Strona 3 z 56 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 551

Wątek: [gunia1990] wokół mnie

  1. #21
    Początki nałogu Awatar piszczal
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    50
    Posty
    459

    Domyślnie

    od palenia można dostać raka, od siedzenia na zimnym wilka

    na naszą klase się nadają, jeśli to było celem to brawa, jeśli coś więcej to sporo pracy i lektury przed Tobą, oraz oglądania zdjęć
    aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

  2. #22
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    foty były robione żeby w ogóle troszkę popracować z aparatem
    faktycznie, foty na nk trafiły... i wiem, że czeka mnie duzo pracy i lektury.. szkoda tylko, że nigdzie nie mogę niczego o fotografii w bibliotekach znaleźć... a na kupno nie ma funduszy

  3. #23
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie

    Na mieście mówią, że niby rude pięknie komponuje się z zielenią, ale...

    Trawa to jedno z najgorszych możliwych teł, jest bezładna, obrzydliwie zielona i ma nieznośny zapach. No to jedziemy:

    nr1. dziewczyna i papieros - to prawie, jak facet i piwo; a tam co takie zwinięte pod pupą? oko z pewnością tam zawędruje, ale na marne; dalej oko z głowy podmiotu przeniesie się nie w prawo, lecz w lewo - w głąb; po prawej są krzaki i nie ma miejsca ani nic ciekawego - czyli tło jest za mało rozmyte, zbyt znaczące

    nr2. tu jest lepiej, podmiot fajnie się uśmiecha i nawiązuje kontakt z widzem

    nr3. zalew trawy, podmiot patrzy w prawo, ale Ty nam dajesz do oglądania miejsce z tyłu - a tu bum trafiamy na zmiętolone ubranko

    nr4. tu najfajniej, nawet tło nieco lepsze, choć duużo za wyraźne; no tak, przepalenia są - brakuje doświetlenia podmiotu z uwagi na silne światło górno-tylne

    Jak na pierwsze foty to jest dobrze - zatem kontynuuj działalność
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

  4. #24
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    dzieki za uwagi
    teraz jest cieplej, wiec na pewno zmiętego ubranka nie bedzie pod pupą

    a co do tła- jak je bardziej rozmyć?

  5. #25
    Uzależniony Awatar -=Festyk=-
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    33
    Posty
    666

    Domyślnie

    A jakimi obiektywami dysponujesz??Generalnie ustawić jak najdłuższą ogniskową(w przypadku KITa będzie to 55mm),jak największy otwór przesłony czyli w Kicie będzie to f:5,6(chyba) i ustawić modela jak najbliżej przedniej soczewki obiektywu(chodzi o odległość ostrzenia).Oczywiście to ostatnie w granicach rozsądku Bardziej rozmyte tło uzyskasz teleobiektywami.
    D300s,Nikkor 18-55mm f:3,5-5,6,Tamron 55-200mm f:4,0-5,6,Jupiter 37A 135mm f:3,5,SB-800,Fancier WB1626
    plfoto||Galeria

  6. #26
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    aaa.. tak myślałam z przesłoną..

    niestety jak na razie tylko kit, ale brat ma do dyspozycji canona 70-300 więc jak sie do niego uśmiechnę to może pożyczy

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    To zbieraj na 50/1,8. Dasz radę, a na początek do portretów to świetne szkło

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To zbieraj na 50/1,8. Dasz radę, a na początek do portretów to świetne szkło
    Popieram przedmówcę. Czasami też ratuje gdy wogóle nie ma światła a trzeba zrobić zdjęcie (przypadek autora : 1/6sec @ 1.8 @ iso 1600 i jeszcze niedoświetlone :P)

  9. #29
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    jutro przetestuję 50tkę i zobacze czy w ogóle umiem się nią posługiwać efekty byc moze przedstawię

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj, że na 1.8 mydli (większość, a nawet prawie wszystkie). Przymykaj minimalnie do 2.2.

Strona 3 z 56 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •