Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ktory wybrać - Tamrac Velocity 7x czy 8x?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar _Doman_
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    20

    Question Ktory wybrać - Tamrac Velocity 7x czy 8x?

    Witam.

    Planuje zakup plecaka typu "sling". Zdecydowalem sie na Tamraca model Velocity, ale nie wiem ktory rozmiar wybrac. Zastanawiam sie nad 7x oraz 8x.

    W chwili obecnej mam body oraz 2 obiektywy, w tym jeden dluzszy zoom, okolo 12-15cm. Drugi obiektyw jest krotszy, okolo 9cm. Do tego jakies drobne akcesoria.

    A wiec na chwile obecna odpowiedni by byl 7x, a nawet i moze 6x. Ale mysle troche bardziej przyszlosciowo. Podono juz w 7x ciezko jest zmiescic aparat z gripem.

    Sklanialbym sie wiec bardziej ku wersji 8x. Prosilbym uzytkownikow ktorzy maja te plecaki lub ktorzy mieli okazje widziec je na zywo, o wypowiedz. Jak wyglada np w takim 8x aparat bez gripa i z krotkim obiektywem? Bo wg specyfikacji w 8x miesci sie aparat z obiektywem o dlugosci do 20cm. Czy jak pozostanie te 10cm niewykorzytanych to aparat ma prawo byc w tym plecaku niestabilny, luzny, czy cos w tym stylu?

    Niestety nie mialem okazji obejrzec zadnego z plecakow Tamrac Velocity na zywo, bo nigdzie w Poznaniu ich nie znalazlem. Ale moze ktos forumowiczow zna jakis sklep? Bylbym wdzieczny za namiary.
    Canon 40D / Tamron 17-50mm / Canon 55-250mm IS / Canon 50mm f1.8

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Doman_ Zobacz posta
    Podono juz w 7x ciezko jest zmiescic aparat z gripem.
    teg nie wiem ale do velocity 8 upychalem 350d z gripem i podpietym tamronem 17-35 a pod nim byla 50'tka 1.4 .. do tego miescila mi sie bigma 50-500 (z lewej strony aparatu), lampa w przedniej kieszonce a z prawej jeszcze 10-22 i 100'tka 2.8 macro

    owszem, wszystko bylo spasowane na milimatry ale miescilo sie .. inna kwestia bylo to, ze po godzinie tak wyladowany sling byl malo wygodny w noszeniu..

    teraz z trudem mieszcze sie to tamraca expedition 8 wiec velocity lezy nieuzywany - jak chcesz moge go sprzedac :-) .. jest w stanie "sklepowym" :-)
    Ostatnio edytowane przez Kubak82 ; 14-06-2008 o 12:09

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar _Doman_
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dzieki. Jezeli zdecyduje sie na 8x to na pewno rozwaze Twoja oferte.

    Ale po Twojej wypowiedzi wydaje mi sie, ze juz ta 8x moze byc za duzo To ma byc plecak na wypad w plener (rower, wedrowka, itp...), gdzie na pewno nie bede zabieral tyle sprzetu ile Ty do niego zmiesciles

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82
    ... 350d z gripem i podpietym tamronem 17-35 a pod nim byla 50'tka 1.4...
    A powiedz mi jak ta 350tka "wisiala sobie na drugim obiektywem w plecaku? Czy one sie na sobie opieraly, obcieraly sie o siebie? Bylo to bezpieczne?
    Canon 40D / Tamron 17-50mm / Canon 55-250mm IS / Canon 50mm f1.8

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Doman_ Zobacz posta
    Ale po Twojej wypowiedzi wydaje mi sie, ze juz ta 8x moze byc za duzo
    8ka wcale wizualnie nie jest duza - sam bylem zdziwiony ile pomiesci ;-)

    zreszta sam zobacz - to roznica gora kilku cm..

    Velocity 7
    Wymiary wewnętrzne [cm]: 22x11x25
    Wymiary zewnętrzne [cm]: 29x14x30

    Velocity 8
    Wymiary wewnętrzne [cm]: 24x14x28
    Wymiary zewnętrzne [cm]: 31x15x34


    Cytat Zamieszczone przez _Doman_ Zobacz posta
    A powiedz mi jak ta 350tka "wisiala sobie na drugim obiektywem w plecaku? Czy one sie na sobie opieraly, obcieraly sie o siebie? Bylo to bezpieczne?
    350'tke nosilem na 2 sposoby - w opcji "full zestaw" lezala sobie na srodku obiektywem w dol.. po otwarciu klapy po srodku bylo body a z prawej i lewej szkla.. w opcji "zestaw minimum" wyjmowalem wiekszosc przegrodek i wkladalem body prostopadle do tylnej scianki na sam dol, z podpietym jednym szklem i zalozona 430ex.. z boku miescil sie jeszcze jakis obiektyw :-)

    nie masz tez sie czym martwic - szkla nigdy sie o siebie nie ocieraly itp... mozna spokojnie jezdzic z tak napchanym plecakiem na wycieczki rowerowe itp. :-) .. jedyne ogranieczenie to "udzwig" twojego kregoslupa ;-)

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82 Zobacz posta
    8ka wcale wizualnie nie jest duza - sam bylem zdziwiony ile pomiesci ;-)

    zreszta sam zobacz - to roznica gora kilku cm..

    Velocity 7
    Wymiary wewnętrzne [cm]: 22x11x25
    Wymiary zewnętrzne [cm]: 29x14x30

    Velocity 8
    Wymiary wewnętrzne [cm]: 24x14x28
    Wymiary zewnętrzne [cm]: 31x15x34
    że tak odkopię - patrząc po wymiarach, do siódemki powinien się teoretycznie dać upchać 70-200/2.8 zapięte do większego body (bez gripa).
    jak jest w praktyce? da się czy dopiero ósemka jak producent deklaruje?
    rozważam akurat te dwa i potrzebuję minimalnego plecaka w który da się wepchać taki zestaw...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •