Zobacz wyniki ankiety: Najlepszy szerokokatny obiektyw

Głosujących
484. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 192

Wątek: Najlepszy szerokokatny obiektyw

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seb2k6 Zobacz posta
    Co do osłony w Canonie jest dziwnie szeroka i płytka. A mi taka osłona służy głównie do mechanicznej ochrony szkła.
    Faktycznie egzotyczne spostrzeżenie. Osłony w UWA są płytkie, bo inaczej miałbyś je na zdjęciu. Szeroki kąt widzenia w końcu. W Sigmie też jest płytka, a do tego kiepsko się trzyma.

    Jeśli chodzi o obiektyw, jeśli masz kasę, bierz Canona. Ja przyoszczędziłem i kupiłem Sigmę, z której także jestem zadowolony. Zresztą Canon wkurza mnie, bo nie daje osłony i pokrowca. Przy takiej cenie szkła powinien to być standard.

    Do Tokiny zniechęca mnie głośni silnik AF i mały zakres. Ale z drugiej strony, ma światło 2.8, co jest niezwykle przydatne.

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    43
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seb2k6 Zobacz posta
    Co do osłony w Canonie to nie dość, że trzeba ją dokupić
    i od tego sa zamienniki za 50 zl :-)

    Cytat Zamieszczone przez seb2k6 Zobacz posta
    to jest dziwnie szeroka i płytka.
    jaki kat taka oslona ;-) .. ale szklo jest zacne i dobrze by bylo bys nie skreslal go z takiego powodu ;-)

  3. #33
    Początki nałogu Awatar Misiaque
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82 Zobacz posta
    i od tego sa zamienniki za 50 zl :-)
    Trudno to jednak nazwać szałową ceną...

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    43
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    jesli wydajesz ponad 2 tys. na szklo to wydatek 50 zl nie wydaje sie byc przytlaczajacy ;-)

    tez uwazam, ze canon powinien dodawac oslone w komplecie.. tez uwazam ze to glupie ze tego nie robi, ale szklo jest na tyle dobre ze IMHO lepiej juz wydac te 50 zl na zamiennik niz z powodu braku oslony lub jej wielkosci skreslac optyke 10-22 :-)

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82 Zobacz posta
    i skreslac optyke 10-22 :-)
    Większy problem to cena. Żeby jeszcze za tę cenę był standard wykonania 17 - 40, to bym kupił. Ale nie ten plastik, kurzołap. Sigma i Tokina pod tym względem biją Canona na głowę. Sigma 10 - 20 jest na prawdę świetnie wykonana.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    46
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Rozwaz Sigme 12-24. W testach okazala sie jednym z lepszych obiektywow szerokokatnych bardzo dobrze radzaca sobie z przypadlosciami obiektywow szerokokatnych.. Fakt ze to nie jest 10 mm na cropie.. ale ta sigma ma jeszcze jedna zalete: Jako jedyne szklo na razie pasuje pod pelna klatke jakbys kiedy sie przesiadl. A 12 mm na pelnej klatce po prostu powala. Oczywiscie jesli lubisz takie fotki. No ale zawsze mozna skręcic do 24 mm.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  7. #37
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    69

    Domyślnie

    Bierz Tokinę. Podobno jest to niesamowite szkiełko. Sigmę sobie raczej odpuść.

  8. #38
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    43
    Posty
    483

    Domyślnie

    ja mam sigme i jestem zadowolony
    testy na optyczne.pl sa naprawde dobre i powinienes je przeczytac

    rozdzielczosc obrazu jak w canonie
    mala CA

    to mnie przekonalo
    poza tym 10mm to naprawde sporo na cropie
    sigma ma mocowanie EF ale mozna ja uzywac z np 5D (da ci winiete)
    mozesz podobno uzywac spokojnie tej sigmy od 12mm i nie bedzie widac zaciemnionych rogow
    to rowniez zadecydowalo
    pierwsza z polki sigma ostrzyla bez problemu nie zauwazylem problemow typu BF i FF

    pozdrawiam

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    43
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrozon Zobacz posta
    Większy problem to cena. Żeby jeszcze za tę cenę był standard wykonania 17 - 40, to bym kupił. Ale nie ten plastik, kurzołap
    mam tego "kurzołapa" juz bardzo długo, to jedno z moich dwoch podstawowych szkiel w gory.. naprawde sie z nim nie cackam (jedyna taryfa ulgowa to jako jedyne z moich szkiel ma filtr uv bo czasem mozna przednia soczewka "wjechac" w fotografowany obiekt ;-) ).. w srodku nie ma nawet sladu kurzu.. albo ja mam takie szczescie albo te opinie sa troche przesadzone ;-)

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    42
    Posty
    1 165

    Domyślnie

    Kurcze, jak mozna canona szykanowac ze wzgledu na oslone Focilem tym 10-22 przez rok bez zadnej oslony i byl git Szkielko genialne Co do jakosci wykonania to nie mam żadnych zastrzeżeń. oczywiscie ze 17-40 jest lepiej zrobione bo to Lka. Sigmy 10-20 nie mialem w rekach dlatego sie na jej temat nie wypowiem, to bardziej ekonomiczna wersja na szeroki kąt zamiast 10-22
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •