Strona 1 z 55 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 551

Wątek: [gunia1990] wokół mnie

Mieszany widok

  1. #1
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    550

    Domyślnie [gunia1990] wokół mnie

    Lustrzankę mam dokładnie od tygodnia, ale troszkę już zdjęć popstrykałam. Wiem, ze to jeszcze nic, ale zamieszczam tutaj moje pierwsze "portretowe" kroki z dzisiejszej sesji-nie sesji z koleżanką...
    1.

    2.

    3.

    4.



    Jakiekolwiek komentarze na temat zdjęc mile widziane, a tym bardziej te z konstruktywna krytyka. Jestem laikiem i chce się uczyć
    Ostatnio edytowane przez gunia1990 ; 23-04-2008 o 16:16

  2. #2
    Coś już napisał Awatar gareth
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    81

    Domyślnie

    Witam!
    Ostrość wydaje sie być gdzies zupełnie obok, nie na twarzy.
    Generalnie troche bałaganu na zdjęciach, na ostatniej foto mocne przepalenie na włosach.
    Jesli mozesz dodaj numeracje zdjęc, bedzie prosciej komentowac konkretne fotografie.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    550

    Domyślnie

    ostrośc tez padła przez kompresję.. starałąm sie jednak brać ja na oczy, ale chyba mi sie nie udało...

  4. #4

    Domyślnie

    4 chyba najlepsze ale raczej w stylu fotka.pl

    najlepsze z tego co pokazales to ta kolezanka xD
    Canon EOS 40D;Sigma 50 F1.4 EX DG HSM
    dzooma, ja też tak czytałem... w ogóle ja pięćdziesiątką to bym wszystko fotografował
    nie rozumiem po co inne obiektywy wyprodukowali ;D

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    163

    Domyślnie

    Może z otwartym plenerem poczekaj jednak na cieplejszą pogodę?
    Bo w tej chwili to trochę jak zdjęcie do wiosennej kolekcji ciuchów.
    Jeśli miałbym cokolwiek wybrać, to 4

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Pierwsza konstruktywna uwaga bedzie następująca: nie zwalaj braku ostrości na kompresję . Na trzeciej fotce wyraźnie widać, że ostrość siedziw trawie, a nie na modelce i nie jest to BF, bo na pierwszym też siedziw trawie, ale przed modelką. Trochę ostrości zjadła nie kompresja, ale zmniejszanie. Po zmniejszeniu obrazka zawsze trzeba go wyostrzyć. Na początek najlepszy jest Irfan, tam w okienku zmniejszania można zaznaczyć opcję automatycznego wyostrzania.
    Przy takiej grzywce trudno jest ustawić ostrość na oczy, zwykle wyląduje ona we włosach.
    Na plus bym zaliczył to, że nie podchodzisz za blisko do modelki. Przy portrecie optymalna odległość to ok. 1,5 m, a żadnym wypadku nie bliżej niż metr. Oczywiście od tej zasady też są wyjątki, ale na początku lepiej jest trzymać się zasad.
    Jeśli chodzi o kompozycję, to zasada jest taka, że więcej przestrzeni zostawia się przed modelką, czyli zwykle z tej strony w którą ona patrzy, czyli odwrotnie niż na zdjęciach 1-3.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 23-04-2008 o 21:52

  7. #7
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    550

    Domyślnie

    dzięki fret, zapamiętam to na pewno a co do wyostrzania to nawet nie wiedziałam, że w infranie jest taka opcja!

  8. #8

    Domyślnie

    wg. mnie ostatnia fotka najlepsza, ja bym dał trochę bliżej i troszeczkę inne kadrowanie... jak na początek myślę że dobrze próbujesz
    Canon 20d + Sigma 70-200 f/2.8 + Tamron 17-50 f/2.8 + Canon 50 f/1,8 + ...

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar tmk
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Kompozycynie ostatnie najlepsze. Bardzo dobrze sprawdziły się tutaj reguły przedstawione przez fret'a.
    Jednak pamiętać trzeba zawsze że zrobienie zdjęcia i zrzucenie na kompa to nie wszystko. Dobra obróbka (nie mylić z przeróbką) to połowa sukcesu.
    Tak jak w fotografii analogowej potrzeba troche popracować nad wywołaniem zdjęcia tak przy cyfrze koniecznie jest spędzenie chwilki przed komputerem.
    Kwanon

  10. #10

    Domyślnie

    dobrze gadasz tmk
    Canon 20d + Sigma 70-200 f/2.8 + Tamron 17-50 f/2.8 + Canon 50 f/1,8 + ...

Strona 1 z 55 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •