Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [mikie_001] Puszcza Bolimowska

  1. #11
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    ostatnie foto najlepsze
    Regulamin pkt 8.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    [QUOTE=mikie_001;468208]Czesc,

    To moje pierwsze zdjecia na CB.
    Zdjecia zostaly zrobione 2 tygodnie temu. Pobudka o 4.30 i wypad w plener.



    Bardzo fajne zdjęcia.
    A jakim aparatem i jakim szkiełkiem robiłeś ?
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    te z wnetrza lasu wydaja sie za mocno naciapane polowkami, przez co dol sie "zaswiecil". w tych zewnetrznych, jak na moj smak, za duzo kombinowania Shadow-Highligh albo podobnymi narzedziami. nie wytykajac palcami, ale na tym ostatnim zdjeciu niebo jest tonalnie ciemniejsze niz swiatlo rozkladajace sie na kepkach przy brzegu. a w rzeczywistosci taka ekspozycja PD rogu wymagalaby przejarania lub prawie przejarania nieba.

    te zdjecia z zewnatrz maja ladne kadry. no i fajne swiatlo bylo
    www albo tez flickr

  4. #14
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Miałeś ogromny potencjał, ale mam wrażenie, że nie wykorzystałeś go w pełni. Pomarudzę nad Twoimi zdjęciami, ja w ogóle marudna jestem, może Ci się trochę przyda, a jak nie - na pewno nie zaszkodzi. Tak czy siak - piszę jako wyrobiony odbiorca sztuki i całkowity amator w fotografii.

    1. Na moje oko - za szeroko. To co się dzieje w środku kadru jest najciekawsze i najlepiej oświetlone, ciemne powierzchnie lasu na krawędziach niczego nie wnoszą.
    2. Tu też zyskałbyś kadrując nieco mniej szeroko. Zainteresowałabym się tym bezlistnym drzewem na prawym brzegu. Poza tym - zdjęcie wydaje się przeostrzone.
    3. Tu należałoby zrezygnować z ciemnych drzew po lewej a skupić się bardziej na prawo, z poprzednich kadrów wynika, że było na czym
    4. Bardzo trudny kadr, duży bałagan twórczy Matki Natury Nie wygrałeś z nim, ale też i niewielu znam takich, którzy by w tych warunkach wygrali. Zrobiłeś co się dało...
    5. Tu podobnie, chociaż bałagan nieco mniejszy, ale nie zachwyca..
    6. Z leśnej trójki to mi się najbardziej podoba, chociaż należałoby zrobić coś z tą gałęzią wdzierającą się w kadr z prawej.
    7. To mi się podoba najbardziej, chociaż ciachnęłabym z lewej wzdłuż linii dzielącej suche i zielone drzewko oraz z góry - nad czubkami sosen. Zobacz Mikie, jakim pięknym tematem było to drzewo. Jak będziesz tam jeszcze raz - pochodź przy nim.

    Reasumując - piękny poranek, co widać na zdjęciach. Masz dobre oko i mam nadzieję, że nam jeszcze coś stamtąd pokażesz
    Pozdrawiam Cię serdecznie.

    PS: Awatar symbolizuje lub oddaje jakąś część naszej osoby. Obejrzałam. Masz jeszcze jakieś..?

  5. #15
    Coś już napisał Awatar mikie_001
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    na wsi....
    Wiek
    52
    Posty
    75

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje za zainteresowanie moimi zdjeciami
    doceniam czas ktory poswieciliscie na napisanie wszelkich uwag i komentarzy!

    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y Zobacz posta
    A jakim aparatem i jakim szkiełkiem robiłeś
    5D + 24-105

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    te z wnetrza lasu wydaja sie za mocno naciapane polowkami, przez co dol sie "zaswiecil". w tych zewnetrznych, jak na moj smak, za duzo kombinowania Shadow-Highligh albo podobnymi narzedziami. nie wytykajac palcami, ale na tym ostatnim zdjeciu niebo jest tonalnie ciemniejsze niz swiatlo rozkladajace sie na kepkach przy brzegu. a w rzeczywistosci taka ekspozycja PD rogu wymagalaby przejarania lub prawie przejarania nieba.
    te zdjecia z zewnatrz maja ladne kadry. no i fajne swiatlo bylo
    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Miałeś ogromny potencjał, ale mam wrażenie, że nie wykorzystałeś go w pełni. Pomarudzę nad Twoimi zdjęciami, ja w ogóle marudna jestem, może Ci się trochę przyda, a jak nie - na pewno nie zaszkodzi. Tak czy siak - piszę jako wyrobiony odbiorca sztuki i całkowity amator w fotografii.
    Dziekuje za konstruktywna krytyke - po to te zdjecia tu trafily, abym mogl przeczytac przede wszystkim o bledach i "rooms for imrovement", wcielic w zycie i zrobic lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    PS: Awatar symbolizuje lub oddaje jakąś część naszej osoby. Obejrzałam. Masz jeszcze jakieś..?
    od przodu, rowniez z okularami
    Pozdrawiam, Michal

    Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikie_001 Zobacz posta
    od przodu, rowniez z okularami
    Dawaj!

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    275

    Domyślnie

    Dla mnie znakomite, chodzę dużo po lesie i kiedy oglądam te zdjęcia czuję się jakbym w Puszczy był. To nie jest łatwe, albo inaczej trzeba mieć wyczucie i wtedy robi się je latwo , masz bardzo udany początek.

    Pozdrowienia, swnw.

  8. #18
    Coś już napisał Awatar mikie_001
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    na wsi....
    Wiek
    52
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Dawaj!
    a prosze

    Pozdrawiam, Michal

    Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    [QUOTE=ewa_olsztyn;
    PS: Awatar symbolizuje lub oddaje jakąś część naszej osoby. Obejrzałam. Masz jeszcze jakieś..?
    [/QUOTE]


    O ile zdjęcia są bardzo udane, o tyle avatar IMHO raczej nie świadczy ani o dobrym smaku, ani o wyrafinowanym guście artysty.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  10. #20
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikie_001 Zobacz posta
    a prosze

    Bardzo sympatyczne - wymieniałabym!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •