Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62

Wątek: Czym fotografuja zawodowcy

  1. #51
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac Zobacz posta
    albo nawet trzech
    To witam w klubie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    49
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    edge jest już dostępny w niezbyt dużych miastach... niestety w każdej sieci jest limit tranferów i po 1 gb prędkośc może się zmniejszyć... co niestety się zdarza....
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  3. #53
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sail0r Zobacz posta
    skoro tak to trzeba jakas przystawke wykombinowac do puszki, ktora bezposrednio z aparatu przez wifi / umts / gprs wysyla fotki do redakcji... cos jak przekaz live tv... nie widze problemow technicznych.... dodac tylko jeden przycisk "wyslij" i tyle
    Ktos juz kiedys na tym forum pisal, ze takie cos maja np. fotografowie na meczach w USA> CO jakis czas fotki przegywane sa automatycznie do agencji.

  4. #54
    Bywalec Awatar dominix
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Okpo Geoje South Korea
    Wiek
    47
    Posty
    103

    Domyślnie

    A ja troche poteoretyzuje, chociaz niekoniecznie, bo juz cos takiego robilem. Podstawowy problem tobyc w miejscu z dobra infrastruktura telekomunikacyjna/teleinformatyczna. w takiej np. Korei, gdzie hot-spotow jest wiecej niz lisci na drzewach (fakt ze drzew tu niewiele, ale to ciagle dobre porownanie). Robisz zdjecia do momentu az ci sie zachce wyslac, wyjmujesz CF z aparatu i wkladasz nastepny pusty. W miedzyczasie pelny CF wkladasz do palmtopa (np. do Della Axim x51v) oczywiscie juz polaczonego na wi-fi z pierwszym lepszym hot-spotem, no i ciag dalszy juz dowolny, albo ftp albo cokolwiek innego. W miedzyczasie przez skype do sluchawki buetooth gadasz do redakcji komentarz, czy jakies tam instrukcje. Zwazywszy na to jakie gabaryty i jakie mozliwosci ma palmtop, mysle ze niedluga droga do polaczenia kilku patentow z dslr w jedno reporterskie urzadzenie. Poza tym chyba IXUS SD430 ma wi-fi na pokladzie, wiec coraz blizej do cyfrowej-bezprzewodowej przyszlosci.

    Pozdrawiam
    Dominik
    EOS 3, EOS 40D, EOS 7D, 17-40 f/4L, 28-135 f/3.5-5.6 IS USM, 75-300 f/4-5.6, 50 f/1.4,
    100 f/2.8 Macro USM, 580ex, kilka hoya hmc pro1, Lowepro SR 100 AW, CT AW Fotki tutaj

  5. #55
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Ta.. ale jak narazie wi-fi w kompaktach nie sprawdza sie - ma to od jakiegos czasu Nikon i swiata nie zwojowal.. po prostu nie ta grupa odbiorcow

  6. #56
    Coś już napisał Awatar Atris
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    PL
    Wiek
    54
    Posty
    79

    Domyślnie

    A moze telefony stana sie narzedziem pracy. Dzisiaj znalazlem news o tym jak Macquarie National Newsroom w Australii zaczyna uzywac Nokia N93 do zbierania newsow (zdjecia, video, dzwiek). Taki telefon ma szybki transfer po wszystkich mozliwych access pointach (GPRS,EDGE,UMTS,WiFi), pozostaje tylko sparawa dobrego aparatu foto w sluchawce ale to tez juz jest kwestia czasu, bo nowe modele nadchodza
    galeria zdjęć na >>> aroundmyhead

  7. #57
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    To ze komorki zastapia kompakty typu point&shot wiadomo od kilku lat i kolejne miesiace zdaja sie to potwierdzac. Specjalisci twierdza iz w sprzedazy pozostana aparaty typu ultrazoom, male kieszonkowe "plaszczaki" ktore beda bardziej prestizowe niz uzyteczne.. no i lustrzanki. Cala reszta Powershotow, Cybershotow i innych przejdzie do lamusa bo to samo bedziemy mieli w komorce.

    Fotoreporterzy zapewne takich urzadzen (bo sam nie wiem czy to nadal telefon czy moze juz urzadzenie multimedialne z funkcja dzwonienia) na codzien do pracy uzywac nie beda.. ale dziennikarze jak najbardziej.

  8. #58
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 776

    Domyślnie

    Chuck Westfall w jednym z wywiadów mówił, że canon obecnie pracuje nad systemem, który ma umożliwić fotoreporterom przesyłanie zdjęć prosto z body do redakcji. Nawet karty nie będzie potrzeba.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    40
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to pokio co ida foty na laptopa i stamtad do redakcji --> nie wyobrazam sobie pominiecia elementu wyboru zdjecia.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  10. #60
    Początki nałogu Awatar Oakhallow
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek Zobacz posta
    Z tego co wiem, to pokio co ida foty na laptopa i stamtad do redakcji --> nie wyobrazam sobie pominiecia elementu wyboru zdjecia.
    Ja tez nie. Bo jak fotografuje procesje i pstrykam dodatkowo zdjecie jakiejs fajnej szatynki dla siebie, to bym wolal zeby to nie szlo od razu do redakcji

    Oakhallow
    Skrytobójstwo bracie, to nie jest profesja, to nie jest zawód. To pasja, pochłaniający wir, gdzie nie możesz oddychać, walczysz z paraliżującym strachem, i uderzającą do głowy euforią, kiedy w środku wypełnionej po brzegi oberży wbijasz komuś w plecy nóż... Tak bracie, kocham ciepłą krew spływającą po ostrzu sztyletu. To o nas mówią, że jesteśmy dziećmi cienia...

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •