Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
Było to zrobione tak:
Natomiast przy wizjerze EVF jeśli chcieliby całkowicie wyeliminować mechanikę - w celu wtyanienia np. - to musieliby zastosować jakieś inne rozwiązanie.
Tak się zastanawiam, czy gdyby zamiast pryzmatu były lustra (w końcu jesteśmy w wątku o 1000D), to czy nie można by upchnąć układu AF "na górze" i wyeliminować w ten sposób ruchome drugie szkło z RS... ale pewnie byłoby ciemno.

Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
Cytat Zamieszczone przez jceel Zobacz posta
Jedyna sensowna opcja to autofokus z detekcją kontastu - wszelkie inne rozwiązania okazałyby się droższe niż cały mirror-box i mechanika
No więc właśnie. Pytanie jak to przyspieszyć, bo np. w 450D nie jest to nadzwyczaj szybki sysytem (delikatnie mówiąc).
To może być szybkie - i to nawet bardzo szybkie. Problem w tym, że taki AF musi za każdym razem, gdy przesunie obiektyw, upewnić się, że przesunął w dobrą stronę. Także "myszkowanie" jest tutaj normą. A kręcenia wte i wewte taki 85L za bardzo nie lubi