Cytat Zamieszczone przez Amat Zobacz posta
Niemniej metal (w zależności od jego grubości i rodzaju) bez dodatkowych zabiegów wytłumi zakłócenia,a wartość tego tłumienia będzie zależeć od mocy isygnału i jego częstotliwości.
Tak tyle ze jest "metal i aluminium" :-), jak pisalem na drgajaca skladowa magnetyczna niewiele pomoze. A co ze szczelnoscia - dekielki przeciez sa plastikowe :-).

A co do zakłóceń, układ aparat+szkło ma oznaczenie na zgodnośc z wyganiami zasadniczymi, a co za tym idzie spełnia wymagania norm zharmonizowanych dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej (jeśli idzie o Unię Europejską), co oznacza że urządzenie jest odporne na zakłócenia elektromagnetyczne.

Wg. mnie chodzi tu tylko i wyłącznie o pole magnetyczne które ma realny wpływ na system stabilizacji obrazu bo działa on na zasadzie elektromagnesów.