Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wywołanie negatywu B&W - co polecacie?

  1. #1

    Domyślnie Wywołanie negatywu B&W - co polecacie?

    Witam!
    Mam pytanie: czy macie sprawdzony punkt wywołujący negatywy czarno-białe (tradycyjne), małoobrazkowe. Chodzi mi zwłaszcza o zakład, działający na zasadach wysyłkowej obsługi na terenie całego kraju. Nie łudzę sie aby takowy mieścił się w Toruniu lub we Włocławku (tam mam jeszcze najbliżej), choć może jednak. Dalej - czy jest sens oddawać tego rodzaju materiały do Fotojokera albo do Rossmana? Co do Fotojokera, to kiedyś oddałem film B&W, nawet poprawnie go wywołali, tyle że straszliwie przy okazji porysowali; nie wiem - może to przypadek (pech) może "standardowa" ujemna cecha obróbki zlecanej przez Fotojokera wykonawcy? Aha, jeszcze jedno - wiem że najprostszą, najbardziej ekonomiczna i efektywną metodą byłoby wywoływanie tych filmów samemu w koreksie, ale niestety z uwagi na pewne ściśle określone okoliczności na razie nie wchodzi to w rachubę w moim przypadku.
    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
    pozdrawiam
    krismar

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    36
    Posty
    62

    Domyślnie Wywoływanie filmów tradycyjnych

    Witam

    Nie jestem pewien czy to tutaj powinien trafić ten topic, ale tutaj na pewno zaglądają ludzie zainteresowani tematem, a info może przydać się nie tylko mnie. Dopiero zaczynam przygodę z fotografią analogową i chciałbym się dowiedzieć, gdzie można wywołać np taki film jak kodak tmax400, poza własną ciemnią oczywiście. Zależy mi na jakości usługi. Lokalizacja najlepiej w krakowie, ale jak będzie gdzie indziej, też nie będzie problemu.

    Z góry dzięki za pomoc
    Michał

  3. #3
    Bywalec Awatar rbit9n
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Reichshof
    Posty
    223

    Domyślnie

    jeśli miałbym kogoś polecać, to tylko p. Marka z Czarno-Białe http://www.czarno-biale.pl/sklep/ ale najlepiej samemu wołać filmy. ani to trudne, ani męczące, a ma się 100% kontroli nad wołaniem. a jak spartaczyć, to możesz mieć tylko do siebie pretensje.
    Master of Disaster

    KOREX

    APARATY TRADYCYJNE

  4. #4
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    We Wrocławiu przyzwoicie wołają tutaj:
    http://e-agfa.pl/
    Ale an_zak, z którym prowadzę różne "barterowe" wymiany robi to lepiej :-)

    A jeśli samemu to:
    http://www.digitaltruth.com/devchart.html
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie

    Kraków, ul Łobzowska 15

    Pzdr.
    I.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    36
    Posty
    62

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za informacje!

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie

    Michaex,
    jeśli zamierzasz bawić się fotografią analogową, polecam własnoręczne wywoływanie w koreksie. Nic nie zastąpi tego dreszczyku emocji, kiedy wyciąga się negatyw na "światło dzienne" i nerwowo przegląda kolejne klatki.
    Roztwory można użyć wielokrotnie, ale to i tak dość kosztowne i pracochłonne hobby.

    Pzdr.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    36
    Posty
    62

    Domyślnie

    Igor58, świetnie zdaję sobie sprawę, że własnoręczne wywoływanie to zupełnie co innego, ale w moim przypadku problemy lokalowe są nie do przeskoczenia. W każdym razie do tej pory robiłem zdjęcia tylko na sprzęcie cyfrowym - fotografia analogowa ma w tym porównianiu swoisty klimat i... duszę ;-)

  9. #9
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Krismar72, ponieważ pochodzę z Włocławka, a studiowałem w Toruniu..

    Trochę się mogło pozmieniać, bo dobry rok nie byłem w tych labach. Ale jak rozumiem mieszkasz gdzieś na wypadkowej? (Aleksandrów, Ciechocinek?) Potraktuj moje namiary czysto orientacyjnie, i po prostu przy najbliższej okazji poszukaj we wskazanym regionie.

    W Toruniu najwięcej zakładów ostało się w pobliżu bramy na Fosie Staromiejskiej: http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/Toru%F1%7E0.JPG.
    Nie sugeruj się punktami na mapie, zaznaczone jest tylko 2/3 wszystkich lokalizacji. Tym niemniej tam właśnie masz największą szansę znaleźć jakiś zakład, który woła nie tylko C-41. Jeszcze w ubiegłym roku z pewności były takie dwa, bo zostawiałem tam klisze po weselu znajomych.

    We Włocławku analogicznie. Nie sugeruj się ilością, ważny jet rejon ulic: http://www.fotoszok.pl/albums/userpi...3oc%B3awek.JPG.
    Kilka starych zakładów znajdziesz na ulicy Kościuszki (główna ulica idąca od dworca do pl.Wolności) i jej bezpośrednim przedłużeniu - ul.3 Maja.

    W obu przypadkach NAJPROSTSZA i SPRAWDZONA jest metoda: Wejść do pierwszego zakładu i zapytać
    Towarzystwo wie na temat 'konkurencji' naprawdę dużo

    Pozdrawam
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •