Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 192

Wątek: Przewodowe łączenie lamp błyskowych

  1. #111
    Początki nałogu Awatar Kosmo
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dzięki Przy okazji zadam jeszcze jedno pytanie Czy te kable z allegro 4,5-5 metra działają bez problemu i nie powodują opóźnień itp historii

  2. #112
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    jak poszukasz tu na forum nawet to jednym dzialaja innym nie, i nie do konca jest to wina wykonania kabla i jego uszkodzenia, sam mam kabel podwojny ktory raz dziala a raz nie
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  3. #113

    Domyślnie schemat podłączenia lamp

    sorry, ale zadam Wam jeszcze jedno pytanie, czy układ jak na obrazku zda egzamin Waszym zdaniem ? Pomyślalem sobie, że jak zastosuję fotocele na kablu np. 20 m, to będę ją mógł zamocować w pobliżu 580 EXII , co pozwoli mi przy jasnej aurze na pewniejszą jej pracę. Proszę o pomoc przy tym rozwiązaniu, napiszcie, czy to zaprądzi Czy jestem ograniczony długhością przewodów, czy może nie ma to wpływu na pracę lamp ?

  4. #114
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Świerkot Zobacz posta
    sorry, ale zadam Wam jeszcze jedno pytanie
    Kolega naprawdę nie rozumie że Punkt 3. Regulaminu ( http://canon-board.info/announcement.php?f=21&a=3 ) napisaliśmy nie dla picu, ale by nie było zaśmiecania forum?
    W Twoim zamkniętym wątku ( http://canon-board.info/showthread.php?t=56715 ) skierowałem Cię we właściwe miejsce. Twój kolejny wątek łączę z właściwym miejscem i wlepiam formalne ostrzeżenie. Mam nadzieję że trzeci raz nie wydarzy się takie nieporozumienie...

  5. #115
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    32

    Domyślnie Strobist - połączenie lamp

    Witam,

    powoli kompletuje sprzęt do zabawy strobist. Narazie posiadam nissina 622di z dorobionym gniazdem jack oraz sunpaka 4000AF do bliskiego przerobienia.

    Potrzebuję porady, czy tak mogę zrealizować mój pomysł

    Krótkie objaśnienie, puszka z PC, przewód PC-jack do sunpaka, w sunpaku 1 gniazdo 'wejsciowe' jack drugie ' wyjsciowe' jack. Z wyjsciowego idzie jack-jack do nissina 622d.

    Głównie moje pytanie dotyczy, powinienem szeregowo czy rownolegle podłączyć gniazda w sunpaku.
    DIGITAL : 7d
    ANALOG : 50e
    LENSES : 17-50 2.8 : Takumar SMC 135mm f/2.5 : Takumar SMCmm 50 f/1.8

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Goracy do goracego, zimny do zimnego

    Ostatnio edytowane przez Tezet-gdynia ; 03-02-2010 o 19:08

  7. #117
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    32

    Domyślnie

    No to dzięki jutro modyfikuje i testuje.

    Edit : niestety kabelek PC nie doszedł i raczej już nie dojdzie w tym tygodniu.
    Ja mam jeszcze pytanie, jak do statywu zamontowac lampe minolty, metoda tasmowa ? Czy jest jakis fachowy sposob.
    Ostatnio edytowane przez argoncyc ; 04-02-2010 o 18:57
    DIGITAL : 7d
    ANALOG : 50e
    LENSES : 17-50 2.8 : Takumar SMC 135mm f/2.5 : Takumar SMCmm 50 f/1.8

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Daj znac jak dziala Bo jak bedzie cos slabo to postaram sie o jakis prosty uklad zebys mogl go wrzucic do srodka Albo zeby jakis nawet elektronik amator mogl go stworzyc i wrzucic do srodka

  9. #119
    Dopiero zaczyna Awatar Krzdry
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez argoncyc Zobacz posta
    No to dzięki jutro modyfikuje i testuje.

    Edit : niestety kabelek PC nie doszedł i raczej już nie dojdzie w tym tygodniu.
    Ja mam jeszcze pytanie, jak do statywu zamontowac lampe minolty, metoda tasmowa ? Czy jest jakis fachowy sposob.
    Hej ,

    sposobów jest parę

    1 wymień stopkę w lampie na standardową , i pasuje już pod wszystkie uchwyty i kostki
    2 jeśli zrobisz jak w 1 kup na allegro kostkę za 10 zł , takową wkręcasz na statyw i wpinasz w nią lampę

    a jeśli nie chcesz grzebać z lampą to jeszcze pozostaje

    3 kup podstawkę taką do stawiania lampy , często mają na spodzie gwint do statywu
    lub
    4 poszukaj dokładniej kostki na statyw to może i pod minoltę się znajdzie :wink:


    *kostka to coś jak to Allegro
    Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.
    Phil Brosmans

  10. #120
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    32

    Domyślnie

    @Krzdy, hmm wymienić stopkę, niby tak ale żeby znaleźć stopkę z plasikiem to bym musiał lampe wymienić na sunpaka dla canona. I jak już będzie kostka zgodna z ISO to problemu nie ma, to jestem tego świadomy. A znaleźć kostke pod minolte ciężko. Skoro i tak nie będe używał gorącej stopki, to myślałem żeby zrobić gwint w dole lampy 1/4 cala, tylko nie bardzo umiem znaleźć takiego łącznika żeby to dało się jakoś zrealizować, bardzo proszę o wsparcie.

    EDIT: znalazłem takie coś jak mówiłeś , http://www.allegro.pl/item908037026_...y_minolta.html, drogo jak za kawałek plastiku, ktoś się orientuje jak nazywa się ta cześć do ktorej przykręca się statyw? Nakrętka? To cos z wew. gwintem.
    Ostatnio edytowane przez argoncyc ; 04-02-2010 o 22:21
    DIGITAL : 7d
    ANALOG : 50e
    LENSES : 17-50 2.8 : Takumar SMC 135mm f/2.5 : Takumar SMCmm 50 f/1.8

Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •