Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Uszkodzona lampa 420EX i gdzie ją naprawić.

  1. #1
    Bywalec Awatar pejot
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    45
    Posty
    204

    Domyślnie Uszkodzona lampa 420EX i gdzie ją naprawić.

    No właśnie! Nie wiem dlaczego, ale zawsze wydawało mi się, że lampa błyskowa nie powinna być bardziej głośna niż sam aparat... natomiast w/w model przy przechodzeniu z 24/28/35 itd, robi głośne BZZZ - coś na podobieństwo ostro zjechanego silniczka który już pędzi ostatkiem mocy. Lampa jest nowa. Albo jestem przewrażliwiony, albo...
    Po raz drugi więc już proszę o opinię- czy ja mam pecha, czy po prostu canon robi lampy z silnikiem od traktora?

    aha, byłbym zapomniał- jakiś namiar na instrukcję PL do 420ex?... poprosiłbym...

    pozdrawiam

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: speedlite 420ex - głośna praca?

    Cytat Zamieszczone przez pejot
    Albo jestem przewrażliwiony, albo...
    Jestes przewrazliwiony . Moja tez tak robi - ustawia sie odpowiednio do dobranej ogniskowej.
    Jak cie to az tak bardzo martwi to mam dwie rady:

    1. Jak najrzadziej zmieniaj ogniskowa
    2. Obiektywy staloogniskowe

  3. #3
    Bywalec Awatar pejot
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    45
    Posty
    204

    Domyślnie

    już nie martwi, skoro nie tylko moja lampa produkuje nadwyżkę decybeli.... uff. mogę spać spokojnie.


    dzięki i pozdrawiam, do następnego razu gdy będę musiał znowu zadać jakieś fachowe pytanie.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    już nie martwi, skoro nie tylko moja lampa produkuje nadwyżkę decybeli.... uff. mogę spać spokojnie.
    Pamiętaj, że wielu by dało aby słyszeć często takie dźwięki

    Dla twojego pełnego psychicznego spokoju dodam, że 550EX także wydaje podobne odgłosy przy dostosywaniu do zmiany ogniskowej na obiektywie.
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  5. #5
    Coś już napisał Awatar szymon400
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    31
    Posty
    60

    Domyślnie 420ex nie błyska:(

    Dzisiaj dosatlem 420ex i od razu podłaczylem do canona 3000, włożylem bateria właczylem ale nie blyska:/ co jest??

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    0) czy baterie są dobrze włożone (jak na obrazku)
    1) czy włączyłeś (przełącznik w pozycji ON)
    2) jak włączyłeś, to czy się ładuje (piszczy)
    3) jak ładuje, to czy po na ładowaniu wyzwala błysk próbny (wciskasz czerwony guzik)
    4) czy prawidłowo zamocowałeś na aparacie (wsunąłeś do końca sanek)
    5) jak to wszytko zawiodło, to wiem co się stało: popsuło się (-:

  7. #7
    Uzależniony Awatar bonk
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Photoshop
    Wiek
    48
    Posty
    636

    Domyślnie

    wyjmij z torby to zacznie blyskac
    ...

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    45
    Posty
    109

    Domyślnie

    U mnie bylo cos podobnego, tzn. ladowala sie, blysk probny moglem zrobic Pilotem, ale aparat nie wyzwalal lampy! To byla nowka prosto ze sklepu. Wyslalem ja na Zytnia i po tygodniu wrocila juz sprawna. W papierach gwarancyjnych gosc napisal, ze byly uszkodzone piny [te styki na stopce].
    W sklepie mi powiedzieli, ze jestem pierwszym klientem ktory mial takiego pecha, bo ponoc te lampy sie nie psuja
    Pozdrawiam
    Canon Rulezzz

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    A o pinach to zauważyłem coś takiego.
    Jak trzymam paluchem te piny (wystarczy, że dotykam lub aż wciskam całą dłonią, nie pamiętam tearz których) to przy wyzwalaniu pilotem lampa robi cihutkie cyk i wyzwala leciuteńki błysk, taki że prawie go nie ma. I zapala leda zielonego, że dobre zdjęcie się stało.
    Próbował ktoś?

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    64
    Posty
    485

    Domyślnie

    Szymon 400- miałem tak z lampami serii ez, ktore bardzo dlugo lezaly sobie bez zasilania. Pewnie kondensator się musi sformatować, tak jakos mi tlumaczono i rzeczywiscie, obie lampy po właczeniu zasilania i poleżeniu po jakims czasie zaskoczyly. W miedzyczasie przeciściłem im styki ( mogą zaśniedzieć)gumką na ołówku i czym sie dalo. sam nie wiem co wtedy pomogło?
    Cześć.ch.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •