Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: GPS do aparatow

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nagor Zobacz posta
    JANMAR - korzystają tzn jak? (nie mam instrukcji do wszystkich aparatów wiec nie skorzystam z nich) bo wbudowanego nie mają przecież. chodzi mi o dołączeni GPSa jakiegoś do lustra (jedynki) tak aby w exif wpisywało się położenie przy robieniu.
    Geotracking mają różne GPSy zewnetrzne które po podłączeniu do kompa potrafią programem dopisac info do zdjęcia ale ja chce podłączyć do aparatu i aby sam to robił.



    a czy ten zewnetrzy GPS da się podlączyć do jakiegoś modelu bez tego gripa? bo ten grip ma wbudowane WiFi a to mi nie potrzebne tylko sam GPS aby podłączyc.
    Korzystają z ww. przystawek wireless transmitter.Okazuje sie nie tylko jedynki bo np."WFT-E3 Wireless File Transmitter pozwala też wykonać zdjęcia za pośrednictwem internetu, a także przeglądać je i ściągać - poprzez internet - ze znajdującej się w EOSie 40D karty pamięci (protokół HTTP). Transmiter współpracuje z przenośnymi urządzeniami GPS, co pozwala do każdego zdjęcia automatycznie dodawać dane (EXIFF) o położeniu geograficznym aparatu w trakcie fotografowania. " to jest text o 40d sciagniety ze strony sklepu internetowego.Poczytaj opisy tych transmiterow.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 17-10-2008 o 10:11

  2. #12
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat.
    Używa ktoś z Was odbiorników GPS do geotagowania?
    Przejrzałem kilka opinii i różnych testów i wygląda że jak hardware dobry, to software kiepski albo na odwrót.
    O powyższym Sony, sporo ludzi pisze że za mała pamięć i nie wystarczy na 2-tygodniowe wakacje.
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Ja używam tego modelu:
    http://www.pentagram.pl/produkty/naw..._logger_p_3106

    Testowałem go od jakiegoś czasu w samochodzie i w innych sytuacjach, czas najtrudniejszej próby przyszedł podczas wyprawy z której dopiero wróciłem i o której pisze tu:

    http://canon-board.info/showthread.php?t=43465

    Czym się kierowałem przy wyborze urządzenia?

    Wybór był kwestią kilku godzin, nie czytałem więc żadnych testów, po prostu poszukałem sprzętu który spełniał następujące kryteria:

    - przede wszystkim w rozsądnej cenie i dostępny do kupienia od ręki (a nie wysyłkowo)
    - długi czas pracy na baterii
    - możliwość wymiany akumulatora zasilającego i bezproblemowa dostępność zamienników
    - możliwe największa pamięć

    Ten model spełnił te warunki. Działa 25h. (wg. producenta) na baterii(podczas gdy większość konkurentów np. Minenav działa 6 - 8 h.), zasilany jest standardową baterią ze starszych modeli Noki, dostępną za nieduże pieniądze w sklepach z akcesoriami do telefonów i był dostępny od ręki. Kupiłem. Nie żałuję. Nie umiem natomiast stwierdzić czy nie ma lepszego urządzenia od tego, wiem tyle, że to co mam mi w zupełności wystarcza.

    Co do samej pamięci, zapamiętuje ona do 150 000 punktów, przy czym sami możemy ustalić, po podłączeniu do komputera, jak często owe punkty mają być zapisywane. Są tu trzy parametry:
    - co ile metrów
    - co jaki czas (nawet jeżeli pozycja się nie zmienia)
    - czy zapis ma zostać zatrzymany przy prędkości mniejszej niż określona.

    Są też trzy gotowe profile i jeden własny. Gotowe profile to: wycieczka piesza, rowerowa i jazda samochodem.

    Zapis punktu co sekundę daje nam 41 h. ciągłego zapisu pozycji. Jeśli zdecydujemy się na mniejszą dokładność, powiedzmy, zapis co 3 metry, daje nam to zapis trasy o długości 450 kilometrów. Sporo.

    W praktyce oznacza to, że na większość wycieczek starczy taka pamięć jaka jest, a gdy jedziemy na długo i tak trzeba będzie zrzucać zdjęcia i warto zabrać jakiś tani, mały laptop, w cenie 1k zł, który rozwiąże problem.

    Bo ja widzę albo wycieczkę typu wyprawa, gdzie nie ma dostępu ani do prądu ani do kafejek internetowych, albo normalny wyjazd, gdzie prąd czy laptop nie sprawiają problemu. W pierwszym wypadku zwykle nie trwa to bardzo długo, w drugim nie stwarza problemów.

    Tagowanie zdjęć nie przysparza żadnych problemów.

    Dodatkowym plusem, jest możliwość korzystania z nawigacji na każdym laptopie i każdym telefonie wyposażonym w Bluetooth lub port USB.

    Jednym słowem, najtańszy sposób na nawigację dodatkowo dający frajdę z możliwości przejrzenia zapisanych tras swoich wycieczek czy geolokalizowania zdjęć.

    Moim zdaniem sprawa warta tych 170zł jakie dałem za ten gadżecik. Frajda jest spora, zwłaszcza, że można podesłać znajomym zapis trasy, który otworzą sobie w Google Earth i zobaczą gdzie byliśmy jakie zdjęcia zostały wykonane w jakiej części świata.

    Mogę przykładowy zapis podesłać na maila, zapis z 3 dni wyprawy z miniaturkami zdjęć zajmuje prawie 5 MB, sam ślad trasy, bez miniaturek fotek trochę ponad 1 MB

    Są też modele, które na bieżąco pokazują prędkość, wysokość, średnią prędkość itd. ale są zdecydowanie droższe, na dodatek wszystkie te informacje możemy wyświetlić sobie na ekranie telefonu przy pomocy darmowego programu.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Ja całkiem niedawno wygrałem ATP Photofinder, jak mi prześlą i trochę to wyeksploatuje to podzielę się swoimi uwagami
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  5. #15
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid Zobacz posta

    Tagowanie zdjęć nie przysparza żadnych problemów.
    Dzięki za opinię.
    Czy możesz rozwinąć kwestię oprogramowania?
    Jak tagujesz, w czym, czy tagujesz też RAW-y, czy tylko JPG-i?
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  6. #16
    Początki nałogu Awatar krecio
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Piastów
    Wiek
    62
    Posty
    470

    Domyślnie

    Do tagowania polecam GeoSetter http://www.geosetter.de/en/
    Program prosty w obsludze, konwertuje wiekszosc formatow w jakich zapisywany jest slad, obsluguje RAW no i jest free.
    Jesli chodzi o sam datalogger to juz kwestia idywidualnego wyboru. Ja mam dwa - Holux M-241 ( http://scilib.typepad.com/techreview...m-241-gps.html ) oraz Wintec WBT-201. Ten drugi to starszy model i glupieje w miastach, czasem w samochodzie. Z Holuxa jestem zadowolony. A najbardziej z GeoSettera. Praktycznie nie uzywam softu dostarczonego przez producenta.
    pozdr.
    krecio

    5D + 5D Mk III

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Taguje w oprogramowaniu dostarczanym z GPS, czyli GPS Photo Tagger.



    Efektem takiego otagowania jest przypisanie współrzędnych do zdjęcia. Potem jak otwieram fotki w XnView, mogę kliknąć prawym przyciskiem i wybrać opcję, aby pokazał na google maps, gdzie to zdjęcie zostało wykonane.



    W samym programie do tagowania można zapisać projekt, w którym można bezpośrednio na mapie podglądać zdjęcia, oglądać zapis trasy, prędkość, wysokość. Minusem jest możliwość otwierania projektu tylko w tym programie.

    Można też wyeksportować zapisane trasy do kilku standardów, również do Google Earth.



    Sam proces tagowania jest bardzo prosty, wczytujemy zapis trasy prosto z GPS, wczytujemy fotki z katalogu i po wszystkim.

    Taguję tylko JPG-i, nie widzę potrzeby tagowania RAW-ów. Zawsze mogę ponownie wywołać RAW-y i ponownie je otagować jeśli zechcę, lub jeśli stracę otagowane JPG-i. RAW-ów i tak nie da się podglądać na mapie, a nawet jeżeli, to zwyczajnie nie wiem po co. Chyba, że ktoś chce wyszukiwać RAW-y po współrzędnych, ale ja nie mam takiej potrzeby.

  8. #18
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39

    Domyślnie Gps

    cześć, szukam gps do geotagowania zdjęć? co możecie polecić? miałem mainnav ale ciągle się psuł, mam zamiar wydać do 300zł, fajnie żeby długo trzymał na baterii i żeby dało się geotagować z poziomu aparatu Canon 50D (przez stopkę czy cuś), no ale to 2gie pewnie dużo kosztuje to mogę to już na kompie taggowac, ewentualnie BT mógłby mieć, żeby do telefonu podłączyć i wtedy pracować z mapą

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar canis_lupus
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    39
    Posty
    1 252

    Domyślnie

    PENTAGRAM PathFinder Logger [P 3106]
    "I love You Cię" Różyczko...
    Galeria ,
    Druga galeria,

  10. #20
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39

    Domyślnie

    nigdzie go w sklepach nie ma , a szkoda bo jest idealny i cena ~200zl tez super

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •