Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 192

Wątek: Przewodowe łączenie lamp błyskowych

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Jeden styk stanowi ta duza metalowa okragla czesc na srodku stopki. Drugi styk to metalowa zewnetrzna czesc wygieta do gory i do srodka. Ta, ktora trzyma lampe na aparacie. Lampa w rowkach w ktore wsuwa sie ta czesc z aparatu ma kontakty dotykajace do tego elementu.

    Na ponizszej fotce "starego" aparatu widac dwa kawalki metalu wymagane do wyzwolenia kazdej lampy.
    http://www.praktica.de/uploads/tx_di...blitzschuh.jpg

    Male metalowe "kropki" obok duzego styku na srodku to automatyka.
    http://www.conraderb.com/flashrepair/flashshoe.jpg

    (Jak by foty przestaly dzialac, to znaczy ze autorzy stron sie obrazili na mnie za hotlinkowanie. Dajcie znac to wrzuce swoje ).
    ...

  2. #92
    jax910
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Jeden styk stanowi ta duza metalowa okragla czesc na srodku stopki. Drugi styk to metalowa zewnetrzna czesc wygieta do gory i do srodka. Ta, ktora trzyma lampe na aparacie. Lampa w rowkach w ktore wsuwa sie ta czesc z aparatu ma kontakty dotykajace do tego elementu.

    Na ponizszej fotce "starego" aparatu widac dwa kawalki metalu wymagane do wyzwolenia kazdej lampy.
    http://www.praktica.de/uploads/tx_di...blitzschuh.jpg

    Male metalowe "kropki" obok duzego styku na srodku to automatyka.
    http://www.conraderb.com/flashrepair/flashshoe.jpg

    (Jak by foty przestaly dzialac, to znaczy ze autorzy stron sie obrazili na mnie za hotlinkowanie. Dajcie znac to wrzuce swoje ).
    Wielkie dzięki!!!!!!!!!!\
    Pozdrawiam

  3. #93
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    Och głowa mi poszła w szerokość, dosłownie MOC informacji ale nie znalałem tego co mam w innym systemie, a mianowicie:
    muszę podłączyć - body 5D , na sankach będzie Metz 58 i do tego potrzebuję podpiąć radiwy wyzwalacz który będzie wyzwalał inne lampki.
    Czy jest gniazdko (oprucz sanek) w body 5D lub w lampie metz do którego mógłbym podłączyć radiówkę? Zaznaczam że metz też ma działać.

  4. #94
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    Sorki - już wiem - 5D ma swoje gniazdo PC. Po problemie :grin: .

  5. #95
    jax910
    Guest

    Domyślnie

    Jesli nie bedzie to problemem prosze o odpowiedzi na pytanka:
    Czy jest sens łacznia nastepujących lamp : 430ez i metz 36 c2 obie w trybie manual polączone kabelkiem- pierwsza ma czas synchronizacji 1/250 druga 1/60 ?
    Laik lampowy ze mnie i nie wiem czy jest sens zakupu metz'a czy lepiej zaopatrzec sie w drugą 430ez?
    Pozdrawiam

  6. #96

    Domyślnie

    No to też się podepnę. Co prawda moje pytanie nie do końca jest na temat bo dotyczy pośrednio bezprzewodowego wyzwalania lampy ale pozwolę sobie skorzystać z faktu, że mamy tu do czynienia z fachowcami
    A więc posiadam Canona 350D i lampę Canon 580EX. Chciałbym podłączyć do niego starą lampę za pośrednictwem fotoceli. Upatrzony mam jeden, gotowy model ( MIF 2.1d na stronie http://www.fotocela.com/ ). Mianowicie moje pytanie dotyczy tego, czy poza fotocelą, kablem z odpowiednimi końcówkami oraz lampą z gniazdem na w/w kabel (lub lampę plus stopkę...i właśnie...ewentualnie JAKĄ?) potrzebuje jeszcze jakichś elementów?

    Przepraszam za może bardzo prymitywne pytanie, jednak straszny ze mnie laik w temacie jakichkolwiek instalacji elektrycznych i 3/4 z tego co napisaliście nie rozumiem...
    Proszę o pomoc oraz serdecznie pozdrawiam
    Agencja Fotograficzna PerfectShot - www.perfectshot.pl
    PerfectLove - fotografia ślubna - www.perfectlove.pl

  7. #97

    Domyślnie

    Ponowie temat:
    Mam podpiętą lampe ze starej Praktici w taki sposób poprzeż kostke i kabel synchro....
    Napięcie jakie wystepuje na kostce o ile dobrze pomierzyłem wynosi tyle:


    nie odpalałem tego patentu bo mam lekki dylemat.... w związku z tym czy nie jest za wysokie napięcie.... i czy nie przepali mi to 400d...
    Ostatnio edytowane przez KuzynPit ; 06-12-2008 o 13:00

  8. #98
    jax910
    Guest

    Domyślnie

    Jak napisał w pierwszym poscie tego wątku KuchateK:"[...]Jesli wszystkie lampy wyrabiaja sie do 6V (specyfikacja 300D i amatorskich body bez gniazda PC) mozna olac moc'a i podpinac je odrazu rownolegle do aparatu (powinno dzialac)[...]"
    Jesli nie spalisz to zadziała hehe.Pozdrawiam [998]

  9. #99
    Jacek.eM
    Guest

  10. #100
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    90

    Domyślnie

    Tez nie mam cierpliwosci czytac - ale mam problem z przewodowym wyzwalaniem lamp

    Zwykla kostka PCsynchro sie nie nadaje - mam 40D z gniazdem PC - jak za pomoca kabla wyzwolic 550EX'a? co trzeba podlaczyc do 550tki zeby "blysnelo"?
    GG: 559899

Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •