Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Uszkodzona lampa 420EX i gdzie ją naprawić.

  1. #51

    Domyślnie

    Miałem takie same objawy jak Ty. Lampa piszczy ale czerwona dioda się nie zapala. Myślałem, że lampa do wywalenia. Na szczęście jeden z moich kolegów jest zapalonym elektronikiem i dałem mu ją do zabawy. Okazało się, że upalone są kabelki przy samym palniku. Na oko było to niewidoczne. Nie chcę nikogo oskarżać ale może w serwisie nie chciało im się bawić i postanowili wymienić większość bebechów.

  2. #52

    Domyślnie

    Uprzedziłeś mnie bakulik
    Ze trochę znam się na elektronice to powiem tak. Raczej niemożliwe aby wielkość akumulatora miała jakiś związek z twoją usterką.
    Odbiornik (lampa) nie pobierze więcej prądu niż mu jest potrzebne - prawo Ohma. Inna sprawa że pewnie kondensatory już były zużyte i zapewne na zwykłych bateriach jeszcze by układ przeżył dłużej gdyż baterie mają dużo mniejszy amperaż niż akumulatorki więc kondensatory na bateriach ładują się wolniej i łagodniej .

    Jednak jak kolega mówi, że lampa piszczy to w takim razie przetwornica działa i ładuje kondensatory.

  3. #53
    Bywalec Awatar mikeqp
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    235

    Domyślnie

    Dzięki wielkie! o takie odpowiedzi mi chodziło

  4. #54

    Domyślnie

    a ja mam pytanko czy te dwie diody za czerwonym plastikiem w 420ex powinny swiecić czy jedna? bo moja po upadku zgubiła plastik czerwony i świeci jedna dioda reszta działa i nie wiem czy zawsze jedna swieciła czy święciły dwie może ktoś zerknąć u siebie?
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  5. #55
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nagor Zobacz posta
    a ja mam pytanko czy te dwie diody za czerwonym plastikiem w 420ex powinny swiecić czy jedna?
    Zależy jak masz ustawione ustawianie AF. Jeśli masz centralny punkt AF, to jedna, jeśli któryś z bocznych - to dwie. Lewa, patrząc na przód lampy, rzuca pionowe paski, prawa - poziome.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  6. #56
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    94

    Domyślnie problem z 580EX II

    Czy ktoś może zdejmował czerwone szkiełko pod którym są 3 soczewki? Dwie górne są powiedzmy poziomo natomiast dolna jest już skierowana kierunkiem świecenia pod lekkim kątem ku górze . Jakiś czas temu pękło mi to szkiełko w wypadku samochodowym i teraz mam wątpliwości czy lampa działa poprawnie. Z błyskiem jest ok bo dobrze doświetla ale jeżeli jest ciemno to wspomaganie AF świeci dziwnie bo powyżej np środkowego punktu AF więc środkowy łapie ledwo co a dolny punkt AF to już w zupełnej ciemności. Może narysuje poniżej jak to wygląda dla 50mm 1.8:

    III - światło wspomagające AF na obiekcie
    III
    III
    III
    III
    III
    ---------------- tu jest góra kadru
    III
    III
    III------- tu jest środkowy AF


    ---------------- tu dół kadru

    poniżej już jest prawie ciemno bo lekko coś tam sieci ale prawie nie widoczne.
    Problem jest dla ustawień punktów środkowego lub dolnego bo wtedy świeci tylko jedna dziwnie skierowana ku górze lampka.
    Może ktoś wie jak powinno wyglądać ułożenie tych soczewek?
    Gdzie mogę to naprawić? Może wystarczy wymiana pękniętego czerwonego szkiełka? Czy oświetlenie wspomagające nie powinno wyglądać tak:

    III - światło wspomagające AF na obiekcie
    III
    III
    ---------------- tu jest góra kadru
    III
    III
    III------- tu jest środkowy AF
    III
    III
    ---------------- tu jest dół kadru
    III
    III
    III
    Dodam jeszcze tylko że dla pozostałych punktów AF gdzie świecą 2 górne lampki poziome linie pokrywają cały kadr.

  7. #57
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    94

    Domyślnie

    Już rozwiązałem problem z niesymetrycznym oświetlaniem wspomagającym AF. Okazało sie że dolna soczewka wypadła z zaczepu który od spodu ją trzyma co spowodowało mocne odchylenie od płaszczyzny w której świeci. Teraz już wszystko ok bo centralny punkt trafia dokładanie w środek patrząc na wysokość i szerokość wspomagającego AF oświetlenia. Pozostaje tylko wymiana czerwonego szkiełka. Może ktoś dysponuje tym elementem z uszkodzonej lampy? chętnie odkupię.

  8. #58
    Dopiero zaczyna Awatar rzewus
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Toruń
    Posty
    45

    Domyślnie

    Mam problem z moją 430EX II.
    Robiąc wczoraj zdjęcia na imprezie w pewnym momencie lampa nagle przestała błyskać. Zamiast działać pełną woją mocą wyzwalała bardzo delikatny błysk, który był praktycznie niewidoczny. Nie wiem o co chodzi. Wiedzie co może być przyczyną i jak ewentualnie temu zaradzić?
    Dzięki.
    Pozdro!

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •