Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 128 z 128

Wątek: [Warszawa] ZOO - plenerek - ktos chetny?

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    nie ja byłem z lewej seti pośrodku a reszta z prawej jak wstala to poszla prosto na mnie :-)

    edit: a ja juz myslalem ze o mnie chodzi...

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seti
    kavoo: a Ty wiesz, że w poznaniu jest motylarnia i codziennie dowożą nowe poczwarki ?!! i tak jeszcze chyba tylko miesiąc.. można by stasiowi z plfoto konkurencję zrobić ino szkła nie mam odpowiedniego.. tak bym pewnie już tam siedział..
    Tylko ze tam jest bardzo malo swiatla. Bylem pare razy i bez statywu (albo i lepiej monopodu) to moze byc trudno. Druga sprawa to to ze jest strasznie wilgotno, jak wychodzilem to aparat byl caly mokry
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  3. #123
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    warszawa
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    Tylko ze tam jest bardzo malo swiatla. Bylem pare razy i bez statywu (albo i lepiej monopodu) to moze byc trudno. Druga sprawa to to ze jest strasznie wilgotno, jak wychodzilem to aparat byl caly mokry
    Tak myślałem, że to skrajne warunki, dzięki za tą podpowiedź bo już miałem jechać z byle-czym i bym się rozczarował.. z drugiej strony jak w Polsce mają jakiś fajny pomysł, to go zaraz sknocą - widać wogóle jakieś kolory w takim świetle ?

  4. #124
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Przypomniala mi sie jedna rzecz, wiec pozwole sobie wrocic do jednego z pierwszych postow.

    Cytat Zamieszczone przez dzi
    kavoo, odnośnie rowerów to zapomnij - nie wpuszczą cie (tez sie pytalem), zostawić rower i przypiąc nie ma gdzie
    W Boze Cialo, jak wchodzilem przez brame, zapytalem sie ciecia jak wyglada sprawa roweru. Odpowiedzial, ze na teren ZOO nie wpuszczaja z rowerami, ale jest mozliwosc przypiecia roweru - tuz za budynkiem kasy od strony Ratuszowej, zaraz przy wejsciu i budce ciecia, jest "parking" rowerowy (takie boksy z pretow, w ktore mozna rowery wstawic i przypiac). Niewiele jest tych miejsc parkingowych, wiec "kto wczesnie wstaje...", ale mozliwosc pozostawienia rumaka pod okiem ciecia jest :-)
    Z tego, co widzialem, taka mozliwosc jest wylacznie od strony Ratuszowej, od Ronda Starzynskiego takich boksow rowerowych nie zaobserwowalem.

  5. #125
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seti
    Tak myślałem, że to skrajne warunki
    Kilkanascie lat temu mialem okazje byc w Windsor Safari Park (takie niby ZOO pod Londynem, niestety zlikwidowane w 1992 roku). Tam wlasnie byla motylarnia.
    Pamietam, ze bylem tam podczas nieziemskich upalow, jak sie jechalo samochodem przez otwarte wybiegi afrykanskich drapieznikow to w samochodzie bialko w oczach sie scinalo. Jak wszedlem do tej motylarni, to myslalem ze - mimo mlodego wieku ;-) - wywale kopyta na serce Sauna to malo powiedziane...

    Jesli tak samo jest w Poznaniu (a nie sadze, zeby bylo inaczej), to ja sie chyba nie zdecyduje na focenie ;-)

    -------------------
    EDIT:

    Ooo takie "cus" zlikwidowali... i AFAIK na jego miejscu zbudowali pierwszy poza granicami Danii Legoland

    Ostatnio edytowane przez kavoo ; 31-05-2005 o 09:45

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seti
    Tak myślałem, że to skrajne warunki, dzięki za tą podpowiedź bo już miałem jechać z byle-czym i bym się rozczarował.. z drugiej strony jak w Polsce mają jakiś fajny pomysł, to go zaraz sknocą - widać wogóle jakieś kolory w takim świetle ?
    To moze sprecyzuje swoja wypowiedz, nie wiem jak sie nazywaja te lampy co tam sa, ale na pewno strasznie myla WB (RAW konieczny), tez za bardzo nie swieca, tzn. jak dla czlowieka jest ok, ale dla aparatu juz nie bardzo. Nie pamietam jakie czasy uzyskiwalem bo bylem tam w zeszlym roku (a na domiar zlego mialem Minolte 7i ktora szumila strasznie od ISO 200). Mysle ze jak sie ma DSLR'a to juz jest inna sprawa bo ISO 400 jest bardzo dobre. Trzeba tez bardzo uwazac na jedno, jest tam duza pulapka, co pare minut wlacza sie woda zeby utrzymac wilgotnosc, sa to takie ogrodowe spryskiwacze, wiec jak sie nie jest przygotowany to mozna pomoczyc aparat (a moze juz to jest zmienione ?). Najlepiej jest zadzwonic do zoo (widze ze jestes z W-wy) i sie dowiedziec kiedy tych motyli bedzie najwiecej, bo sa jakies okresy wylegowe czy cos (jestem ekonomista i sie na robalach nie znam ).

    Tez IMHO troche psuje klimat wnetrze, pomieszczenie nie jest duze a sciany wygladaja ehemmm malo artystycznie :wink:

    Kolejna sprawa, te motyle siadaja na czym sie da, na torbie, na aparacie, na glowie, wszedzie !! trzeba uwazac zeby je nie skrzywdzic...

    Poza tym, panie bardzo mile i bardzo uczynne, chetnie pomagaja i odpowiadaja na pytania, przed motylami jest pare terrariow z patyczakami.

    Ps.: Moze zorganizowac jakis plenerek wlasnie w Nowym Zoo w Poznaniu ?? Podobno lemurki maja nowy wybieg (wczesniej byly w Starym Zoo)...
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  7. #127
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    warszawa
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    (jestem ekonomista i sie na robalach nie znam ).
    ja też, ale to niezwykłe i dość rzadkie okoliczności zrobienia takich fotografii.. napewno warte poświęceń

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    Tez IMHO troche psuje klimat wnetrze, pomieszczenie nie jest duze a sciany wygladaja ehemmm malo artystycznie :wink:
    tu żadnego problemu nie ma bo GO w makro jest na tyle mała, że rozmyć można najgorsze tło, byle było pół metra za obiektem.

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    Ps.: Moze zorganizowac jakis plenerek wlasnie w Nowym Zoo w Poznaniu ?? Podobno lemurki maja nowy wybieg (wczesniej byly w Starym Zoo)...
    Chyba ciężko będzie to zorganizować z uwzględnieniem wylęgu motyli, ale zawsze można spróbować
    dzieki raz jescze za info, pozdrawiam.

  8. #128
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seti
    ja też, ale to niezwykłe i dość rzadkie okoliczności zrobienia takich fotografii.. napewno warte poświęceń
    Na pewno tak

    Cytat Zamieszczone przez seti
    tu żadnego problemu nie ma bo GO w makro jest na tyle mała, że rozmyć można najgorsze tło, byle było pół metra za obiektem.
    No nie wiem, nawet jak masz rozyte tlo to jako tako widac co tam jest, no chyba ze bedziesz doswietlac lampa i tlo bedzie czarne

    Cytat Zamieszczone przez seti
    Chyba ciężko będzie to zorganizować z uwzględnieniem wylęgu motyli, ale zawsze można spróbować
    dzieki raz jescze za info, pozdrawiam.
    Spox, jak bys mial jakies pytania to wal smialo. Co do terminu to najlepiej sie dowiedziec kiedy ich bedzie najwiecej bo szkoda przyjazdu zeby zrobic 2 stare motyle
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •