Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [jedrucha] droga do pracy

  1. #1
    Bywalec Awatar jedrucha
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawka
    Wiek
    42
    Posty
    110

    Domyślnie [jedrucha] droga do pracy

    Jako że udało mi się dobrać do skanera w robocie, wrzucę wyniki moich spostrzeżeń z porannej drogi do pracy.

    0. zamiast wstępu



    1. 6:30 w centrum



    2. 1581,1582, 1583, ...



    3. świetlana(?) przyszłość



    4. oczekiwanie



    5. chwile pustki



    6. *** (patrzę więc jestem) - widok z okna przy moim biurku

    Jędrek

    BYKOM-STOP

  2. #2
    Bywalec Awatar jedrucha
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawka
    Wiek
    42
    Posty
    110

    Domyślnie

    Nie mogę już edytować, ale po namyśle wprowadziłbym erratę:
    zdjęcie nr 3 wstawiłbym między 5 a 6.
    Jędrek

    BYKOM-STOP

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Dobry namysł Zdjęcia też. Cofają mnie w lata siedemdziesiąte, jedyny zgrzyt, to to, że akcja toczy się głównie w metrze. Chyba kolor by lepiej umiejscowił te zdjęcia w czasie.

  4. #4
    Bywalec Awatar jedrucha
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawka
    Wiek
    42
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Dobry namysł Zdjęcia też. Cofają mnie w lata siedemdziesiąte, jedyny zgrzyt, to to, że akcja toczy się głównie w metrze. Chyba kolor by lepiej umiejscowił te zdjęcia w czasie.
    Masz rację, że główny temat metra trochę psuje. Prawda jest taka, że do pracy jadę głównie metrem, a na to co poza nim nie miałem niestety dobrych pomysłów
    Co do zmiany B&W na kolor to jednak bym został przy pierwotnej wersji - jakoś bardziej mi pasuje do tego tematu - w końcu to SZARA codzienność

    BTW - wszystkie zdjęcia robione na Ilfordzie FP4 plus
    Jędrek

    BYKOM-STOP

  5. #5
    Bywalec Awatar jedrucha
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawka
    Wiek
    42
    Posty
    110

    Domyślnie

    Coś cicho na tym moim wątku. Czekam na krytykę
    Jędrek

    BYKOM-STOP

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie

    Ok, jak zwykle będę tym złym który zacznie

    Nie podobają mi się, nie znoszę zoomów jeśli wynikają one jedyne z chęci zachowania bezpiecznego dystansu, a takie mam wrażenie na większości fotek. Są po prostu płaskie.

    Z kolei w zdjęciu ostatnim drażnią mnie przechylenia. Taki układ aż prosi się o perfekcyjną prostotę, żadnych skosów.

    Ale zacznij od wywalenia tych fatalnych tytułów!! Tytułom kategorycznie NIE!

  7. #7
    Bywalec Awatar jedrucha
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawka
    Wiek
    42
    Posty
    110

    Domyślnie

    Dzięki za opinię

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Nie podobają mi się, nie znoszę zoomów jeśli wynikają one jedyne z chęci zachowania bezpiecznego dystansu, a takie mam wrażenie na większości fotek. Są po prostu płaskie.
    Mógłbyś sprecyzować określenie "płaskie"?

    Z kolei w zdjęciu ostatnim drażnią mnie przechylenia. Taki układ aż prosi się o perfekcyjną prostotę, żadnych skosów.
    Nie dało się tego zdjęcia inaczej zrobić (chyba że tilt shiftem) - pracuję na I piętrze, a odpowiadający poziom wieżowca był zasłonięty. Może dałoby się to wyrównać w PS, ale to chyba by zniekształciło głowy. Poza tym nie znam się na PSuciu

    Ale zacznij od wywalenia tych fatalnych tytułów!! Tytułom kategorycznie NIE!
    A ja jestem zwolennikiem tytułów. IMO dodają do zdjęcia historię i pobudzają wyobraźnię. Oczywiście jeśli są dobre
    Jędrek

    BYKOM-STOP

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jedrucha Zobacz posta
    Mógłbyś sprecyzować określenie "płaskie"?
    Nie bardzo wiem jak... brakuje głębi po prostu. Zresztą zrób tak: znajdź sobie jakieś miejsce, podejdź blisko i zrób fotkę szerokim kątem, potem się odpowiednio oddal aby zrobić ten sam fragment zoomem - porównaj to zrozumiesz.

    Cytat Zamieszczone przez jedrucha Zobacz posta
    Nie dało się tego zdjęcia inaczej zrobić (chyba że tilt shiftem) - pracuję na I piętrze, a odpowiadający poziom wieżowca był zasłonięty. Może dałoby się to wyrównać w PS, ale to chyba by zniekształciło głowy. Poza tym nie znam się na PSuciu
    No i chwała ci za to. Chodziło mi raczej o zrobienie dobrego kadru, a nie o poprawianie w fotoszopie. Nie to że jest źle, ale mogłoby być znacznie lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez jedrucha Zobacz posta
    A ja jestem zwolennikiem tytułów. IMO dodają do zdjęcia historię i pobudzają wyobraźnię. Oczywiście jeśli są dobre
    O to, to, to!!!
    Poza tym jakoś tytuł i reportaż nie do końca mi się kojarzą. Niech się wypowiedzą wygi, ale wszystkie reportaże jakie widziałem to zdjęcia + opis, a nie tytuł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •