No i wyglada, ze mamy rozwiazany problem BF/FF.
What was impossible is now possible, przynajmniej w teori i... w marketingu :-)
http://www.refocusimaging.com
No i wyglada, ze mamy rozwiazany problem BF/FF.
What was impossible is now possible, przynajmniej w teori i... w marketingu :-)
http://www.refocusimaging.com
BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie
Taaa, tylko by trzeba było robić zdjęcia źródłowe na f/32 ... Wypada mieć nadzieję, że Canon dorówna Nikonowi i wsadzi w nowe puszki kalibrację AF.
O obiektywach wiem prawie wszystko
Może niech nie dorównuje tylko zrobi to mądrzej bo kalibracja zoomów za pomocą tej zabawki to pomyłka. Po prostu jeżeli na przykład na dłuższej ogniskowej szkło ostrzy w punkt a na krótszej masz BF to regulacja ogólna przesuwa również poprawne ostrzenie dłuższej ogniskowej w stronę FF. Do du*y z tym.
(korpus + kit-zoom + krótki tele-zoom + flesz) + (korpus + szeroki-zoom + kit-zoom) + (statyw + monopod) + (błyskograty 2x0.5KW + pudełka + antenki) + (plecak + torby: duża i mała) + 28Gb CF + laptok
=> www.MysiaPercTeam.tk | www.Kanu.pl | Fotografia ślubna | Zdjęcia ślubne | Blog (niekoniecznie) ślubny
Nie, chyba nie. To jest inaczej rozwiązane. Oprócz obiektywu głównego, na matrycy umieszczona jest bardzo duża liczba mikrosoczewek, i to dzięki temu podobno można zarejestrować dodatkowe informacje umożliwiające potem softwarowe przesuwanie płaszczyzny ostrości. Szczegółów i tak nie rozumiem ale schematy ideowe są w podanych przeze mnie linkach.
BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie
Myszor, ciekawe jak to w markuIII działa...??
>>Sama idea jest dosyć stara
Wlascicielem Refocusa jest wlasnie tworca idei ( dokladniej jednej z ). Celem - komercjalizacja rozwiazania. Zapewne sprzedadza to potem producentom sprzetu, no chyba ze skoncentruja sie na sprzecie specjalistycznym np. medycznym.
Wazne jest to, ze ktos wreszcie pomysla, aby aparat cyfrowy, majacy w sobie calkiem wydajny procesor zapisywal cos wiecej nic tylko ilosc "plaski model" swiatla.
O tych rzeczach myśli się już od pewnego czasu - jest nawet taka dziedzina "computational photography", a przykładowe zastosowania, to właśnie m.in. refocusing, focus stacking, shape from focus, etc.
Co do mocy obliczeniowej, to jak sobie człowiek pomyśli, że dobra soczewka "nic nie robi" a koryguje np. aberracje chromatyczne - nad czym ów procesor musi sporo czasu spędzić - to czasem się nie chce![]()
Podobnie jest z AF na pryzmatach i na matrycy. Ten pierwszy "widzi", że mu się krawędzie rozjechały, a drugi musi jakimś (mniejszym lub większym) cudem wykoncypować (znów srogo się przy tym grzejąc) stracony na płaskiej matrycy trzeci wymiar.
Ostatnio edytowane przez Bahrd ; 29-04-2008 o 16:21
EOS - conditio sine Kwanon...