Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Od czego zacząc?? canon 300d czy g6 ??

  1. #1
    sztormiak
    Guest

    Domyślnie Od czego zacząc?? canon 300d czy g6 ??

    Witam!
    Potrzebuje rady. Otoz jestem nowicjuszem i planuje na wakacje zakupic aparat. Kumpel mnie wkrecil w fotografie, ale ile to mozna leciec na jego cyfrze.
    Troszke poczytlame na forum o canonie 300d i g6 ale nic mi to nie pomoglo w podjeciu decyzji. Ktory z tych aparatow byl by najlepszy i jednoczesnie nadawal by sie do robienia takich zdjec. Jak sie dowiedzialem:
    - przy 300d trzeba zmieniac obektywy, co oczywiscie wiaze sie z duzymi wydatkami.
    - w g6 jest zamnotowane na stale, za duzo opcji pewnie nie znajde...
    - jak by nie bylo 300d to lustrzanka cyfrowa, cos to musi znaczyc?:P
    W sumie najbardziej jak na poczatek wydajemi sie ze g6 mi spasi. Ale boje sie ze szybko moze zabraknac opcji i mozliwsci;/
    co mam wybierac?? Jezeli wkrecam sie w zdjecia krajobrazow, makro... Zdjecia rodzinne odpadaja, chyba ze porterty na ciekawych tlach
    Pozdrawiam i prosze o szybkie rospatrzenie mojego problemu:P

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Qrde... Ja myslalem ze to tylko u mnie to niezadowolenie takie

    Ja inaczej nieco...
    Jak masz jakeis stale dochody (wyplata albo babcia co dwa miechy) i wiesz ze za tyle i tyle mozesz miec jakas gotowke to lustro nie jest zle (nawet rozbudowa o tanie szkla m42 jest fajna)... Jak to jednorazowy wydatek to kompakt. Nie bedzie Cie kusilo
    ...

  3. #3
    sztormiak
    Guest

    Domyślnie

    w sumie to mam do dyspozycji 2,5oo zl.
    Wlasciwie to najbardziej mnie interesuje czy na g6 da sie robic ladne efektowne zdjecia??

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Ladne efektowne zdjecia to ja widzialem z taniego kompakta nedznej firmy za pareset zl. Sam sobie odpowiedz... Ktos tutaj w stopce mial ze aparat to 10% zdjecia...
    ...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sztormiak
    robic ladne efektowne zdjecia
    czyli konkretnie jakie? ;-)
    A tak na serio to proponuje isc do sklepu poprosic o oba modele, zrobic troche zdjec i podjac decyzje. Ja bym wybral oczywiscie lustro, ale to ja.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Jesli jestes osoba zupelnie poczatkujaca w fotografii i wczesniej nie miales doswiadczenia z analogowymi lustrzankami to raczej polecalbym G6
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  7. #7
    sztormiak
    Guest

    Domyślnie

    Dopiero zaczynam, wiec rzeczywiscie g6 byla by najbardziej optymalna. Chyba ze jest jakis lepszy model za podobne sianko ?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmsza
    Toś mu doradził
    Wiadomo, że z kompakta mu lepsze wyjdą
    Rozumiem, ze to zart??
    Wystarczy, ze w lustrzance wlaczysz ISO 1600 zrobisz pare zdjec i tak samo w g6...moment w g6 nie ma ISO 1600, no to niech bedzie 400 i porownasz szumy. Jak dla mnie najwiekszym plusem lustrzanki cyfrowej jest wlasnie swobodny wybor wartosci ISO dla kazdego zdjecia i to z duzego zakresu.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Ale jak porownasz kolory i ostrosc na 100% powiekszenia... Sklep to troche extremalne miejsce do porownywania jakosci zdjec z aparatow czy obiektywow...

    Taka stara minolta kompaktowa ktora sie poslugiwalem takie zylety kolorowe robila... Badziew panie te czysta de Tyle ze co one nie sa przeostrzone iles razy i przesaturowane to moje
    ...

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gonzo44
    Rozumiem, ze to zart??
    Niekoniecznie. Doswiadczenie uczy, ze w wielu przypadkach osobom poczatkujacym w fotografii w miare poprawne zdjecie 'latwiej' udaja sie przy foceniu kompaktami niz lustrzankami.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •