Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: [_igi] Portrety + trochę street-portretów. I ludzi.

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie [_igi] Portrety + trochę street-portretów. I ludzi.

    Tak samo jak w drugiej galerii, zaczynam badać temat i prosiłbym o jakieś rady, komentarze i tzw. konstruktywną krytykę. Tę serię strasznie psułem, jakby ktoś*był wdzięczny i to skomentować to proszę

    1) Adaś (to też przedpotopowe, jeszcze trzeba w kurtkach/płaszczach było chodzić :P)

    2) Street-portret

    3) Przyjemność palenia

    4) Skejt - tylko się*nie śmiać z "artystycznej" kompozycji w kwardracie!

    5) Skejt numer dwa, tym razem z ostrymi przepałami (chociaż*nie tak ostrymi, jak w pierwszej wersji ;P)
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  2. #2
    Bywalec Awatar corass
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    102

    Domyślnie

    ad. deskorolkowych: pierwsze za wcześnie, drugie za późno, nie widać lądowania na 1 a na drugim wybicia. kadry takie przypadkowe.
    10D + 28-135 3,5-5,6 USM IS + Tokina 10-17 Fisheye+ +70-200 f4 L +2x sunpak 4000AF +2x Metz 45 + helios 58 2 + 2x Metz 60.


    85sunrise.com

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Look
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    55

    Domyślnie

    3 mi sie podoba... o tytule juz wiesz... wiec nie bedę powtarzal
    5dmk2/5d/C85 1,8/C50 1,4/C24LII 1,4/C15mm 2,8

  4. #4
    Awatar filippoz
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Poznań, Kiedyś Edinburgh
    Wiek
    42
    Posty
    5

    Domyślnie

    jak to wygląda pod względem prawnym, takie zdjęcia przypadkowych ludzi na ulicy publikowane w internecie lub wystawie w galerii, obojętnie.

    Wie ktoś coś o tym? są jakieś paragrafy unijne czy każdy kraj ustala swoje własne reguły?
    Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today! - by James Dean
    www.filipkrawczyk.pl
    www.OpenPhotography.pl :rolleyes:

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Przewijało się przez forum, jeśli to nie jest osoba publiczna, nie trzeba mieć pisemnej zgody (czy ogólnie, zgody). Poza tym, pytaliśmy się owego Pana czy możemy wrzucić zdjęcia do internetu i się zgodził (no, w zasadzie się dał przekupić za drobną "łapówkę" :P)

    Swoją drogą, muszę jakiegoś moda poprosić żeby usunął epitety z pierwszego posta bo mi za siebie wstyd jest..

    Ps. Wkurza mnie to obcięte ucho w trójce, kolejne ujęcie już tak schrzaniłem :/
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 03-07-2008 o 16:47
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Przewijało się przez forum, jeśli to nie jest osoba publiczna, nie trzeba mieć pisemnej zgody (czy ogólnie, zgody).
    Na odwrót, i lepiej to sobie zapamiętaj - nie wymaga zgody publikowanie wizerunku osoby ublicznej, pod warunkiem że zdjęcia wykonano i przedstawia tą osobę w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, społecznych (np polityk na spotkaniu/przemówieniu, aktor w trakcie odbierania nagrody). Zdjęć prywatnych osoby publicznie znanej nie wolno bez zezwolenia publikować (choć brukowcom bardziej się opłaca takie wydrukować, bez względu na ew. odszkodowania).

    Poza tym, pytaliśmy się owego Pana czy możemy wrzucić zdjęcia do internetu i się zgodził (no, w zasadzie się dał przekupić za drobną "łapówkę" :P)
    A to inna śpiewka, nie dość że wyraził zgodę to jeszcze otrzymał opłatę za pozowanie.

    Więcej - google + ochrona wizerunku .

  7. #7
    Awatar filippoz
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Poznań, Kiedyś Edinburgh
    Wiek
    42
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Na odwrót, i lepiej to sobie zapamiętaj - nie wymaga zgody publikowanie wizerunku osoby ublicznej, pod warunkiem że zdjęcia wykonano i przedstawia tą osobę w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, społecznych (np polityk na spotkaniu/przemówieniu, aktor w trakcie odbierania nagrody). Zdjęć prywatnych osoby publicznie znanej nie wolno bez zezwolenia publikować (choć brukowcom bardziej się opłaca takie wydrukować, bez względu na ew. odszkodowania).


    Więcej - google + ochrona wizerunku .
    dzinx, pogooglowałem, znalazłem co mnie interesowało i jestem zadowolony, że wraz z ubezpieczeniem na aparat i osprzęt zakupiłem ubezpieczenie na wypadek pozwów do ogólnej sumy 1mln funtów. sry za offtopa

    A tak w ogóle to fotki w stylu 2 i 3 są fajne jak są znienacka :-)
    Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today! - by James Dean
    www.filipkrawczyk.pl
    www.OpenPhotography.pl :rolleyes:

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Facet był zaaferowany rozmową, ja miałem czas żeby robić zdjęcia
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Znów post pod postem, tym razem jednak ze zdjęciem.
    5) Starałem się nieco rad portretowych zastosować, trochę*niżej z aparatem poszedłem, ale nadal mam problemy z kadrowaniem ludzi.. Liczę*na konstruktywną krytykę i jeśli trzeba, kopniaka w tyłek :P
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  10. #10
    Początki nałogu Awatar kjoanna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Galway
    Posty
    494

    Domyślnie

    5 jak dla mnie super
    Zdjecie jak z lat szescdziesiatych: wyglad tego mezczyzny i kolory

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •