Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [A60] data i czas z EXIF na zdjęciu ???

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    19

    Domyślnie [A60] data i czas z EXIF na zdjęciu ???

    Cześć (po długiej przerwie).
    Zdjęcia robione A60 mają zapisane dane EXIF (zresztą jak każde z cyfraka). A60 nie ma - niestety - opcji aby na zdjęciu "wyrzucić" datę i czas na powierzchnię fotki.
    Czy jest jakiś program graficzny, który w prosty sposób wyciąga datę i czas i umieszcza je w rogu zdjęcia? Bo że można odczytać te dane i wkleić je w jakimś fotoszopie to wiem, ale nie o to chodzi. Przydał by się jakiś program: klik i już.
    Jest gdzieś takie "coś"?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    myśle że połączenie jheada z pakietem ImageMagick powinno sobie z tym poradzić :>
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3

    Domyślnie

    No toś mu doradził, napewno bedzie wiedzial o co chodzi ;-)

    Ja polecam Automatic Digital Camera Enhancer
    http://www.mediachance.com/dce/, jest prosty i mozna nim poza wyciaganiem Exifa do fotki, skutecznie poprawic swoje zdjecia.

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A zwykly exifer tego nie ma?
    Arles - program niby do tworzenia galerii, ma opcje tworzenia na zdjeciach podpisu roznym stylem i wstawienia w ten podpis jakiejs zmiennej z exifa - mozesz poprobowac?
    A w ogole po co tak kaleczyc zdjecia?
    Mozna zmienic nazwy plikow nadajac im odpowiednia date i godzine - wiele labow nadrukowuje z tylu zdjecia nazwe pliku z jakiego bylo zrobione.

  5. #5
    Tworek
    Guest

    Domyślnie

    Mam taki programik " THE Rename " potrafi wyciągać z EXIF i nie tylko z fotek wyciągać dane i wklejać do nazwy pliku. Należy pamiętać żeby zrobić to przed edycją zdjęcia, bo można zgubić większość danych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •