Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mayday] tynieckie opowieści i nie tylko, zapraszam

  1. #1

    Domyślnie [mayday] tynieckie opowieści i nie tylko, zapraszam

    Witam serdecznie , chcialbym pokazac nieco zdjec krajobrazowo, pocztówkowo, makrowych hehe czekam na opinie i wskazowki, porządna krytyka zawsze mile widziana ,

    pozdrawiam i dobrego światła życzę...

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

  2. #2
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie

    Jak dla mnie przyjemne prace. No może 5 nie przemawia do mnie, ale reszta sympatyczna.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  3. #3
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    a do mni ewlasnie 5 przemawia najbardziej, uwielbiam taki klimacik świetne a reszta krajobrazow taka dziwnie obrobiona, głównie mam na myśli 2. dlaczego tuż za drzewem ściana budynku jest dużo jaśniejsza?
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 156

    Domyślnie

    #2 bylaby dla mnie super, ale sie wali i to troche psuje efekt Mimo to mi sie podoba Piatka ma swietny klimat
    I jeszcze jedna drobna uwaga- nie wiem jak innym, ale mnie na 7 zdjeciu rzuca sie w oczy zbyt harmoniczne ulozenie rys-jakos zbyt porzadnie to wyglada
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Witam.
    Oglądam i zastanawiam się co Ci powiedzieć.
    Dość krzywo to wygląda na kilku fotkach (1,2,3), a i tematy niespecjalnie interesujące (1,3,4,6). Obróbki 2, 7, niezbyt rozumiem. Kadr 3 też mi nie przypadł do gustu.
    5 mimo ogólnego bałaganu podoba mi się ze względu na klimat, czuć zachód słońca w gorący letni dzień.
    Najbardziej mi przypadła do gustu ósemka. Jest prosto, klarownie i nieskomplikowanie. Kadr klasycznie dobry i jakoś puentuje się zawartość. Pozdrawiam
    C-F-K - forever

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    7 - Brawo! Właśnie tak wg mnie należy widzieć to opactwo. ;-) Nie wnikam w obróbkę, bo się nie znam, ale efekt z grubsza trafny.
    5 - Szczególnie przyjemne. (Z tym, że moja ukochana przyboczna fotografka osiągnęła niedawno calkiem podobny efekt, wielokrotnie i to prosto z puszki a raczej z pudełka (Canon A430) przy ręcznie wybranej i zawyżonej temp. bieli - więc nic tylko w zboże/łąkę i pełno takich fotek wyskakuje jak z rękawa o tej porze roku - w większości podobnie przepięknych! :-))
    1 - Jest klimat, ale nie ma treści.
    8 - Idealne, przyjemnie dekoracyjne, bezpretensjonalne, tapeta.
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Soul_Man
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    276

    Domyślnie

    8 świetne, tylko ta ramka mi nie leży, jest za duża w stosunku do zdjęcia.
    Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu!

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Dżobert
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    80

    Domyślnie

    1,7,8 moi faworyci. Według mnie do 8 ramka mogłaby być gigantyczna przez co to zdjęcie by zyskało. 5 i 6 mi nie pasują. Straszny bałagan w kadrze. Ogólnie tak trzymać.
    "Jeśli zdjęcie jest nie dość dobre, to znaczy, że nie podszedłeś wystarczająco blisko"

  9. #9

    Domyślnie

    Fajne zdjęcia.
    Szególnie podoba mi się 5, 7 i 8.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Na pierwszym miałeś piękne światło i mgiełkę, ale zdjęcie jest zbyt... industrialne. Poza tym, zdaje mi się, że leci w lewo. Na kwiatkowych zdjęciach - jak na mój gust - za mało ostrości. Najbardziej podoba mi się 8, ale szkoda, że nie umieściłeś łabądka bardziej w PD mocnym punkcie, byłaby piękna, klasyczna kompozycja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •