Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: 10D - co to jest???

  1. #1
    ooco
    Guest

    Domyślnie 10D - co to jest???

    Mam prośbe. niech mi ktoś wytłumaczy co to za aparat ten canon 10D. droższe body od 20d ( - fotoceny.pl) a chyba nawet słabsze od 350d. przejrzalem parametry i wyłapałem różnicze: w 10d większe iso 3200, pryzmat, digic I, wpisywanie stopni kelwina w WB, obudowa ze stopu magnezu (cześć oczywiscie) i 10d jest prawie 2xcięższy od 350d. i ma ciut lepsza baterie (10%) a 350d jest szybszy, (10d: 2,5 fps - ale tylko dla pierwszych 4 zdjęc) itd.. ale to wszyscy wiedza. czy w 10D jest ta sama matryca co w 300d?

    Ma ktoś? może napisać coś o tym body???

  2. #2
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ooco
    wpisywanie stopni kelwina w WB
    Nie ma czegos takiego, nie wystepuje w przyrodzie.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    W kolejnosci to bylo tak...
    D30 - 3mpix
    D60 - 6mpix
    10D - 6mpix, nowy af i pare takich roznych
    300D - taka plastikowa wersja 10D... troche poprzycinana
    20D - nastepca 10D
    350D - powycinane 20D... nastepca 300D

    10D i 300D maja te same matryce (przynajmniej efekty identyczne)
    To samo 20D i 350D (chociaz tutaj dochodzi roznica 0.2mpix i nieco inny rozmiar fizyczny, ale nadal efekty bardzo porownywalne)

    Jakosciowo dwa ostatnie z listy bija na glowe wszystko poprzednie... Jedynym atutem 10D wobec 350D moze byc wieksza metalowa obudowa i co za tym idzie, komfort obslugi...

    A ceny... No wiesz... D30 to bylo dopiero drogie Popatrz ile to naprawde teraz jest warte na allegro albo e-bay'u.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 22-05-2005 o 18:12
    ...

  4. #4
    ooco
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Nie ma czegos takiego, nie wystepuje w przyrodzie.
    ustawienia WB w 10D ze strony canon-europe.com :AWB, Daylight, Shade, Cloudy, Tungsten, Flouescent, Flash, Custom, Kelvin input.

    i jak myślisz co to jest to ostanie???

  5. #5
    ooco
    Guest

    Domyślnie

    KuchateK, dzieki, nie wiedziałem, że to tak wychodziło. wszystko jasne.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Jedynym atutem 10D wobec 350D moze byc wieksza metalowa obudowa i co za tym idzie, komfort obslugi...
    Z tym komfortem obslugi to baaaaardzo indywidualna sprawa. Zauwazcie, ze jedna z najpopularniejszych lustrzanek analogowych EOS300 jest...sporo mniejsza od 350D. W momencie kiedy podejmowalem decyzje o kupnie pierwszego aparatu z logo Canona (EOS300) nie spotkalem sie z opiniami ze jest to male body. Na to ze zwisa mi maly palec bo sie nie miesci na uchwycie zwrocilem uwage dopiero jak ktos tutaj o tym napisal! Mi to body (350D) wielkoscia odpowiada i zakup gripa bedzie raczej zwiazany z zasilaniem.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    To o tym komforcie moglem napisac ja, albo ktos inny by wyjechal jak bym napisal ze 10'tka to antyk i nic fajnego nie ma w stosunku do 350'tki

    Dla mnie to kwestia przyzwyczajenia... Troche czasu i wszystko jest wygodne.
    Ja bym wolal 350'tke... Jakosc zdjec widac bardziej jak obudowe.
    ...

  8. #8
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ooco
    i jak myślisz co to jest to ostanie???
    Mysle, ze to sa Kelviny, nie stopnie Kelvina.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gonzo44
    Z tym komfortem obslugi to baaaaardzo indywidualna sprawa. Zauwazcie, ze jedna z najpopularniejszych lustrzanek analogowych EOS300 jest...sporo mniejsza od 350D. Mi to body (350D) wielkoscia odpowiada i zakup gripa bedzie raczej zwiazany z zasilaniem.
    Najpierw miałem 20D ale ukradli mi z samochodu z całą kupką innych rzeczy. Chcąc nie chcąc kupiłem 350D. Wielu pisało, że mało to body, na początku faktycznie było małe w porównaniu z 20D ale po kilku dniach spoko, jest o.k. Myślę o gripie ale nie jest on absolutnie niezbędny, bardziej przyda się do zdjęć w pionie i polepszy wydajność baterii. Chociaż standardowa starcza na ponad 500 fot bez problemu.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Mysle, ze to sa Kelviny, nie stopnie Kelvina.

    Czym się różnią "Kelviny" od stopni Kelvina???

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •