Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Kanada a zakupy foto.

  1. #1
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie Kanada a zakupy foto.

    Kolega służbowo leci do Vancouver i od razu nasunęło mi się pytanie ile w Kanadzie kosztuje sprzęt foto?
    Nie znam nazw sklepów to i w sieci nic nie mogę sensownego znaleźć. Ma ktoś z Was jakieś pojęcie o zakupach w Kanadzie? Takie świeże a nie sprzed 2 lat

  2. #2
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    146

    Domyślnie

    ja kupowałem w BLACK's 350D (Rebel XT) do dzisiaj jestem zadowolony, ale to było w sierpniu 2006. ceny niewiele różniły się od tych w polsce.
    :}

  4. #4
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez root Zobacz posta
    ja kupowałem w BLACK's 350D (Rebel XT) do dzisiaj jestem zadowolony, ale to było w sierpniu 2006. ceny niewiele różniły się od tych w polsce.
    Sprawdzałem dziś ceny i są identyczne z tymi w USA. 1$=1$CAD, a kurs NBP tylko kilka groszy wyższy... więc ceny bardzo OK. Za np. 1ds3 wychodzi coś 20kzł z podatkiem 14% (chyba taki mają w Kanadzie).
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Stare te opisy
    Ostatnio edytowane przez ErnestPierwszy ; 15-05-2008 o 23:41 Powód: Automerged Doublepost

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ErnestPierwszy Zobacz posta
    Sprawdzałem dziś ceny i są identyczne z tymi w USA. 1$=1$CAD, a kurs NBP tylko kilka groszy wyższy... więc ceny bardzo OK. Za np. 1ds3 wychodzi coś 20kzł z podatkiem 14% (chyba taki mają w Kanadzie).
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    Stare te opisy
    jeżeli nic się nie zmieniło w ostatnim czasie to dokładnie było +7%PST +8%GST czyli ciut ponad 15% , wiem że to drobiazg, ale trzeba o tym pamietać bo oni wszędzie podają ceny netto.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    146

    Domyślnie

    podatek zależy od prowincji. w jednym jest 7%, w innym dwa razy większy. tak np. było w calgary, prowincji alberta - był dwa raz niższy, niż w ontario.
    :}

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Wawa-Szmulki
    Posty
    129

    Domyślnie

    Czy ktos sie orientuje, jak w Kanadzie wygladaja zakupy "tax refund" Moze daloby rade jakos odzyskac choc czesc tego podatku.

    Edit: Przypuszczalnie juz sobie odpowiedzialem i od 1 kwietnia 2007 juz nie ma takiej mozliwosci :-( Jezeli sie myle, bede bardzo wdzieczny za wyprowadzenie mnie z bledu.
    Ostatnio edytowane przez Roni ; 19-05-2008 o 19:27

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    46

    Domyślnie

    Coby bezsensownie nie zakładać nowego wątku zadam pytanie tutaj.

    Nie znacie jakiś ciekawych sklepów w Montrealu, które mają w miarę porównywalne ceny z tymi w USA? Za 2 tygodnie będę w Montrealu i zastanawiam się czy brać reklamówkę dularów na słoiki, czy darować sobie - ze względu na niewielkie różnice w stosunku do Polski
    Ostatnio edytowane przez Amholen ; 01-07-2008 o 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •