowania zdjec ?
    Duzo urzadzen oferuje odtworzenie przebytej trasy w programie Google Earth, ale nie ma tam wzmianki o wykorzystaniu tych danych przy okreslaniu pozycji na zdjeciach
    http://www.allegro.pl/item1037524170...bluetooth.html
    Czy takie urzadzenie bedzie dobre do tego celu ?
    Chodzi mi takze o prosty autmatyczny system przypisywania pozycji np na podstawie czasu zrobionego zdjecia, tak zebym nie musial recznie dopasowywac pozycji do 9999 zdjec

  8. #28
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie

    Holux jest OK,Własnie dlatego że pracuje na zwykłym paluszku.
    Na LCD o ile pamiętam są dane geograficzne i zegar.Mam tak w Sonym.Czas jest brany z satelity
    Trzeba pamiętac by zegar w aparacie był ustawony jak najbardziej dokładnie z GPS
    Do łączenia plików fotograficznym z zapisaną trasą i słuzy program np Geosetter (jest po polsku),ale są też inne .
    Geosetter jest dodawany do urządzenia i ma swój kod
    W efekcie uzyskujesz dwie rzeczy
    1.dodanie do exifu danych GPS
    2 Mape Google Map (zdjęciowa ,normalna i hybrydową) z zaznaczona trasa na której są punkciki ,które po najechaniu na nie zamieniaja sie w miniaturki zdjęć
    Uwaga.Jest to ulubiony przedmiot zazdrosnych żon.
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  9. #29
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39

    Domyślnie

    ja zamowilem juz Holux GPS M-241

  10. #30

    Domyślnie

    Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa takiego transmitera dla S90?

    Już się zdecydowałem na zakup Sony HX5, ze względu na GPS i jakość filmów, ale nigdzie nie ma, a ja we wtorek wyjeżdżam na wakacje i wypadałoby do tego czasu coś kupić
    Moim drugim kandydatem był S90. Ale o ile filmy mógłbym olać, bo pewnie i tak za dużo nie będę robił, to GPS to świetna funkcja - nawet jeśli nie będzie mi się chciało opisywać zdjęć (a nie będzie), to wrzucę je w Google Earth i będę miał z tego całkiem niegłupi album.

    Już się miałem zdecydować na Samsunga WB650, ale przeczytałem o zewnętrznych GPSach i może to nie byłoby głupie. Pytanie tylko czy da się takie coś podłączyć bespośrednio do S90 i jak to wygląda w użytkowaniu.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •