Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: [1507] Księżycowo

  1. #11
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Bardzo lubię księżycowe zdjęcia i nigdy mi się nie nudzą. Rogalik jest wyjątkowej urody, piekna ostrość i faza. Drugie troszkę mniej, wolałabym Księżyc po prawej stronie kadru, żeby ta niewidoczna strona niedopowiadała się na otwartą część obrazu.
    Jaka to część kadru, tak z ciekawości amatora?

  2. #12
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Bardzo lubię księżycowe zdjęcia i nigdy mi się nie nudzą. Rogalik jest wyjątkowej urody, piekna ostrość i faza. Drugie troszkę mniej, wolałabym Księżyc po prawej stronie kadru, żeby ta niewidoczna strona niedopowiadała się na otwartą część obrazu.
    Jaka to część kadru, tak z ciekawości amatora?

    nie bardzo rozumiem o co pytasz, czy chodzi ci o fazę (kwadrę) księżyca, jak się fachowo nazywa?, czy pytasz o kadr w sensie że jest to np kadr centralny i przekadrowany, bo jesi chodzi ci o kadr to jest to orginał nie przekadrowany. Następnym razem postaram się ustawić jasną stronę księżyca bliżej prawej części kadru choć to jest trudne gdyż przy tej ogniskowej porusza się on już dość szybko i może wyjść z kadru. Napewno spróbuję.
    Pozatym w zdjęciach astronomicznych niemal wszystkie to centralne kadry innych się nie robi z przyczyn np. technicznych, chyba że ma sie tele z płaskim polem widzenia dające równomierną ostrość obrazy w całym polu widzenia, ale takich jest niewiele, do nich napewno należy MTO, choć i tak na brzegu lekko odstaje od centrum pola, oraz drogie teleskopy astronomiczne ale i tu zdarzają się niedoróbki.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 1507 Zobacz posta
    nie bardzo rozumiem o co pytasz, czy chodzi ci o fazę (kwadrę) księżyca, jak się fachowo nazywa?, czy pytasz o kadr w sensie że jest to np kadr centralny i przekadrowany, bo jesi chodzi ci o kadr to jest to orginał nie przekadrowany.
    Właśnie o to pytałam. Zdarza mi się fotografować Księżyc, ale jako "Księżyc w pejzażu". Zdziwiłam się wielkością fotografowanego obiektu, nie wiedziałam do tej pory nic o obiektywie MTO 11CA..

    Następnym razem postaram się ustawić jasną stronę księżyca bliżej prawej części kadru choć to jest trudne gdyż przy tej ogniskowej porusza się on już dość szybko i może wyjść z kadru. Napewno spróbuję.
    Kompozycyjnie byłoby ładniej.. Ale przy tych uwarunkowaniach technicznych jakie masz - nie wypada grymasić.

    Pozatym w zdjęciach astronomicznych niemal wszystkie to centralne kadry innych się nie robi z przyczyn np. technicznych, chyba że ma sie tele z płaskim polem widzenia dające równomierną ostrość obrazy w całym polu widzenia.
    Właśnie przeczytałam trochę o obiektywie. Bardzo ciekawe możliwości

  4. #14
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    również z użyciem MTO


    mam nadzieję Ewo, że ten kadr ci się spodoba

  5. #15
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    No pewnie!
    Tamte też mi sie podobały, tyle że ja lubię marudzić...
    Twój Księżyc jest taki fajny, że mógłby być nawet na środku i też by mi się spodobał.
    A teraz to bym chciała.... gwiazdki z nieba
    Masz?

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Boruja Kościelna
    Wiek
    46
    Posty
    172

    Domyślnie

    ...niesmialo dodam, ze tez nie mam nic przeciwko Ksiezycowi i z checia kolejne poogladam
    Zaluje, ze nie mialem sprzetu, kiedy naprawde ogromny Ksiezyc wisial kilka razy nad horyzontem...
    ...ani krzty talentu + 1,5kg sprzetu...
    (40D + T 17-50 /f2.8 i glod na wiecej)

  7. #17
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    No pewnie!
    Tamte też mi sie podobały, tyle że ja lubię marudzić...
    Twój Księżyc jest taki fajny, że mógłby być nawet na środku i też by mi się spodobał.
    A teraz to bym chciała.... gwiazdki z nieba
    Masz?

    gwiazdki to już wyższa szkoła jazdy i jeszcze nie dla mnie ale postaram się zfocić tą najbliżej nas jak będzie coś ciekawego tam się działo

  8. #18
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Jak szukałam informacji o MTO - trafiłam na zdjęcia Wenus, Saturna i Galaktyk - imponujące! Nie wiem, czego jeszcze używał fotograf, ale myślę, że jak jesteś w stanie zrobić taki Księżyc jak robisz - uda Ci się także z planetami. Będę trzymać kciuki!

  9. #19
    Początki nałogu Awatar Krasuski
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    279

    Domyślnie

    Rewelacja
    Ja "walczyłem" Canon 70-200 + x2 ale daleko mi do Twojego księżyca
    Pozdrowionka

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Eee noo... Klasa. Ksiezyc jak na dloni Szczegolnie to ostatnie mi sie podoba, kolorek fajny i duzo szczegolow. Prawie jak z pokladu statku Apollo
    .

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •