Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [schizart] Zdjęcia Obuwia - proszę o uwagi.

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Wojnicz
    Wiek
    42
    Posty
    28

    Domyślnie [schizart] Zdjęcia Obuwia - proszę o uwagi.

    1.

    2.

    Pzdr. ScHiZaRt

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    moim zdaniem zbyt symetrycznie.

    widziałbym to tak:


    ewentualnie jesli ma być całe odbicie, to zrobić tak aby wyglądało jak w lekko poruszonej wodzie.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #3
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Witam.

    Ja bym spróbował jeszcze dać lekką kontrę i zobaczyć, czy nie będzie ciekawiej.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie

    Pod przednia czescia podeszwy pozostał/pojawił sie taki kawałek obuwia w odbiciu ?
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Wojnicz
    Wiek
    42
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekk_ok Zobacz posta
    Pod przednia czescia podeszwy pozostał/pojawił sie taki kawałek obuwia w odbiciu ?
    Z drugiego buta odbicie. Zdjęcie było robione na czarnej pleksie w Photoshopie tylko kontrast + wyostrzenie + delikatna poprawa kolorów

    Pzdr. Tomek (ScHiZaRt)

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schizart Zobacz posta
    Z drugiego buta odbicie. Zdjęcie było robione na czarnej pleksie w Photoshopie tylko kontrast + wyostrzenie + delikatna poprawa kolorów

    Pzdr. Tomek (ScHiZaRt)
    Chyba by lepiej wygladalo bez tego odbicia?
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Wojnicz
    Wiek
    42
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekk_ok Zobacz posta
    Chyba by lepiej wygladalo bez tego odbicia?
    Generalnie te dwa zdjęcia i kilka innych były robione pod plakat i billboard, wiec są pewną częścią całości. Odbicie w tym wypadku musi zostać... Nie upieram się przy tym że z odbiciem jest lepiej. Kadrowanie "gwozdzt" jest lepsze, też bym tak zrobił... Odbicie drugiego buta 3ba faktycznie usunąć. A co myślicie o oświetleniu ???

    PS. Za dużo słowa "odbicie" heh

    Pzdr. Tomek

  8. #8
    Coś już napisał Awatar gushman
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    68

    Domyślnie

    Aż przetarłem swój monitor z kurzu (jednak trochę go na nim było ), ale nie pomogło. Znaczy się kurz jest na zdjęciu. Zwłaszcza drugim, na odbiciu podeszwy bardzo go widać. Ponadto, również na drugim zdjęciu, buty zlewają się w jeden w okolicy sznurowadeł, co nadaje pierwszoplanowemu obuwiowi groteskowy kształt. Na pierwszy też nie wygląda to dobrze (wg mnie).

    Nie, to mi się nie podoba. Plus wychylające na odbiciu kawałeczki butów drugoplanowych - do poprawki, ew. zamalowania w PS.
    Mój sprzęt: szara karta na smyczy | aluminiowa drabinka z dwoma stopniami | statywik na 11 cm | 2 filtry UV | pudełeczko ochronne na kartę pamięci | jedna karta pamięci | druga karta pamięci | trzecia karta świętej pamięci | pilot z antenką | dyfuzor | druga wersja dyskoteki 580 EX z doniczką na kwiaty lightsphere | musztardówka 50 mm 1.4 | jasny 24-70 | jasne i stabilne 70-200 z najdłuższą nazwą | 1 Duży Marek Trzeci.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Red face

    Cytat Zamieszczone przez gushman Zobacz posta
    na drugim zdjęciu, buty zlewają się w jeden w okolicy sznurowadeł, co nadaje pierwszoplanowemu obuwiowi groteskowy kształt. Na pierwszy też nie wygląda to dobrze (wg mnie).
    coś w tym jest, bo też się wcześniej zastanawiałem (po cichu :-)) czy aby nie lepsza byłaby mniejsza GO, tak aby drugoplanowy but znalazł się OOF.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Zastanawiam sie czy nie lepiej byloby wyczyscic te brudy z lustra. Billboard powinien byc czysty, lekko stockowy. Te brudy przeciez rozpraszaja, pierwsza rzecz ktora mi sie skojarzyla. Postaraj sie poprawic czern (mam nadzieje ze obrabiales zdjecia w CMYKu)... Nastepna sprawa, odbicie drugiego buta w szkle - zostalo wyjasnione. Mozesz rowniez sprobowac zastosowac gradient w odbiciu, z przezroczystosci w czern - cos jak w produktach Apple.
    Regulamin pkt 8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •