Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: [akustyk] Holandia, 6:00 rano

  1. #11
    Początki nałogu Awatar perqsista
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    429

    Domyślnie

    4 i 5 świetna kompozycja kolorki bardziej na 5
    6 tez bardzo mi sie podoba-takie minimalistyczne
    krowy mnie nie ruszają

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Dla mnie 1 świetna ale 6 rewelacyjna! Inne również ok.

  3. #13
    Coś już napisał Awatar Evitagen
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sniper88 Zobacz posta
    Mnie sie najbardziej podoba #3, ale zniszczony wiatrak bardziej by chyba pasowal na tym zdjeciu
    Btw, #5 mogles sobie odpuscic
    Problemem Holandi jest to, ze tam nie ma zniszczonych starych wiatrakow, wszytko odpicowane

    Zdjecia bardzo ladne dwojeczka naj.
    Would?

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    e no... sa ruiny, czyli pozostalosci po wiatrakach. albo takie po prostu jak tutaj, tylko do polowy sciete (i bez smigiel). tak ze wiatraka to za nic to nie przypomina
    www albo tez flickr

  5. #15
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    widze że koledzy już prawię cała tubkę wazeliny wycisnęli ...
    to ja coś od siebie dla równowagi :

    nie podoba mi się księżyc na wszystkich zdjęciach - za mały i tylko rozprasza,
    nie wystawiałbym dwóch tak podobnych do siebie jak 4 i 5 - ja jestem za 5 (wystemplował bym tylko księżyc)

    3 dp mie wogóle nie przemawia - bałagan w kadrze

    1 ma mz zwichrowaną kompozycję - wszystko psuje woda po prawej...

    DUŻY plus za sposób uwiecznienia wiatraków, podoba mi się mgła choć mz za mało jest kontrastu i przestrzeni (3D), wszystko wygląda jakoś tak płasko, popracowałbym burn/dodge by uplastycznić fotki - dodać im trochę trzeciego wymiaru ...

    pozdrawiam

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Jedyneczka w pionowym kadrze bez Księżyca i latarni... byłoby super :-)

  7. #17
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie

    A ja polubiłem głównie nr.4 i 8. Dłógo czekałeś na ustawienie krów w "szeregu" ? Bo ze słupami w tle ciekawie się komponują. Ten księżyc odwraca uwagę. Za mały.

    Pozdrawiam
    Nikon Z 6 ll, Nikkory Z 28-75/2,8 + Z 70-200/2,8 VR S

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    nie podoba mi się księżyc na wszystkich zdjęciach - za mały i tylko rozprasza,
    nie wystawiałbym dwóch tak podobnych do siebie jak 4 i 5 - ja jestem za 5 (wystemplował bym tylko księżyc)
    ksiezyc jest tylko na jednym zdjeciu (1). a rozmiar... no coz, takiej wielkosci jest ksiezyc. wywalenie go ze zdjecia 1 rozwala cala kompozycje.
    zdjecie 5 bez slonca mogloby funkcjonowac, bo o nie jest faktycznie zbyt duzo w kompozycji. chociaz akurat tonacja zdjecia jest ciepla i to slonce ma jakas racje bytu.


    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    1 ma mz zwichrowaną kompozycję - wszystko psuje woda po prawej...
    jest to jakas mysl. bylo jak zrobic tam zdjecie bez wody, wiec przy jakiejs okazji sprobuje w ten sposob

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    DUŻY plus za sposób uwiecznienia wiatraków, podoba mi się mgła choć mz za mało jest kontrastu i przestrzeni (3D), wszystko wygląda jakoś tak płasko, popracowałbym burn/dodge by uplastycznić fotki - dodać im trochę trzeciego wymiaru ...
    no to proponuje robic to na wlasnych zdjeciach. ja na prawde wiem jak sie poslugiwac szopka i wiem co nia mozna zrobic. te zdjecia wygladaja tak jak wygladaja, bo taki byl zamysl autora.

    po to sie jedzie na swit po deszczu, zeby robic zdjecia we mgle, a we mgle nie ma mocnego kontrastu. jakbym chcial kontrastowe to bym sobie pojechal 2 godziny pozniej, jak juz by slonce mocniej doswiecalo

    uwagi o manipulacjach w zdjeciach przyrodniczych taktownie przemilcze, choc przy kolejnej prowokacji nie bede sobie zalowal uwag o roznicach miedzy fotografia przyrodnicza a robieniem kolorowych obrazkow. to drugie mnie kompletnie nie interesuje



    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Jedyneczka w pionowym kadrze bez Księżyca i latarni... byłoby super :-)
    tak?


    nie mowie nie, ale to takie zwykle zdjecie jest. mam takich dziesiatki po pol roku mieszkania tutaj chyba wole cos bardziej nakombinowanego



    Cytat Zamieszczone przez BuRton
    A ja polubiłem głównie nr.4 i 8. Dłógo czekałeś na ustawienie krów w "szeregu" ? Bo ze słupami w tle ciekawie się komponują. Ten księżyc odwraca uwagę. Za mały.
    na krowy czekalem "az weszly". moze minute, moze dwie. w zasadzie to ze szly dalo pomysl na zdjecie.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 25-04-2008 o 09:49
    www albo tez flickr

  9. #19
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    uwagi o manipulacjach w zdjeciach przyrodniczych taktownie przemilcze, choc przy kolejnej prowokacji nie bede sobie zalowal uwag o roznicach miedzy fotografia przyrodnicza a robieniem kolorowych obrazkow. to drugie mnie kompletnie nie interesuje
    to jak miejscowo podbijesz kontrast lub go obniżysz (burn/dodge) to już twoim zdaniem jest manipulacja ? chyba sobie ze mnie jaja robisz ... większość szanujących się landscape'rów tak robi ... nawet ci co siedzą w chemii ...

  10. #20
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    to jak miejscowo podbijesz kontrast lub go obniżysz (burn/dodge) to już twoim zdaniem jest manipulacja ? chyba sobie ze mnie jaja robisz ... większość szanujących się landscape'rów tak robi ... nawet ci co siedzą w chemii ...
    oczywiscie, ze to jest manipulacja. i o tym, ze wielu szanujacych sie fotografow w tej dzialce to robi tez wiem. ale ja nie. mam taka zasade, ze nie tykam zdjecia ponad to co w ACR i ewentualne odplamkowanie. zupelnie dobrze mi sie z tym zyje.

    a tak ogolnie, takie manipulacje przez wiele lat nie mialy prawa bytu w fotografii krajobrazowej. jak sie robilo zdjecia na slajdach to zdjeciem koncowym byla naswietlona chemia i tam sie nie dalo robic sztuczek. i trzeba bylo umiec poslugiwac sie glowa i starannie naswietlac, bo inaczej nie bylo co z rzutnika puscic.

    sztuka starannego naswietlania i przygotowania zdjecia na etapie ekspozycji dzisiaj ginie w natloku ludzi przeswiadczonych, ze cokolwiek sie sp... to zawse da sie wyszopowac. sek w tym, ze nie zawsze.

    ja wiem, ze z mojego niewielkiego malokontrastowego wiatraka da sie w szopce zrobic 14-pietrowy hi-definition stojacy przy plazy w Dubaju. tylko, ze mnie to nie kreci mnie sie podoba jak to wyglada w rzeczywistosci i dobrze mi z tym, ze moje zdjecia sa malokontrastowe kontrast to cecha zdjecia, nie miara jego jakosci

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 25-04-2008 o 10:45
    www albo tez flickr

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •