Strona 1 z 49 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 482

Wątek: Grip - czy warto?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Posty
    13

    Domyślnie Grip - czy warto?

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Jako początkujący mam pytanie, które pewnie wielu z was wyda się banalne. Mianowicie: Czy warto kupować Battery Grip do 400D?

    Mój aparat wiesza się, na niskim poziomie baterii( z tego co tu przeczytałem nie tylko mnie), to mógłby być pierwszy powód "za".

    Drugi: więcej energii na np. wakacje

    Trzeci argument "za": Większe body(mniejsza szansa na uszkodzenie).

    Argument na "nie": cena.

    Zatem pytam doświadczonych kolegów, czy warto wydać te 400 zł, czy można się bez tego obejść?

    s.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    214

    Domyślnie

    Szkoda, że nie ponumerowałeś pytań. Więc będzie wg kolejności akapitów:
    1 - tak
    2 - naładować baterię
    3 - Red Bull
    4 - szpan/ lans
    5 - cena bije wszystko.
    6 - można.
    Tylko Canon. Po 30 latach uzbierało się tego sporo

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    6.Tak jak pisał 1jac można.Najlepiej samemu doświadczyć.To sprawa ergonomii głównie bo przy dzisiejszej wydajnosci akumulatorów i braku doczepianych silników do przesuwu filmu, spokojnie mozna sobie darowac ten wydatek.Podobnie na statyw tylko przeszkadza.Niemniej ja sie przez lata przyzwyczailem i nie umiem bez gripa fotografować.Nawet na statyw nie odkręcam [choć to głupota]Jedyne wyjscie samemu doswiadczyć.Pozycz na kilka dni i zobacz.Pozdrawiam

  4. #4
    Bywalec Awatar grzbiet
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    180

    Domyślnie

    Odkąd go mam, nie odpinam od body. I tak jak mój przedmówca - nie zdejmuję nawet jak zapinam sprzęt do statywu. Oczywiście, że można się bez gripa obyć... tylko po co utrudniać sobie życie?

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie

    Warto.
    Lepszy uchwyt, dluzsza praca na akku, wygoda ujec pionowych.
    Jak zamontujesz to juz nie bedziesz zdejmowal :-)
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie przy serii XXXD najbardziej warto. Znacznie poprawia ergonomię, zarówno w kadrach pionowych jak i w poziomych.
    Smiena 8M

  7. #7
    Coś już napisał Awatar emilus100
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    38
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Intgar Zobacz posta
    (...)

    Argument na "nie": cena.

    Zatem pytam doświadczonych kolegów, czy warto wydać te 400 zł, czy można się bez tego obejść?

    s.
    Jakie 400zł? Są dużo tańsze, ponadto zawsze można kupić używkę w idealnym stanie po duzo niższej cenie: http://canon-board.info/showthread.php?t=35030
    http://www.allegro.pl/item386064433_..._jak_nowy.html
    EOS 450D / EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS / EF-S 55-250 f/4.0-5.6 IS / RS60-E3 / Velbon CX540 / Tamrac Adventure 6 / LowePro TLZ Mini i parę filtrów

  8. #8

    Domyślnie

    Ja niedawno kupiłem 350d i gripa i powiem Ci że to jeden z najlepszych wyborów jakie dokonałem bez gripa aparacik jest mały i znika w ręce ale z gripem jest super lepiej sie trzyma pionowo i poziomo masz w środku 2 baterie czyli według instrukcji jakieś 1200 zdjęć na gripie ale masz dodatkowy magazynek na 6 baterii aa jak Ci się gdzieś skończą oryginalne to możesz go odpalić na bateriach AA i dalej focić... Coś pięknego kupuj i sie nie zastanawiaj a jak założysz to jak koledzy mowią już nie odepniesz popieram te słowa

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami iż podpięcie gripa wiąże się z polepszeniem ergonomii, wygody obsługi aparatu oraz przedłużeniem czasu pracy na jednym komplecie ogniw. Jeżeli zdecydujesz się na zakup to polecam dołożyć i kupić oryginał (choćby nawet używany). Zamienniki nie cieszą się zbyt dobrą opinią, nawet te firmy Delta.
    EOS + Speedlite

  10. #10
    Początki nałogu Awatar sylwester Samluk
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    316

    Domyślnie

    Widziałem 400D z gripem w sklepie fotopajac i muszę powiedzieć iż bardzo fajnie wygląda. Jednak wciąż myślę, że 40D jest bez gripa mimo wszystko większe od 400D z gripem - może się mylę.

    Ja też zastanawiam sie nad gripem do 400Djednak wstrzymuję się z zakupem gdyż po głowie chodzi mi 40D lub 5D. które są o wiele większe i nie wiem czy stosowanie do nich gripa ma sens.

    Puki co bierz canona grip do 400D i bedziesz zadowolony, byćmoże tez tak zrobię, bo zamiast aparatu moze komputer wymienie.
    Wiecznie kurna dylematy!!!

    Pozdrawiam

    Sylwek
    |5D Mark I| |50D+BG-E2N| |400D+BG-E3| |Sigma 10-20mm f/4-5,6 EX DC HSM| |Canon EF 28mm f/1.8| |Canon EF 85mm f/1.8|
    |Canon EF 70-200mm f/4 L USM| |Canon Speedlite 430 EX II|Knight TR-332 E-TTL Trigger

Strona 1 z 49 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •