Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Odszumianie zdjęć

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    19

    Domyślnie Odszumianie zdjęć

    HeJ! Wiem już, że jednym z lepszych programów do odszumiania zdjęć jest Neat Image.

    Czcę zapytać jego użykowników o jego racjonalne używanie, wiem że wszystko zależy od konkretnej fotki, ale może jakiś złoty środek ....

    przy większej ilości zdjęć (zaszumionych) mogłby to robić tak automatycznie, co wy na to ?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    przy większej ilości zdjęć (zaszumionych) mogłby to robić tak automatycznie, co wy na to ?
    Możesz sobie zapisać profil odszumiania jak i wyostrzania w Neat Image a potem tylko klinąć na niego zamiast robić skan całego zdjęcia i kolejnego i t d. Warunek konieczny, choćnie wystarczający to podobne warunki fotografii, bo omżna nieco przedobrzyć
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Odszumianie zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez lukas_78
    Czcę zapytać jego użykowników o jego racjonalne używanie, wiem że wszystko zależy od konkretnej fotki, ale może jakiś złoty środek ....
    Zloty srodek? ISO 400 . Oczywiscie to subiektywne zdanie. Ale powyzej iso400 odszumiam, a do iso400 wlacznie zostawiam (czasem kilka wyjatkowych szumow z iso400 usune).

    przy większej ilości zdjęć (zaszumionych) mogłby to robić tak automatycznie, co wy na to ?
    Neat Image ma tryb automatyczny, ale tylko w pelnej wersji platnej :/

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Neat Image ma tryb automatyczny, ale tylko w pelnej wersji platnej :/
    Ja mam wersję 3.0 Pro + i raczej na zbytni ubytek portfela nie narzekam <e-donkey>,
    a co do samego programu to radzę sobie kilka własnych profili wyostrzania urodzić, bo warto. JA mam obecnie trzy, do krajobrazów, portretów i tzw. zawartości mieszanej. POLECAM
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Osielsko
    Wiek
    46
    Posty
    63

    Domyślnie

    w/g testów jakie znalazłem na podstronach DPreview to najlepszym programem jest "Noise Ninja". Mam ten programik i jest po prostu rewelacyjny, posiada osobną bibiotekę dla każdego aparatu a w niej poszczególne ustawienia parapetrów dla każdego ISO.

    (posiadam pełną wersję 1.1.2 Pro)
    kiedyś to było: D30, 10D, 350D, 40D, 70D

  6. #6
    krisBM
    Guest

    Domyślnie

    Carlos, gdzie pociągnołeś w sieci wersje 1.1.2 Pro?

    Ja znalazłem tylko 1.1.2 jako wersje demo a w niej nie ma biblioteki pod D30.

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krisBM
    Carlos, gdzie pociągnołeś w sieci wersje 1.1.2 Pro?

    Ja znalazłem tylko 1.1.2 jako wersje demo a w niej nie ma biblioteki pod D30.
    Sciagasz wersje 1.1.2 demo i albo placisz by rejestrowac wtedy robi sie pro, albo crackujesz wtedy robi sie nielegalne Pro.

  8. #8
    krisBM
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Vitez za doinformowanie :wink:

  9. #9

    Domyślnie

    Oba programy mialem i "testowalem".
    To calkowita zalamka polegajaca na rozmywaniu krawedzi obrazow i dodawanie sztucznych pikseli.
    Daj sobie z tym spokoj. Proponuje rozsadne operowanie suwakiem ostrosci i zakup jakiegos Canona

    Ninja to calkowita porazka - sam sie zdziwilem bo oceny ma rzeczywiscie wspaniale na 'dpreview'.
    Pliki NEF z D2H na 1600 po prostu zaczynaly plywac po obrobce w tym "japonskim wojowniku". Odradzam zdecydowanie.
    Swoja droga ziarno z D2H przy 1600 bylo rzeczywiscie WIELKIE

    Jeszcze raz odradzam stosowanie tych "wspomagaczy". Starajmy sie dobrze oswietlac obiekty i stosowac niskie czulosci. Jesli sie nie da to nie wstdzmy sie ziarna - ono jest wpisane w nature fotografii. Polub je !

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    nie wstdzmy sie ziarna - ono jest wpisane w nature fotografii. Polub je !
    Ziarno fotografii analogowej lubie. Ziarna fotografii cyfrowej nie lubie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •