Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 159

Wątek: Stare lampy błyskowe a współczesne DSLR

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CamelXP Zobacz posta
    W pelni sie zgadzam, tyle ze akurat nie mam zadnej nowoczesnej lampy ani wolnych srodkow na nia Mam za to takie cos i chcialem ja wykorzystac

    A czy w ogole warto to podłączać?
    Głowica sztywna, więc światła nie odbijesz. Z tego co mi się udało wyczytać w tabelce to ma liczbę przewodnią 14 dla ISO 100 (szacunkowo), a kukułka* ma 12 więc mocować tego w sankach nie ma sensu, bo stracisz całą automatykę błysku, a mocy i tak sensownie wiekszej nie uzyskasz.
    Co chcesz uzyskać uruchamiając tą lampę? Bo IMHO nie ma najmniejszego sensu z nią walczyć w sankach.
    Jeśli to ruskie ustrojstwo jest sprawne i koniecznie chcesz go wykorzystać to możesz spróbować dokupić fotocelę (koniecznie nie reagującą na przedbłysk!) i pobawić sie z dodatkowym światłem.

    * lampa wbudowana :-)
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 07-11-2006 o 10:42
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  2. #22
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Prawde powiedziawszy, to dorobilem sobie ladny softbox'ik i chcialem z tym pokombinowac przy zdjeciach makro

    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CamelXP Zobacz posta
    Prawde powiedziawszy, to dorobilem sobie ladny softbox'ik i chcialem z tym pokombinowac przy zdjeciach makro
    Faktycznie, fajny :-)
    Ale co stoi na przeszkodzie, zeby ten dyfuzor użyć z kukułką? Bo ta ruska i tak nie ma specjalnie więcej mocy.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  4. #24
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    No wieeeeeeeeem ale tak chcialem... a do wbudowanej lampki musze zrobic inne mocowanie...
    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  5. #25
    Jeanette & Arturo
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CamelXP Zobacz posta
    Prawde powiedziawszy, to dorobilem sobie ladny softbox'ik i chcialem z tym pokombinowac przy zdjeciach makro

    Fajnie wygląda, jak zrobisz tak z wbudowaną lampą to zapodaj efekty!

  6. #26
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Fajnie wygląda, jak zrobisz tak z wbudowaną lampą to zapodaj efekty!
    no na pewno, tylko musze pomyslec o mocowaniu

    P.S. Dzieki za pochlebne opinie
    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  7. #27

    Domyślnie

    Witam to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialość :grin:
    Mam pytanie: posiadam Canona 350D i lampe YinYan CY-32TWZ ( http://212.51.209.43/~fatman/d70/testy/lampa/lampa.jpg ) ktora ma na stopce 6V (w porywach chyba 7V) czy moge ja podlaczyc do aparatu? Wprawdzie KuchateK pisal ze canon wytrzymuje 250V ale tez na waszym forum znalazlem ze bezpieczne napiecie na stopce to tylko 6V? Sam juz nie wiem a wole sie spytac i upewnic :-) .

  8. #28

    Domyślnie

    Nie wiem moze zdaje za trudne pytania?
    Moze inaczej: czy ktos uzywa lampy, ktora ma wiecej na stopce niz 6V do canona 350D?
    Jeszcze jedno pytanie ile maja lampy dydykowane do EOSow na stopce?

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KwAs Zobacz posta
    Nie wiem moze zdaje za trudne pytania?
    Moze inaczej: czy ktos uzywa lampy, ktora ma wiecej na stopce niz 6V do canona 350D?
    Jeszcze jedno pytanie ile maja lampy dydykowane do EOSow na stopce?
    EOS-y bodajże od 350 w górę mają galwanicznie odseparowaną stopkę od elektroniki także wytrzyma do 250V.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KwAs Zobacz posta
    Wprawdzie KuchateK pisal ze canon wytrzymuje 250V ale tez na waszym forum znalazlem ze bezpieczne napiecie na stopce to tylko 6V?
    6V maja puszki starsze od 20D (300D, 10D i inne wczesniej).
    ...

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •