Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 192

Wątek: Przewodowe łączenie lamp błyskowych

  1. #121
    Dopiero zaczyna Awatar Krzdry
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    27

    Domyślnie

    hej ,

    podpytam kolegę z "bractwa Sonego" on ma minoltę 4000af i wiem ,że używał jej na statywie już , jutro raczej dam znać co i jak ;-)

    jeśli o mnie chodzi to sam dopiero zaczynam , pewnie jak Ty
    też mam 50d i też kompletuje coś pod "strobist" , więc doświadczeniem nie błyszczę

    kurcze nie do końca wiem jak Ci pomóc bo w moich vivitarach jest ta "standardowa" stopka , i takową będę wpinał pod uchwyt od parasolki i lampy na statywie , ale tego też pod minolty nie robią :-?

    jakiś czas temu widziałem same stopki takie właśnie do wymiany w in foto może jednak byś wymienił ? cenę pamiętam 19 zł , a jednak zyskujesz opcje wpinania się z lampą pod uchwyty znajomych , w sanki aparatu itp.

    sama wymiana stopki trudna nie jest bo w vivitarze musiałem stopkę odkręcić i "poukładać" blokadę bo się zablokowała na stałe ,i niechcący kabelek urwałem jakiś, z lutownicą i śrubokrętem niecałe 5 minut roboty i stopka jak nowa

    i ten Twój pomysł na gwint w lampie do mnie nie przemawia bo jednak robiąc taki ruch skazujesz się na statywy pod aparat, czyli dość niskie i drogie w porównaniu do oświetleniowych a tam już gwintów nie ma i znów trzeba będzie kombinować

    a stopki jeszcze poszukam albo kostek z przejściem z minolty pod "zwykłe"
    sanki , gdzieś mi to po głowie krąży , gdzieś w internecie leżą
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    ZNALAZŁEM
    Ostatnio edytowane przez Krzdry ; 04-02-2010 o 23:42 Powód: Automerged Doublepost
    Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.
    Phil Brosmans

  2. #122
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    32

    Domyślnie

    O dzięki wielkie, coś takiego świetnie załatwi sprawę

    Łączyć chyba i tak będę narazie za pomocą jackow bo to troche zmniejszy koszty, ale w zamiarze mam pt-04 to wtedy będzie pasować idealnie.

    Jeszcze raz, wielkie dzięki.
    DIGITAL : 7d
    ANALOG : 50e
    LENSES : 17-50 2.8 : Takumar SMC 135mm f/2.5 : Takumar SMCmm 50 f/1.8

  3. #123
    Dopiero zaczyna Awatar Krzdry
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    27

    Domyślnie

    tak na szybko bo jestem w trakcie formata , odpuść sobie pt-04 Imo szkoda kasy na tak zawodny i niepraktyczny sprzęt :/

    ja mam przedłużacze na jackach i to jest o tyle wygodny sposób ,że do rozdzielenia kabla synchro wystarczy taki rozdzielacz do słuchawek za 2,5zł
    Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.
    Phil Brosmans

  4. #124

    Domyślnie

    A co jest nie tak z pt-04 przecież nie są to aż tak olbrzymie wydatki ,a kable to kupa nerwów !!

  5. #125
    Coś już napisał Awatar mirusiek
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Iceland
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FlyTech Zobacz posta
    A co jest nie tak z pt-04 przecież nie są to aż tak olbrzymie wydatki ,a kable to kupa nerwów !!

    Dużo lepsze są Yongnuo RF-602. trochę droższe ale dużo mniej zawodne.
    Używam od 3 miesięcy (ok 2000 zdjęć) i jak na razie bez zarzutu.

    Poczytaj sobie tutaj

    Test porownawczy PT04 I RF602
    Moje portfolio- zapraszam

    Canon 50D +Sigma 17 - 50mm f/2.8 EX DC OS HSM+ 2 x YN-460 II + 3x RF 602 i na tym na razie skończyły się fundusze :eek:

  6. #126
    Dopiero zaczyna Awatar Krzdry
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    27

    Domyślnie

    @flytech
    właśnie to jest z pt04 , są po prostu kiepskie i tak samo niszczą nerwy jak kable ,sam mam do lamp po 11m kabla i się wk... jak muszę za każdym razem rozplątywać ,ale nie wyobrażam sobie radiowego wyzwalania które nie ogarnia 15 metrów , serio szkoda kasy oczywiście jest to moje zdanie i jeśli masz coś na ich obronę to czekam :wink:

    po prostu cena nie jest głównym wyznacznikiem , panowie !
    mamy puszki i szkła za kupę kasy a 50 zł dorzucić za kolejne 100 metrów zasięgu to zbyt wiele ? PW dla mnie jako amatora to mega przegięcie ale właśnie zabieram się za kupno rf'ów i nikt mi nie wmówi ,że pt-04 pod jakimś względem są lepsze czy bardziej się "opłacają"
    Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.
    Phil Brosmans

  7. #127

    Domyślnie połączenia z lampą.

    Witam,
    Dzisiaj zakupiłem takie oto 2 lampki
    http://www.funsports.pl/p,pl,25,lamp...icacy+180.html
    i w związku z tym mam pytanie ... jakie opcje istnieją alby połączyć je z aparatem ? (mam canona s5)
    myślałem o kablu synchro .. tylko czy ma być on na szyny w aparacie .. ?
    i czy wogóle istnieje taka możliwość żeby za pomocą kabla synchro połączyć aparat z 2 lampami ...
    a może coś radiowego ..? co byście polecili .. i co by się nadawało do tego typu aparatu i lamp?

  8. #128
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Kabel podłączasz do pierwszej lampy i do sanek w aparacie. Drugiej nie musisz podłączać, bo wyzwolona zostanie przez fotocelę (poprzez błysk tej pierwszej).

  9. #129

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie .. na allegro nie znalazłem kabla który by miał z jednej strony wejście do lampy a z drugiej do sanek.
    są tylko kable
    (wejście do sanek <---> sanki)
    (wejście do aparatu<---> wejście do lampy)- w sęsie obydwa wejścia okrągłe.
    i zastanawiam się czy mój aparat nie posiada odpowiedniego wejścia- przy klapkach zakrywających pisze:
    DC IN 7.4V
    A/V OUT
    DIGITAL

  10. #130
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    DC IN - podłączenie zasilacza
    A/V OUT - wyjście audio/wideo
    DIGITAL - pewnie USB

    Instrukcji nie dołączyli do aparatu? :>
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •