Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Obiektyw do 300d???

  1. #1
    pegaz
    Guest

    Exclamation Obiektyw do 300d???

    Witam wszystkich
    Mam Canona 300d i niestety wraz z nim kitowski obiektyw Ledwo zacząłem robić zdjęcia a już wiem, że ten obiektyw jest naprawdę do kitu
    Czy w cenie do 1200(1500)zł dostanę jakiś dobry obiektyw? powiedzmy od 28-200 mm i w miare dobre światło???Lub inne godne polecenia parametry??

    Poza tym dlaczego ten aparat nawet przy dobrym świetle wyrzuca lampę gdy robi się zdjęcia na automacie??? Poza tym dużo zdjęć wychodzi prześwietlonych?? W czym rzecz??

    Czy ktoś mi może doradzić w tych kwestiach???


    Dziękuję serdecznie za okazaną pomoc

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pegaz
    Czy w cenie do 1200(1500)zł dostanę jakiś dobry obiektyw? powiedzmy od 28-200 mm i w miare dobre światło???Lub inne godne polecenia parametry??
    Przed mnoznikiem czy po?
    Zdecydowanie lepsze to tylko Sigma 18-50 2.8 EX , oraz Canon 17-40 4L . Ceny sprawdz sobie sam ale raczej nie mieszcza sie w twoim zakresie.

    Poza tym dlaczego ten aparat nawet przy dobrym świetle wyrzuca lampę gdy robi się zdjęcia na automacie???
    Bo robisz na automacie .
    Aparat ma program automatyczny ustawiony tak by nie poruszyc, i gdy przy maksymalnie otwartej przyslonie i podbitym iso czas zejdzie mu ponizej jakiegos zadanego (chyba 1/60). Dodatkowo masz ograniczenie podbijania iso w automacie (by niby nie bylo szumow - do 400 chyba).
    A gdybys z automatu przeszedl na P, ustawil iso800 i wiedzial ze utrzymasz np 1/30 - to bez obaw moglbys robic bez lampy.
    Ewentualnie - kup 50 1.8 .

    Poza tym dużo zdjęć wychodzi prześwietlonych??
    Kwestia doboru pomiaru swiatla, parametrow, kwestia nauki fotografowania, automat nie jest doskonaly... w zadnym aparacie.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pegaz
    Poza tym dużo zdjęć wychodzi prześwietlonych?? W czym rzecz??

    Czy ktoś mi może doradzić w tych kwestiach???
    a to ciekawe. Mi jak i kilku znajomym użytkownikom, problem sprawia najczęsciej NIEDOŚWIETLENIE (300d i 350d). Wiekszość fot robie przy +1/3 EV zeby tego uniknąć..

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pegaz
    Witam wszystkich
    Mam Canona 300d i niestety wraz z nim kitowski obiektyw Ledwo zacząłem robić zdjęcia a już wiem, że ten obiektyw jest naprawdę do kitu
    hmmm... to moze problemem jest fotograf, nie obiektyw?

    ten gosc: http://www.photo.net/photodb/member-...user_id=767381 jakos nie narzeka na kitowy obiektyw...
    www albo tez flickr

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Flanel
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    44
    Posty
    300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    hmmm... to moze problemem jest fotograf, nie obiektyw?

    ten gosc: http://www.photo.net/photodb/member-...user_id=767381 jakos nie narzeka na kitowy obiektyw...

    niezłe foty, ale zauważam miejscami NAD WYRAZ WYDATNE wpomaganie softem obrabiarskim.

    Moje, po obróbce z KIT-a też lepiej wyglądają niż surówka

  6. #6
    Maco
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    hmmm... to moze problemem jest fotograf, nie obiektyw?

    ten gosc: http://www.photo.net/photodb/member-...user_id=767381 jakos nie narzeka na kitowy obiektyw...
    Ten gość nie narzeka na obiektyw, ponieważ zdecydowaną większość czasu siedzi przed komputerem i obrabia zdjęcia Photoshopem. Pytanie - co opanował bardziej: focenie, czy obróbkę graficzną?!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pegaz
    Witam wszystkich
    Mam Canona 300d i niestety wraz z nim kitowski obiektyw Ledwo zacząłem robić zdjęcia a już wiem, że ten obiektyw jest naprawdę do kitu
    Czy w cenie do 1200(1500)zł dostanę jakiś dobry obiektyw? powiedzmy od 28-200 mm i w miare dobre światło???Lub inne godne polecenia parametry??

    Poza tym dlaczego ten aparat nawet przy dobrym świetle wyrzuca lampę gdy robi się zdjęcia na automacie??? Poza tym dużo zdjęć wychodzi prześwietlonych?? W czym rzecz??

    Czy ktoś mi może doradzić w tych kwestiach???


    Dziękuję serdecznie za okazaną pomoc
    IMHO KIT na początek jest całkowicie wystarczający, do robienia „fotopstyków” i na
    odbitki 10x15.
    Po jakim czasie wyklaruje Ci się, jaki jest ci potrzebny obiektyw lub obiektywy.

    Jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć, nie zwalaj winy tylko na sprzęt tylko, zastanów
    czy wykorzystałeś go najlepiej jak można.

    Zacznij od kupienia jakieś książki o fotografii .

    Poniżej link do zdjęć pamiątkowych wykonanych w 95% kitem, zdjęcia nie są mocno obrabiane, tylko przygotowane na potrzeby WWW.

    http://www.jac0m.netlook.pl/wfoto/index.php?cat=7

  8. #8
    pegaz
    Guest

    Domyślnie hmm

    hmm

  9. #9
    pegaz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    hmmm... to moze problemem jest fotograf, nie obiektyw?

    ten gosc: http://www.photo.net/photodb/member-...user_id=767381 jakos nie narzeka na kitowy obiektyw...

    Może i początkuję w fotografii cyfrowej ale obrabiane zdjęcia potrafię poznać i to właśnie widzę pod podanm adresem. Oczywiście dziękuję za udzielenie się w wątku ale o poziomie piszącego wstyd się wypowiadać skoro nie potrafii rozpoznac obrabianych zdjęć))
    Ostatnio edytowane przez pegaz ; 27-05-2005 o 21:32

  10. #10
    pegaz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacam
    IMHO KIT na początek jest całkowicie wystarczający, do robienia „fotopstyków” i na
    odbitki 10x15.
    Po jakim czasie wyklaruje Ci się, jaki jest ci potrzebny obiektyw lub obiektywy.

    Jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć, nie zwalaj winy tylko na sprzęt tylko, zastanów
    czy wykorzystałeś go najlepiej jak można.

    Zacznij od kupienia jakieś książki o fotografii .

    Poniżej link do zdjęć pamiątkowych wykonanych w 95% kitem, zdjęcia nie są mocno obrabiane, tylko przygotowane na potrzeby WWW.

    http://www.jac0m.netlook.pl/wfoto/index.php?cat=7

    Dzięki
    Na pewno potrzebujemy obiektywu dobrego do makro bo moja druga połowa jest grafikiem komputerowym i często będzie musiała wykonywac tgo typu ujęcia.
    Poza tym już teraz zauważam, ze przydałby się obiektyw którym będę mógł zrobić w miarę rozsądne zdjęcie osobie znajdującej się powiedzmy około 10m ode mnie a nie tak jak teraz komus kto stoi przy mnie. To już głuptaki kompaktowe mają 10krotny zoom dzięki czemu potrafią odpowiednio coś przyblizyc.
    Czyt jest obiektyw, który potrafi pogodzić i makro i odległośc za rozsądną cenę??
    Poza tym jakie marki obiektywów rozpatrywać i na co patrzeć??
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pegaz ; 27-05-2005 o 21:33

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •