Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Canon 35/1.4L, "używany, jak nowy"?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Malo to wiarygodne raczej, myslalem o jakims w miare sprawdzony sprzedawcym ze spora oferta/wyborem

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    ja kupiłem w sklepie w marcu za 4300 z FV czyli -22% czyli za 3524zł -19% dochodowy czyli za 2961zł i mam gwarancję i nówkę... Więc jesli masz firmę to bierz na fakturę...

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    38

    Domyślnie

    Tak trochę OT - bo już któryś raz to widzę na forum. MarkuB - spróbuj mi wyjaśnić w jaki to cudowny sposób odliczasz sobie od ceny te 19% podatku dochodowego od zakupu?

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c3po Zobacz posta
    Tak trochę OT - bo już któryś raz to widzę na forum. MarkuB - spróbuj mi wyjaśnić w jaki to cudowny sposób odliczasz sobie od ceny te 19% podatku dochodowego od zakupu?
    Nie jestem MarkiemB ale raczej robi to normalnie - jak kupuje na fakturę na firmę to całość wpuszcza "w koszty" czyli odlicza 19% kwoty netto faktury od podatku który firma musi zapłacić.. czyli jak by nie liczyć kasa zostaje w kieszeni czy na koncie
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Semtex
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    52
    Posty
    347

    Domyślnie

    Nowy zawsze teoretycznie lepszy ale ja kupiłem używaną i jest idealna - nie narzekam bo to zawsze 5 stówek taniej
    5d + L plecak

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    38

    Domyślnie

    ArturzeS - piszcie jednak o obiektywach a nie mieszajcie ludziom w głowach podatkowym science-fiction. W przypadku podatku dochodowego, który nie jest podatkiem pośrednim to działa inaczej. Wliczenie zakupu w koszty wpływa owszem na podatek dochodowy ale po prostu poprzez obniżenie zysku z prowadzonej działalności. To, że obniżenie podatku wynosi 19% (w przypadku przyjęcia akurat TEJ stawki podatkowej) wartości zakupu nie oznacza żadnego odliczenia. Przedsiębiorca płaci niższy podatek bo osiągnął niższy dochód. Nie jest tak, jak przy podatku vat gdzie rzeczywiście następuje realne odliczenie wartości bo vat naliczony faktycznie pomniejsza nam vat należny.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Koledzy faktycznie wyrazili sie niejasno ale efekt jest ten sam

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c3po Zobacz posta
    ArturzeS - piszcie jednak o obiektywach a nie mieszajcie ludziom w głowach podatkowym science-fiction. W przypadku podatku dochodowego, który nie jest podatkiem pośrednim to działa inaczej. Wliczenie zakupu w koszty wpływa owszem na podatek dochodowy ale po prostu poprzez obniżenie zysku z prowadzonej działalności. To, że obniżenie podatku wynosi 19% (w przypadku przyjęcia akurat TEJ stawki podatkowej) wartości zakupu nie oznacza żadnego odliczenia. Przedsiębiorca płaci niższy podatek bo osiągnął niższy dochód. Nie jest tak, jak przy podatku vat gdzie rzeczywiście następuje realne odliczenie wartości bo vat naliczony faktycznie pomniejsza nam vat należny.
    A co za różnica? skoro wrzuca w koszty całą kwotę netto i potem odejmuje tą kwotę od podstawy i oblicza z tego podatek to w skrócie odlicza z tego 19%.. jak zwał tak zwał - ważne że kasa zostaje w kieszeni.. przecież napisałem że "całość wpuszcza "w koszty" czyli odlicza 19% kwoty netto faktury od podatku który firma musi zapłacić.."
    - czym to różni się od tego co napisałeś bardziej zawile? kolega pytał o zasadę a nie szczegóły w nazewnictwie
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 15-06-2008 o 22:22
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    38

    Domyślnie

    Chodzi o to, że różnica jest - a ja nie napisałem tego samego - wystarczyłoby dokładnie przeczytać co napisałem . W przypadku vatu pieniądze realnie zostają w kieszeni bo ten podatek nie ma wpływu na zysk. W przypadku podatku dochodowego żadna "kasa w kieszeni" nie zostaje. Realne odliczenie od podatku dochodowego to np. ulga budowlana a nie zakup obiektywu. Ok, jaśniej nie potrafię i obiecuję, że więcej nie będę bo jeśli poprawia wam samopoczucie myśl, że mniej wydaliście to w sumie co mi do tego ;-)

  10. #20
    dzielwit
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    ja kupiłem w sklepie w marcu za 4300 z FV czyli -22% czyli za 3524zł -19% dochodowy czyli za 2961zł i mam gwarancję i nówkę... Więc jesli masz firmę to bierz na fakturę...
    kupujac w USA na firme, tez mozesz sobie odliczyc vat z UC, i wliczyc w koszty czyli zmniejszyc podatek. Mozesz tez wykupic gwarancje miedzynarodowa jak koniecznie komus potrzeba na L, jak akurat uwazam ze nie warto bo i tak roznica wcenie pokryje chyba praktycznie kazda ewentualna naprawe.
    Czyli np. koszt szkla z transportem 1100$ okolo 2420 zł + okolo 6,5 % cla + 22% vat, razem koszt szkla 3145zł.
    Jezeli kupujesz na firme odliczasz vat ok. 550 zl i dodatkowo tak jak piszesz podatek 19% jakies 500 zl, wiec jakby nie liczyc szklo wyjdzie ok. 2000 zl, wiec roznica ogromna, przy 3 takich obiektywach 1 masz za darmo ( za darmo oczywiscie w porownaniu do polskiej ceny)

    Jezeli ktos jednak chcialby koniecznie pochwalic sie europejska (czyli rowniez polska) gwarancja to i tak najczesciej lepiej jest kupic np. w Niemczech, albo w innym Luksmeburgu bez cla, a Vat i dochodowy jak normalnie do odliczenia.
    Ostatnio edytowane przez dzielwit ; 16-06-2008 o 09:56

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •