Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126

Wątek: pytanie o Canon EOS-1N w/ Power Drive Booster i nie tylko

  1. #1
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie pytanie o Canon EOS-1N w/ Power Drive Booster i nie tylko

    Z góry przepraszam że tworze nowy watek, ale tak się składa wypadłem troche z "tematu analogowego" i na dzień dzisiejszy jetem zielony

    Bedę miał w najblizszym czasie kilka ważnych pytań...

    pierwsze z nich czy:

    Canon EOS-1N Film Camera w/ Power Drive Booster E1, great shape. In very good condition.

    za $200 to dobry deal?

    ile wart jest Canon EOS-1V HS + BP-E2 Power Drive Booster?

    z góry dzięki za waszą pomoc.
    V.
    Ostatnio edytowane przez VanMurder ; 25-05-2008 o 00:45

  2. #2
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Za 200$ brałbym 1N bez zastanowienia (oczywiście, jeśli nie byłby uszkodzony). Jeśli nie chcesz go Ty, to weź dla mnie.

  3. #3
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    200$ to bardzo dobra cena o ile nie jest on w jakis sposob trachniety. Osobiscie zastanowil bym sie nad 1v nawet bez boostera bo to super puszka ze swietnym Af . Mysle ze tak z 400$-600$ to taka dobra cena za 1V.

    Pozdro

  4. #4
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viracocha Zobacz posta
    Za 200$ brałbym 1N bez zastanowienia (oczywiście, jeśli nie byłby uszkodzony). Jeśli nie chcesz go Ty, to weź dla mnie.
    Właśnie kupiłem! Viracocha dzięki za pomoc, jak byś chciał coś podobnego nabyć, daj znać na priv-> vanmurder at gmail.com
    ten miał wymieniana migawkę i na nowej, poprzedni właściciel zrobił tylko 3 rolki, jest trochę podrapany, ale ponoć działa bez zarzutu, używał go jakiś fotoreporter dla lokalnej gazety.

    W rekach będę miał go, dopiero za kilka dni, jedzie do mnie z Teksasu.

    Po pierwszej rolce na pewno podzielę się doznaniami.

    Od 2 lat pstrykam 100% cyfrą, ale zmęczony już jestem bracketingiem wszystkich fotek z rodzinnych wypadów robionych 5D...
    jak mi za to płacą - nie ma bólu, ale jak mam z wszystkich zdjęć z wycieczki rodzinnej do Disneylandu robić HDRy to mi się zygać chce i dioptrie lecą od wybałuszania gał w ekran kompa ... potrzebuje coś co wypluwa dobre fotki z puszki stąd decyzja o powrocie do korzeni ...

    pytanie nr 2:

    jaki film na rynku ma teraz największa rozpiętość tonalną?
    ile EV? 10? więcej?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    200$ to bardzo dobra cena o ile nie jest on w jakis sposob trachniety. Osobiscie zastanowil bym sie nad 1v nawet bez boostera bo to super puszka ze swietnym Af . Mysle ze tak z 400$-600$ to taka dobra cena za 1V.

    Pozdro
    Mam również 1V na oku, jak mi się uda wyrwać go w dobrej cenie, 1n pojedzie do Viracocha
    Ostatnio edytowane przez VanMurder ; 25-05-2008 o 10:09 Powód: Automerged Doublepost

  5. #5
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Właśnie kupiłem! Viracocha dzięki za pomoc, jak byś chciał coś podobnego nabyć, daj znać na priv-> vanmurder at gmail.com
    ten miał wymieniana migawkę i na nowej, poprzedni właściciel zrobił tylko 3 rolki, jest trochę podrapany, ale ponoć działa bez zarzutu, używał go jakiś fotoreporter dla lokalnej gazety.

    W rekach będę miał go, dopiero za kilka dni, jedzie do mnie z Teksasu.

    Po pierwszej rolce na pewno podzielę się doznaniami.

    Od 2 lat pstrykam 100% cyfrą, ale zmęczony już jestem bracketingiem wszystkich fotek z rodzinnych wypadów robionych 5D...
    jak mi za to płacą - nie ma bólu, ale jak mam z wszystkich zdjęć z wycieczki rodzinnej do Disneylandu robić HDRy to mi się zygać chce i dioptrie lecą od wybałuszania gał w ekran kompa ... potrzebuje coś co wypluwa dobre fotki z puszki stąd decyzja o powrocie do korzeni ...

    pytanie nr 2:

    jaki film na rynku ma teraz największa rozpiętość tonalną?
    ile EV? 10? więcej?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


    Mam również 1V na oku, jak mi się uda wyrwać go w dobrej cenie, 1n pojedzie do Viracocha
    To zalezy czy chcesz robic slajdy czy normalny negatyw ale jak sadze chyba tylko slajdy. Polecam velvie 100 rewelacyjny slajd ze swietna rozpietoscia. Jezeli klisze to Fujufilm reala jest naprawde dobrym negatywem uzywalem jej najczesciej i byla b.dobra.

    Postaraj sie wyrwac tego 1v bo o naprawde jest super puszka....juz nie mowiac o szybkosci ale ten Af z Twoimi jasnym stalkami to przestaniesz robic 5d

    Co do tej 1n to balbym sie tylko o mechanike lustra bo na to wyglada ze cos kolo 100tys ma juz przejechane....no coz zobaczysz jak nie padnie po pierwszych 10 rolkach to troche nim jeszcze sie porobi.

    Pozdro

  6. #6
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    To zalezy czy chcesz robic slajdy czy normalny negatyw ale jak sadze chyba tylko slajdy. Polecam velvie 100 rewelacyjny slajd ze swietna rozpietoscia. Jezeli klisze to Fujufilm reala jest naprawde dobrym negatywem uzywalem jej najczesciej i byla b.dobra.

    Postaraj sie wyrwac tego 1v bo o naprawde jest super puszka....juz nie mowiac o szybkosci ale ten Af z Twoimi jasnym stalkami to przestaniesz robic 5d

    Co do tej 1n to balbym sie tylko o mechanike lustra bo na to wyglada ze cos kolo 100tys ma juz przejechane....no coz zobaczysz jak nie padnie po pierwszych 10 rolkach to troche nim jeszcze sie porobi.

    Pozdro
    dzięki za info na pewno się przyda

    co do lustra to mam fabrykę canona pod nosem w najgorszym wypadku naprawią ...relatywnie są tańsi od Żytniej, kolega przyniósł im swojego 350D w dwóch workach foliowych po tym wykąpał się z nim w oceanie, naprawili za $180 - maja stała cenę na poszczególne modele bez względu na uszkodzenia, kalibracje wszelkiego typu, czyszczenie sensora gratis! - wiem że ciężko w to uwierzyć ale to prawda ...

    piszą żeby velvie 100 pchać na 120, czy to generalna zasada, jak to się ma do skin tones? bo najprawdopodobniej najwięcej będę (mimo wszystko) robił portretów..


    nie napisałem, że większość analogiem będę robił zdjęć czarno-białych co polecasz?

    czytałem że slajdy można wywołać w procesie na BW, czy to ma sens?
    Ostatnio edytowane przez VanMurder ; 25-05-2008 o 11:03

  7. #7
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    dzięki za info na pewno się przyda

    co do lustra to mam fabrykę canona pod nosem w najgorszym wypadku naprawią ...relatywnie są tańsi od Żytniej, kolega przyniósł im swojego 350D w dwóch workach foliowych po tym wykąpał się z nim w oceanie, naprawili za $180 - maja stała cenę na poszczególne modele bez względu na uszkodzenia, kalibracje wszelkiego typu, czyszczenie sensora gratis! - wiem że ciężko w to uwierzyć ale to prawda ...

    piszą żeby velvie 100 pchać na 120, czy to generalna zasada, jak to się ma do skin tones? bo najprawdopodobniej najwięcej będę (mimo wszystko) robił portretów..


    nie napisałem, że większość analogiem będę robił zdjęć czarno-białych co polecasz?

    czytałem że slajdy można wywołać w procesie na BW, czy to ma sens?
    A wiec nie wiem czy nie masz za dobrze z ta fabryka Canona;>

    Genralnie ja czytalem ze slajdy sie powinno troszke niedowietlic czyli akurat -1/3 bedzie ok....wtedy dostajesz jeszcze wieksza rozpietosc i lepsze nasycenie tylko pamietaj ze tylko dobry zaklad dobrze wywola dobrze slajd

    Tzn zalezy co bedziesz robil cz-b i jakim materialem czy slajd czy negatyw. nigdy nie mialem doczynienia z cz-b slajdem ale z negatywmi to i owszem sporo. Zalezy czy portety czy co....ja od siebie moge polecic tylko swoj ulubiony material Kodak T-rix 400 albo t-max 100 z tym ze ze wskazaniem na ten pierwszy. Malo ziarna swiena ostrosc bardzo dobry material z tym ze bardziej nadaje sie do reporterki. Do portetu to moze jakias Ilforda delte iso 50albo 125? cos takiego tez bylo by ok....z tym ze ja tymi kodakami robilem wszytsko i bylo suuuper.z Tym ze sa to materialy nie na C41 ! wywolujesz w koreksie ale mysle dzieki temu masz 100% pewnosci jak to robic .... co do cz-b na c41 to raczej nie wiem nigdy nie robilem a jak zobaczylem efekty to sie zalamalem....jak bys mial jakies pytania co wywolywania lub odbitek czy papieru pisz smialo PW

    Co wolania sladów w procesie cz-b to nie wiem nigdy nie spotkalem sie....

    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez iktorn92 ; 25-05-2008 o 11:51

  8. #8
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    A wiec nie wiem czy nie masz za dobrze z ta fabryka Canona;>

    Genralnie ja czytalem ze slajdy sie powinno troszke niedowietlic czyli akurat -1/3 bedzie ok....wtedy dostajesz jeszcze wieksza rozpietosc i lepsze nasycenie tylko pamietaj ze tylko dobry zaklad dobrze wywola dobrze slajd

    Tzn zalezy co bedziesz robil cz-b i jakim materialem czy slajd czy negatyw. nigdy nie mialem doczynienia z cz-b slajdem ale z negatywmi to i owszem sporo. Zalezy czy portety czy co....ja od siebie moge polecic tylko swoj ulubiony material Kodak T-rix 400 albo t-max 100 z tym ze ze wskazaniem na ten pierwszy. Malo ziarna swiena ostrosc bardzo dobry material z tym ze bardziej nadaje sie do reporterki. Do portetu to moze jakias Ilforda delte iso 50albo 125? cos takiego tez bylo by ok....z tym ze ja tymi kodakami robilem wszytsko i bylo suuuper.z Tym ze sa to materialy nie na C41 ! wywolujesz w koreksie ale mysle dzieki temu masz 100% pewnosci jak to robic .... co do cz-b na c41 to raczej nie wiem nigdy nie robilem a jak zobaczylem efekty to sie zalamalem....jak bys mial jakies pytania co wywolywania lub odbitek czy papieru pisz smialo PW

    Co wolania sladów w procesie cz-b to nie wiem nigdy nie spotkalem sie....

    Pozdro.
    dziek jeszcze raz, zrobiłem kilka rolek na KODAK PROFESSIONAL BW400CN w C42 i nie było tak tragicznie, ale nie miałem porównania do filmów o których piszesz a jeżeli jest dużo lepiej to już nie mogę się doczekać z koreksem dam sobie radę, natomiast reszta pójdzie przez skaner, na ciemnie nie mam miejsca i czasu... po za tym ostatni raz w ciemni byłem w harcerstwie jakieś 20 lat temu tak że pewnie wiele się zmieniło ...

  9. #9
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Z tego co mi sie wydaje to jednak naegatywy wolane w koreksie maja wiekszy kontrast i sa po prostu cz-b bo ja spotkalem sie tylko z cz- wywyolywanymi przez lab i byly to klisze szaro-bure....

    Bez przesady az tak duzo sie nie zmienilo papiery troche inne a tak poza to wszytsk to samo chyba ze masz jakies super hiper powiekszalnik a tak to po staremu

    Powodzenia!!

  10. #10
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    ... spotkalem sie tylko z cz- wywyolywanymi przez lab i byly to klisze szaro-bure....
    prawda pamiętam że musiałem je dodatkowo desaturated w PSie

    kolejne pytanie :

    rekomendacje odnośnie chemii do slajdów i negatywów, oraz skanera

    z góry dzięki

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •