Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [Quantell] Młynek i ławeczki

  1. #1
    Quantell
    Guest

    Domyślnie [Quantell] Młynek i ławeczki

    Witam :-)
    Jako że ostatnie moje dwa zdjęcia w temacie pt. Mewa nie były zbytnio udane ->LINK.
    Postanowiłem zabrać się za coś innego .
    Oto co z tego wynikło.

    1.


    2.


    3.


    4.


    Komentarze mile widziane.
    Pozdrawiam
    Quantell
    Ostatnio edytowane przez Quantell ; 09-07-2008 o 23:53

  2. #2
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Trochę mało ostre te Twoje zdjęcia. Pomysł z ławeczkamy niezły, ale potrzebujesz do tego bardziej dramatycznego nieba i pięknego światła..

    PS: Tego śmiecia na 3 to mogłeś zabrać ze sobą..

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie

    Jak na pierwsze próby to:

    Jeśli chodzi o kadry to 3 jest ok, 2 słabiej, ale też nieźle. Jeśli chodzi o obróbkę to balans bieli leży, trochę brak kontrastu (spróbowałbym chociaż autolevels), podostrzyć tez można. Zgadzam się też z ewa_olsztyn, że brak pewnego dramatyzmu - to niebo jest po prostu za spokojne. W takich warunkach oświetleniowych spróbowałbym długich czasów naświetlania tak zeby trawy się bardzo rozmyły - możliwe, że dałoby to całkiem ciekawy efekt. Nie przestawaj, rób dalej, czekam na efekty pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 10-07-2008 o 12:45
    Miłego dnia
    moja www

  4. #4
    Quantell
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie nie chodziło mi o dynamike a bardziej o ukazanie spokoju, miejsca gdzie można odpocząć itp.
    Co do ostrości to zdjęcia z wiatrakiem z tego co pamiętam ostrzone były na miejsce gdzie mocowane są łopatki.
    Po drugie wiało jak nie wiem tego dnia i do tego brak statywu.
    Ze zdjęciami nic nie robiłem w żadnym programie graficznym poza zmniejszeniem wielkości.
    Pokombinuje z tym kontrastem i zobaczymy.
    Dziękuje za wskazówki.
    Pozdrawiam
    Quantell

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    27

    Domyślnie

    3-super kadr, ale technicznie średnio- troche nie ostro i kolorki jakieś takie wyblakłe--o i ten papierek mogłeś usunąć

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Coronado
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    SoCal
    Wiek
    50
    Posty
    291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Quantell Zobacz posta
    Komentarze mile widziane.
    To i pare moich uwag:

    1. Po pierwsz primo: swiatlo to podstawa. Wstan wczesniej albo poczekaj do popoludnia/wieczora. Wyglada, ze robiles te zdjecia w najgorszej porze dnia...

    2. Po drugie primo: kompozycja to podstawa. Pomysl co chcesz pokazac na zdjeciu. Tnij wszystko co do tego nie pasuje. Patrzac na zdjecie nr 2 dochodze do wniosku ze jestes zachwycony laka przed lawkami i to jest Twoj glowny temat tego zdjecia.

    3. Po trzecie primo: obrobka to podstawa. Prawdziwa fotografia cyfrowa to RAW i pozniejsza obrobka. Na Twoich zdjeciach wszedzie brakuje czerni - od tego bym zaczal.

    Przykladowo tak na szybko przerobilem Twoje zdjecie nr 2. Nie jest to ideal ale pokazuje kierunek:

    - dodalem czerni i nieco saturacji, o wiele lepiej jakby to byl RAW i inne swiatlo
    - wycialem dookola wszystko co zbedne
    - miedzy lawkami i wiatrakiem potrzebna jest tez przestrzen - nieco je odsunalem


    Moja galeria: MyLightscapes.com
    Chcesz zarabiać na swoich zdjęciach? Jest na to świetny sposób: zajrzyj tutaj lub tutaj.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •