Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 159

Wątek: Stare lampy błyskowe a współczesne DSLR

  1. #11
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Kolejne pytanko: czy zewnetrzna lampa korzysta z tych samych (ciemnych ) ukladow co lampa wbudowana? chodzi mi o to, czy gdyby byla uszkodzona elektronika to lampa wbudowana tez by nie dzialala?
    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    To zalezy czy mowisz o ukladzie lampy, ukladzie wyzwalania czy o ukladzie pomiaru swiatla. To sa osobne elementy i zaleznie od tego co bedzie uszkodzone rozne kombinacje moga nie dzialac jak powinny.
    ...

  3. #13
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Chodzi mi o to, czy fakt dzialania wbudowanej lampy jest gwarancja dzialania lampy zewnetrznej?
    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  4. #14
    Jeanette & Arturo
    Guest

    Domyślnie

    Ja się oduczyłem podłączania do nowoczesnych aparatów starych lamp błyskowych, po tym jak mi kiedyś się zresetował aparat. Po podłączeniu lampy od zenita do Fuji s602, efekt był taki:
    1. Aparat normalnie działa, do uruchomienia lampy.
    2. Błysk, dźwięk iskry w środku aparatu.
    3. Aparat się zrestartował, utracił zawartość wbudowanej pamięci.

    Nie polecam takich kombinacji.

    Pozdr.
    Artek

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CamelXP Zobacz posta
    Chodzi mi o to, czy fakt dzialania wbudowanej lampy jest gwarancja dzialania lampy zewnetrznej?
    Nie.

    Cytat Zamieszczone przez Jeanette & Arturo Zobacz posta
    Ja się oduczyłem podłączania do nowoczesnych aparatów starych lamp błyskowych, po tym jak mi kiedyś się zresetował aparat.
    Sa lampy i lampy*, oraz aparaty ktore toleruja tylko jedne albo oba typy


    * Nie pytajcie o roznice No dobra... Wysoko- i nisko-napieciowe
    ...

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    54
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ja również odradzam używania starych lamp do nowoczesnych aparatów. Nigdy nie wiadomo co się stanie, szkoda aparatu. Najlepiej używać lamp Canona lub ew. np. Metza.

  7. #17
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Najlepiej używać lamp Canona lub ew. np. Metza.
    W pelni sie zgadzam, tyle ze akurat nie mam zadnej nowoczesnej lampy ani wolnych srodkow na nia Mam za to takie cos i chcialem ja wykorzystac

    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  8. #18
    Jeanette & Arturo
    Guest

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez CamelXP Zobacz posta
    W pelni sie zgadzam, tyle ze akurat nie mam zadnej nowoczesnej lampy ani wolnych srodkow na nia Mam za to takie cos i chcialem ja wykorzystac


    Ja bym nie ryzykował, stara ruska lampa... walnie Ci napięciem takim, że się popali elektronika w środku aparatu. Jeżeli nie od razu, to przy którymś odpalaniu błysku.
    Ale jeżeli chcesz zaryzykować, to Twoja odpowiedzialność. Taniej jednak lampę kupić niż reperować aparat, albo nowy kupować.

    Jeanette & Arturo

  9. #19
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Rzecz w tym ze juz probowalem i teraz sie boje. Byc moze jest ktos z Zielonej Gory lub okolic i ma jakas lampe, ktora na bank dziala z nowoczesnymi aparatami? Chcialbym poprostu sprawdzic, czy juz czegos nie upalilem. Z gory dzieki za odzew
    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    27

    Domyślnie

    Ja też robiłem takie eksperymenty z ruską lampą na Canonie G5. Lampa wyglądała nieco inaczej, niż ta ze zdjęcia (wbudowany akumulator, podłączana do prądu w celu doładowania). Nie będę powtarzał eksperymentu po ostatnich postach . Z tego co pamiętam, było chyba właśnie tak, jak ktoś napisał - lampa sama błyskała po włożeniu do aparatu. Aparat działa bez problemu (nie testowałem współpracy z innymi lampami - mam tylko nadzieję, że nic nie uszkodziłem).

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •