Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 192

Wątek: Przewodowe łączenie lamp błyskowych

  1. #171

    Domyślnie

    Nissin SC-01 czy zna ktoś ten wynalazek lub zna zamiennik? Czy gorące stopki na początku jak i na końcu kabla pozwalają na obsługę dwóch lamp/nadajników radiowych naraz? Próbuje skompletować system, dzięki któremu mógłbym mieć wpięty kabel do gorącej stopki aparatu, nad tym lampę która wspomagałaby AF, a na drugim końcu kabla chciałbym podpiąć nadajnik radiowy, który wyzwalałby inna lampę podpiętą do odbiornika.

  2. #172
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mecc Zobacz posta
    Próbuje skompletować system, dzięki któremu mógłbym mieć wpięty kabel do gorącej stopki aparatu, nad tym lampę która wspomagałaby AF, a na drugim końcu kabla chciałbym podpiąć nadajnik radiowy, który wyzwalałby inna lampę podpiętą do odbiornika.
    A po co do tego mieszac kabel?
    Phottix Strato wystarczy

  3. #173

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, właśnie czegoś takiego szukałem, tylko znaleźć nie mogłem...

  4. #174
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Widocznie 18 stron tego wątku i 86 z wątku o bezprzewodowym wyzwalaniu to za mało...
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  5. #175
    Dopiero zaczyna Awatar Skarabeus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    zachodnie rubieże
    Posty
    24

    Domyślnie

    Potrzebuje szybkiej pomocy.
    Na szybkiego zmontowałem taki układ lamp:
    W skład wchodzi:
    • master - 580 EX II
    • slave - 430 EX II
    • slave - 380 EX

    580 EX II podpięta na kablu OC E-3 wyzwala 430 EX II
    Moje pytanie; jak do tego podłączyć moją stara 380 EX?
    Myślałem że jej czas już minął, ale skoro jest to czemu jej nie wykorzystać?
    Wiem że najłatwiej było by radiowo, niestety teraz zależy mi na czasie.

  6. #176
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skarabeus Zobacz posta
    Potrzebuje szybkiej pomocy.
    Na szybkiego zmontowałem taki układ lamp:
    W skład wchodzi:
    • master - 580 EX II
    • slave - 430 EX II
    • slave - 380 EX

    580 EX II podpięta na kablu OC E-3 wyzwala 430 EX II
    Moje pytanie; jak do tego podłączyć moją stara 380 EX?
    Myślałem że jej czas już minął, ale skoro jest to czemu jej nie wykorzystać?
    Wiem że najłatwiej było by radiowo, niestety teraz zależy mi na czasie.
    Zdajesz sobie sprawe, ze 380 zawsze walnie pelna moca?

    Mozesz wyprowadzic sobie centralny styk (oraz mase) z lampy 380EX i podlaczyc go do kabla OC E-3 przez diode (takowa tez powinna znajdowac sie wewnatrz kabla). Diody z jednej strony powinny byc podlaczone z aparatem, z drugiej strony kazda z nich powinna byc podlaczona do jednej lampy blyskowej - powinno zapewnic to odpowiednia izolacje sygnalow, oraz prawidlowe dzialanie calego zestawu.

  7. #177
    Dopiero zaczyna Awatar Skarabeus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    zachodnie rubieże
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwek2k Zobacz posta
    Zdajesz sobie sprawe, ze 380 zawsze walnie pelna moca?
    Tak, będę używał jej tylko w plenerze. Sama będzie i tak za słaba a duetem 580 i 430 dopasuję siłę błysku. W pomieszczeniu zawsze będę mógł ją wyłączyć.
    Diody z jednej strony powinny byc podlaczone z aparatem, z drugiej strony kazda z nich powinna byc podlaczona do jednej lampy blyskowej
    Czyli masę z kabla OCE3 do masy 380 a centralny styk (przylutowany przed diodą w OCE3) do centralnego styku w 380 przez drugą diodę?

  8. #178
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skarabeus Zobacz posta
    Czyli masę z kabla OCE3 do masy 380 a centralny styk (przylutowany przed diodą w OCE3) do centralnego styku w 380 przez drugą diodę?
    dokladnie

  9. #179
    Bywalec Awatar MaciejDlugosz
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    okolice Rzeszowa
    Wiek
    42
    Posty
    103

    Domyślnie

    Jakiś czas temu postanowiłem ożenić rosyjską lampę błyskową "Czajka" (za pomocą kabla) z moim aparatem:


    Rezultat? Wygląd może i śmieszny ale wszystko działa jak należy! Synchronizacja błysku do 1/250s. Lampa błyska zawsze pełną mocą - co bywa trochę upierdliwe ---> więc czas oraz przysłonę trzeba ustawiać ręcznie w trybie M. Kabel łączący lampę z body aparatu ma długość 45 cm. Gdyby ten kabel jeszcze trochę przedłużyć to można by z tego z powodzeniem zrobić ... stacjonarnego softboxa do studia! Gdyby zasłonić lampę kartką papieru/ zrobić dyfuzor/ dorobić softboxa to pewnie dałoby się zejść z przysłoną do f/2,8 (choć nie próbowałem, błyskałem pełną mocą). Gdy ktoś ma ciekawość/ cierpliwość to może wypróbować tę kombinację. Mi lampa "Czajka" przysłużyła się do robienia zdjęć przedmiotom.
    Exacta (klisza) -> Zenit ET (klisza) -> Canon 300D (6Mpix) -> Canon 1D (4Mpix) -> Nokia 9500 (0,3 Mpix) -> Nikon D40 (6 Mpix) -> Nokia E90 (3 Mpix) -> Nikon D7000 (16 Mpix) -> Canon 1Ds (11 Mpix)

  10. #180
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Jakie napięcie na stopce ma ta Czajka?
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •