Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [gotrek] takie moje streetowe początki

  1. #1
    gotrek
    Guest

    Domyślnie [gotrek] takie moje streetowe początki

    Mały wypad do Poznania. Oto co przywiozłem

    1. Antyki...


    2. Kibice ich olali


    3. A co to k... ma być?!


    4. Ta nowoczesna sztuka...


    5. Pierwsze spotkania ze sztuką


    6. Sztuki kontemplacja...


    7. Ta sztuka jest bardzo męcząca


    8. Trzeba zająć się czymś innym :]

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Hellfire
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Koniaków
    Wiek
    38
    Posty
    414

    Domyślnie

    Hmm... jakoś żadne do mnie nie przemawia.

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Przerobione na cz-b by uartyzmować na siłę i/lub by kolory nie zwracały za mocno uwagi na braki kompozycyjne.
    Tytuły zdjęć na siłę uzasadniają znowóż braki kompozycyjne - powłazili ci ludzie w kadry i niby kontemplują?

    Co można poprawić?
    Inny kadr, ciekawsza kompozycja, pokazanie detali, inna godzina, ciekawiej pokazane miejsca i elementy, nic na siłę, inna obróbka, konkretny zamysł "dlaczego czarno-białe?" , czyli przejście z pstrykania do fotografowania - zrób zdjęcie zanim naciśniesz spust...

  4. #4
    gotrek
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki i za to. Nie sądziłem, że są aż tak beznadziejne. No nic, następnym razem postaram się bardziej.

  5. #5
    gotrek
    Guest

    Domyślnie

    Co do Twojej oceny Vitez:
    1. Gdybym zrobił kolorowe to pewnie czepiłbyś się, że co to za streetfoto (oczywiście gdyby te moje początki można było tak nazwać) jeżeli jest w kolorze. Moim zamiarem nie było maskowanie braków kompozycyjnych czy inne jak to nazwałeś "uartyzmianie" a jedynie zrobienie zdjęć zgodnie z zasadami.
    2. Nadałem zdjęciom takie tytuły, jakie akurat pasowały do tych zdjęć (wg mojej opinii)

    Zdaję sobie sprawę z tego, iż mam jeszcze duże braki techniczne, ale to ze względu na to, iż jestem dopiero początkującym fotoamatorem. Cieszę się, że ktoś chce komentować moje wypociny (tutaj dzięki Vitez za drugą część posta), ale nie cierpię u ludzi takiego traktowania z góry - tak odebrałem Twoją pierwszą część posta. Mogłeś sobie podarować te docinki z pierwszej części i byłoby git, a tak pozostaje niesmak.

    Sorki, że w dwóch postach, ale poprzedniego nie mogę edytować.
    Ostatnio edytowane przez gotrek ; 20-05-2008 o 21:01

  6. #6
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gotrek Zobacz posta
    Co do Twojej oceny Vitez:
    1. Gdybym zrobił kolorowe to pewnie czepiłbyś się, że co to za streetfoto (oczywiście gdyby te moje początki można było tak nazwać) jeżeli jest w kolorze. Moim zamiarem nie było maskowanie braków kompozycyjnych czy inne jak to nazwałeś "uartyzmianie" a jedynie zrobienie zdjęć zgodnie z zasadami.
    2. Nadałem zdjęciom takie tytuły, jakie akurat pasowały do tych zdjęć (wg mojej opinii)

    Zdaję sobie sprawę z tego, iż mam jeszcze duże braki techniczne, ale to ze względu na to, iż jestem dopiero początkującym fotoamatorem. Cieszę się, że ktoś chce komentować moje wypociny (tutaj dzięki Vitez za drugą część posta), ale nie cierpię u ludzi takiego traktowania z góry - tak odebrałem Twoją pierwszą część posta. Mogłeś sobie podarować te docinki z pierwszej części i byłoby git, a tak pozostaje niesmak.

    Sorki, że w dwóch postach, ale poprzedniego nie mogę edytować.
    Oj wyluzuj. Zamieściłeś swoje zdjęcia więc musisz być otwarty na wszelką krytykę. Do mnie zdjęcia też nie przemawiają. W moim odczuciu, te fotografie "nic nie mówią", a powinny. Przychylam się do recenzji Viteza, przypadkowość przechodniów najbardziej widać na "3".
    Na plus: nie każdy ma odwagę / umiejętność robienia zdjęć "w ludziach". Rób więcej, popełnisz coś nowego, pochwal się. Powodzenia!

  7. #7
    gotrek
    Guest

    Domyślnie

    Nie chodzi mi tutaj o krytykę, bo tego chciałem pokazując zdjęcia. Nie spodobała mi się tylko forma wypowiedzi z pierwszej części posta Viteza. Gdyby napisał to w formie jakiej zrobiłeś to Ty, to nie byłoby mojej riposty. Dzięki za komentarz i postaram się znowu coś pstryknąć

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gotrek Zobacz posta
    Co do Twojej oceny Vitez:
    1. Gdybym zrobił kolorowe to pewnie czepiłbyś się, że co to za streetfoto (oczywiście gdyby te moje początki można było tak nazwać) jeżeli jest w kolorze. Moim zamiarem nie było maskowanie braków kompozycyjnych czy inne jak to nazwałeś "uartyzmianie" a jedynie zrobienie zdjęć zgodnie z zasadami.
    A co to za zasady ?? Bez żartów...
    Poza tym poszukaj na sieci jak wygląda prawdziwe zdjęcie BW, bo to jest dość dalekie od tego i na kilometr widać nieumiejętne przerobienie zdjęcia z cyfry (nawet bez sprawdzania exifa). Kontrastu i głębszej czerni nie ma w tym w ogóle...
    Co do zdjęć - poprzednicy o nich pisali, niestety słabe...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gotrek Zobacz posta
    Co do Twojej oceny Vitez:
    1. Gdybym zrobił kolorowe to pewnie czepiłbyś się, że co to za streetfoto (oczywiście gdyby te moje początki można było tak nazwać) jeżeli jest w kolorze. Moim zamiarem nie było maskowanie braków kompozycyjnych czy inne jak to nazwałeś "uartyzmianie" a jedynie zrobienie zdjęć zgodnie z zasadami.
    Jakimi zasadami? Że reportaż to musi być czarnobiały? Jakieś źródło do tych zasad podasz?
    Nie, nie czepiłbym się że w kolorze.
    Zdjęcia mają coś przekazywać, wybór cz-b czy kolor ma temu przekazowi pomagać a nie być wymuszany "bo to reportaż/street to musi być cz-b" .
    Tobie przekaz nie wyszedł i uzasadnienie czarnobieli też ci nie wyszło. Próbuj dalej.

  10. #10
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Bez wyrazu niestety, a słabo zrobiona konwersja do BW wrażenia raczej nie poprawia.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •